Tulokset Glostrup NYKREDIT Adventsstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.39 | ||||||
2 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 42.99 | ||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.41 | ||||||
4 | Cille Arnecke | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.56 | ||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.44 | ||||||
6 | Rikke Bagge Ravn | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 48.51 | ||||||
7 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.87 | ||||||
8 | Stine Herforth Hansen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 56.56 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 51.19 | ||||||
2 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | Orient Svømning | 51.87 | ||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 52.76 | ||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.79 | ||||||
5 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 1:00.95 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.70 | ||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.83 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.84 | ||||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.31 | ||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 51.57 | ||||||
6 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.80 | ||||||
7 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 57.13 | ||||||
8 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 58.08 | ||||||
9 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 59.51 | ||||||
10 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.43 | ||||||
11 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.90 | ||||||
12 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 1:02.24 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 56.02 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 58.94 | ||||||
3 | Linea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:07.96 | ||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:08.43 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.20 | ||||||
8 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:16.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |