Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | As Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:01.79 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 55.35 | 1:56.63 | 1:56.63 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 58.07 | 2:01.27 | 3:57.90 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 58.93 | 2:02.62 | 6:00.52 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 58.39 | 2:01.27 | 8:01.79 | ||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:15.09 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 59.15 | 2:04.47 | 2:04.47 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 58.45 | 2:01.77 | 4:06.24 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 57.43 | 2:00.75 | 6:06.99 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:01.69 | 2:08.10 | 8:15.09 | ||||||
3 | Drenge 1 Esbjerg | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:28.65 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:01.80 | 2:07.85 | 2:07.85 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:00.42 | 2:04.88 | 4:12.73 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 1:02.28 | 2:09.97 | 6:22.70 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:00.27 | 2:05.95 | 8:28.65 | ||||||
4 | Sto Drenge | 1997 | Swim Team Odense | 8:32.98 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:01.13 | 2:07.18 | 2:07.18 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 1:02.87 | 2:12.85 | 4:20.03 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 1:04.66 | 2:15.21 | 6:35.24 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 58.18 | 1:57.74 | 8:32.98 | ||||||
5 | Agf Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:41.07 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:04.44 | 2:11.27 | 2:11.27 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:00.78 | 2:06.96 | 4:18.23 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:00.81 | 2:08.67 | 6:26.90 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 1:05.40 | 2:14.17 | 8:41.07 | ||||||
6 | Drenge 2 Esbjerg | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:47.75 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 1:04.50 | 2:14.12 | 2:14.12 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 1:03.44 | 2:16.15 | 4:30.27 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 1:01.87 | 2:09.15 | 6:39.42 | ||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 1:01.93 | 2:08.33 | 8:47.75 | ||||||
7 | Bad Boys | 1997 | Lyseng IF | 8:58.82 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 1:04.26 | 2:15.56 | 2:15.56 | ||||||
Daniel Hørmann | 1997 | 1:07.25 | 2:24.30 | 4:39.86 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 59.71 | 2:06.89 | 6:46.75 | ||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 1:01.76 | 2:12.07 | 8:58.82 | ||||||
8 | Odder Drenge | 1997 | Odder IGF | 9:01.38 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 1:04.90 | 2:15.84 | 2:15.84 | ||||||
Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 1:03.22 | 2:14.40 | 4:30.24 | ||||||
Mark Simonsen | 1997 | 1:06.88 | 2:23.83 | 6:54.07 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 1:00.74 | 2:07.31 | 9:01.38 | ||||||
9 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 9:03.47 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 1:02.29 | 2:09.10 | 2:09.10 | ||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 1:05.01 | 2:16.52 | 4:25.62 | ||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 1:05.54 | 2:17.49 | 6:43.11 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 1:06.02 | 2:20.36 | 9:03.47 | ||||||
10 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 9:11.58 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 1:04.12 | 2:11.03 | 2:11.03 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 1:06.83 | 2:22.28 | 4:33.31 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 1:06.25 | 2:18.90 | 6:52.21 | ||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 1:07.82 | 2:19.37 | 9:11.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |