Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 483 | 28.30 | 57.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 469 | 27.93 | 57.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 468 | 28.29 | 57.88 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Andreas K Larsen | 1999 | 463 | 28.35 | 58.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Eickhardt | 1999 | 461 | 28.11 | 58.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | 434 | 28.99 | 59.36 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 424 | 28.57 | 59.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 404 | 29.08 | 1:00.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Knoblauch | 1999 | 397 | 29.35 | 1:01.16 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Stender Berg | 1999 | 394 | 29.74 | 1:01.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Toke Michaelsen | 1999 | 390 | 30.16 | 1:01.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Boesen | 1999 | 365 | 29.89 | 1:02.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 362 | 29.99 | 1:03.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 360 | 30.69 | 1:03.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 360 | 3:03.47 | 1:03.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | 354 | 30.32 | 1:03.50 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Sander Schmidt | 1999 | 351 | 30.98 | 1:03.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lars Lyhne | 1999 | 349 | 30.76 | 1:03.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Hørmann | 1999 | 346 | 30.10 | 1:04.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Sebastian Lodahl | 1999 | 337 | 31.67 | 1:04.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | August Korsgaard | 1999 | 337 | 30.10 | 1:04.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 326 | 31.69 | 1:05.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thomas Christiansen | 1999 | 326 | 31.18 | 1:05.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Frederick K. Madsen | 1999 | 323 | 31.74 | 1:05.47 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rares Oprescu | 1999 | 321 | 31.65 | 1:05.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Arnas Jefimanka | 1999 | 317 | 31.73 | 1:05.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Kær | 1999 | 312 | 31.97 | 1:06.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Troels D. Essendrop | 1999 | 301 | 32.64 | 1:07.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Oxenvad | 1999 | 300 | 32.48 | 1:07.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 298 | 32.38 | 1:07.30 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 295 | 32.37 | 1:07.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Laurits Kaaber | 1999 | 295 | 32.54 | 1:07.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Victor Christensen | 1999 | 289 | 32.29 | 1:07.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | August Laursen | 1999 | 282 | 32.60 | 1:08.55 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
35 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 281 | 33.20 | 1:08.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | William Kaaber | 1999 | 274 | 33.32 | 1:09.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonas Andersen | 1999 | 274 | 34.03 | 1:09.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 258 | 33.91 | 1:10.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Svend Matzen | 1999 | 255 | 1:10.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 251 | 34.03 | 1:11.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 247 | 34.34 | 1:11.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | August Krebs Hessellund | 1999 | 239 | 34.56 | 1:12.46 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Emil Knudsen | 1999 | 218 | 35.71 | 1:14.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 407 | 29.15 | 1:00.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 382 | 30.05 | 1:01.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 343 | 30.97 | 1:04.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johan Reimer | 2000 | 336 | 30.69 | 1:04.63 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | 329 | 31.50 | 1:05.07 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Jacob de Lisser | 2001 | 299 | 33.43 | 1:07.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Kasper Petersen | 2000 | 298 | 31.56 | 1:07.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Jørgensen | 2000 | 297 | 32.75 | 1:07.37 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Simeon Franow | 2000 | 296 | 32.95 | 1:07.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | 295 | 32.16 | 1:07.52 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Thomas Frederiksen | 2000 | 292 | 32.58 | 1:07.76 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 291 | 32.41 | 1:07.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | 289 | 32.85 | 1:07.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 273 | 33.63 | 1:09.30 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Kasper Jørgensen | 2000 | 272 | 33.08 | 1:09.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Rasmus Udbye | 2000 | 269 | 1:09.61 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 267 | 34.07 | 1:09.82 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Sørensen | 2001 | 262 | 1:10.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 258 | 34.27 | 1:10.59 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marius Nørgaard | 2001 | 258 | 34.08 | 1:10.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 258 | 34.37 | 1:10.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 258 | 34.30 | 1:10.62 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Karl-Emil Späth | 2000 | 251 | 34.09 | 1:11.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jakob Mose | 2000 | 251 | 1:11.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andrej Jessen | 2000 | 249 | 34.48 | 1:11.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jens Riisgaard | 2000 | 246 | 34.64 | 1:11.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 242 | 1:12.10 | 1:12.10 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
28 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 242 | 34.62 | 1:12.14 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Alexander Stær | 2001 | 234 | 35.01 | 1:12.89 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Anders Rasmussen | 2001 | 234 | 35.13 | 1:12.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Mike Boldsen | 2000 | 233 | 35.07 | 1:13.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oskar Lindholm | 2001 | 233 | 35.63 | 1:13.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Alexander Dahl | 2000 | 231 | 35.52 | 1:13.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jakob Grene | 2001 | 230 | 35.10 | 1:13.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Malthe Levisen | 2001 | 229 | 35.76 | 1:13.42 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
36 | Martin H. Abel | 2001 | 229 | 1:13.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 229 | 34.85 | 1:13.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Mads L. Werther | 2000 | 228 | 35.05 | 1:13.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marcus Pedersen | 2000 | 225 | 35.29 | 1:13.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Rune Nørgaard | 2000 | 225 | 36.70 | 1:13.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Artúr Jegezi | 2002 | 223 | 35.42 | 1:14.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Andreas Andersen | 2001 | 222 | 35.66 | 1:14.25 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
43 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 221 | 35.56 | 1:14.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
44 | Mathias Sønderby | 2000 | 221 | 35.42 | 1:14.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
45 | Janus Halbirk | 2000 | 220 | 35.45 | 1:14.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
46 | Daniel Jensen | 2001 | 219 | 35.02 | 1:14.60 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
47 | Anders Meldgaard | 2000 | 218 | 35.88 | 1:14.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
48 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 217 | 35.44 | 1:14.74 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
49 | Oliver Frøsig | 2000 | 217 | 35.94 | 1:14.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Thomas Schiby | 2001 | 214 | 35.98 | 1:15.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Nicklas Gertz | 2000 | 213 | 35.89 | 1:15.25 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
51 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 213 | 36.02 | 1:15.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Oliver Mølby | 2001 | 211 | 35.24 | 1:15.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Mads Kloster | 2002 | 205 | 1:16.16 | 1:16.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
55 | Oliver Bech | 2000 | 202 | 36.04 | 1:16.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 183 | 36.46 | 1:19.17 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Kenan Kaya | 2001 | 183 | 36.60 | 1:19.22 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
58 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 168 | 1:21.37 | 1:21.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:28 |