Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 17.00
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 5:18.66 | ||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 5:19.90 | ||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 5:30.07 | ||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:30.88 | ||||||
5 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 5:34.80 | ||||||
6 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:34.89 | ||||||
7 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 5:36.93 | ||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:39.16 | ||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 5:39.96 | ||||||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:40.83 | ||||||
11 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 5:43.28 | ||||||
12 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 5:43.30 | ||||||
13 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:44.93 | ||||||
14 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 5:47.31 | ||||||
15 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:48.46 | ||||||
16 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:48.58 | ||||||
17 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:55.48 | ||||||
18 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 5:56.01 | ||||||
19 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 6:02.33 | ||||||
20 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 6:07.40 | ||||||
21 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 6:07.76 | ||||||
22 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 6:18.61 | ||||||
23 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:24.79 | ||||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:34.55 | ||||||
2 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:39.60 | ||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:42.40 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:43.48 | ||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:44.89 | ||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:47.72 | ||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 5:56.91 | ||||||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:04.52 | ||||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 6:08.68 | ||||||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 6:11.38 | ||||||
11 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:15.48 | ||||||
12 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 6:16.53 | ||||||
13 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 6:18.23 | ||||||
14 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 6:37.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |