Resultater for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.70 | ||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 39.37 | 1:24.25 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 37.40 | 2:01.65 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 35.05 | 2:36.70 | |||||||
2 | Orient Piger The A-Team | 1997 | Orient Svømning | 2:38.80 | ||||||
Dina Ingemann | 1997 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 43.37 | 1:27.93 | |||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 35.44 | 2:03.37 | |||||||
Helena Wendelboe | 1998 | 35.43 | 2:38.80 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.18 | ||||||
Emilie Aanestad | 2000 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 47.92 | 1:27.93 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 35.81 | 2:03.74 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 35.44 | 2:39.18 | |||||||
4 | Solrøds Stjerner | 0 | Solrød Svømmeklub | 2:41.90 | ||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 44.20 | 1:24.93 | |||||||
Cathrine Lauritsen | 1999 | 43.32 | 2:08.25 | |||||||
Cille Arnecke | 1999 | 33.65 | 2:41.90 | |||||||
5 | Juletøzzerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:42.02 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 42.83 | 1:21.28 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 41.58 | 2:02.86 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 39.16 | 2:42.02 | |||||||
6 | Helsingør Piger 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.76 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | |||||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 2:07.17 | 2:07.17 | |||||||
Nini Sørensen | 1999 | 35.59 | 2:42.76 | |||||||
7 | Helsingør Piger 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.41 | ||||||
Emilie Holm Klysner | 2000 | 44.70 | 44.70 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 42.54 | 1:27.24 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | |||||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 2:44.41 | 2:44.41 | |||||||
8 | Solrøds Super Fisk | 0 | Solrød Svømmeklub | 2:48.28 | ||||||
Nikoline Victoria Sass | 1999 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 41.28 | 1:23.41 | |||||||
Sara Solevad | 2000 | 44.20 | 2:07.61 | |||||||
Emma Andersen | 1999 | 40.67 | 2:48.28 | |||||||
9 | Julestjerner | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.45 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 51.10 | 1:35.46 | |||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 45.59 | 2:21.05 | |||||||
Victoria Sørensen | 2001 | 39.40 | 3:00.45 | |||||||
10 | Søllerøds Nissepiger | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:05.44 | ||||||
Caroline Bentzen | 2001 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Rikke Bagge Ravn | 2000 | 50.85 | 1:38.00 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | |||||||||
Frederikke Petri | 2001 | 3:05.44 | 3:05.44 | |||||||
11 | Julekringlerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:14.14 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 49.80 | 49.80 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 52.81 | 1:42.61 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 45.99 | 2:28.60 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 45.54 | 3:14.14 | |||||||
12 | Orient Piger The B-Team | 2001 | Orient Svømning | 3:14.43 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 48.12 | 48.12 | |||||||
Sille Caroline Damgaard | 2001 | 51.29 | 1:39.41 | |||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 44.85 | 2:24.26 | |||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 50.17 | 3:14.43 | |||||||
13 | Stt Piger | 2001 | Swim Team Tåstrup | 3:14.79 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 51.16 | 51.16 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 57.09 | 1:48.25 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 44.42 | 2:32.67 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 42.12 | 3:14.79 | |||||||
14 | Nissepiger | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:34.35 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 52.43 | 52.43 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:04.95 | 1:57.38 | |||||||
Emma Ibsen | 2001 | 50.69 | 2:48.07 | |||||||
Sara Mortensen | 2001 | 46.28 | 3:34.35 | |||||||
15 | Team Smut | 0 | Albertslund IF | 3:35.34 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 52.25 | 52.25 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 59.02 | 1:51.27 | |||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 56.76 | 2:48.03 | |||||||
Julie Jessen | 2001 | 47.31 | 3:35.34 | |||||||
- | Mk 31 Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 3 svømmere på banen | |||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 51.95 | 51.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |