Resultater for Køge Open 2012, Køge Svømmeland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 30 november 2012 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2012 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:26.13 2008-10-27 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.37 | 1:13.02 | 1:50.65 | 2:28.61 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:14.66 | 1:53.12 | 2:30.09 | |||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | 1:15.52 | 1:55.46 | 2:34.20 | |||
4 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:15.02 | 1:55.03 | 2:34.76 | |||
5 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.89 | 1:16.27 | 1:56.36 | 2:35.89 | |||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.04 | 1:16.81 | 1:57.05 | 2:36.43 | |||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.84 | 1:17.15 | 1:57.45 | 2:37.24 | |||
8 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.50 | 1:16.89 | 1:58.12 | 2:38.27 | |||
9 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.60 | 1:18.80 | 1:59.26 | 2:38.44 | |||
10 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.65 | 1:18.77 | 1:59.85 | 2:40.36 | |||
11 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 38.14 | 1:18.93 | 2:00.82 | 2:41.89 | |||
12 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.91 | 1:21.55 | 2:03.63 | 2:42.38 | |||
13 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.78 | 1:21.05 | 2:42.85 | 2:42.85 | |||
14 | Maria Fanney Kristjansdottir | 2000 | Island | 39.36 | 1:20.99 | 2:03.03 | 2:43.11 | |||
15 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.04 | 2:03.63 | 2:44.22 | 2:44.22 | |||
16 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:20.35 | 2:03.11 | 2:45.79 | |||
17 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.30 | 1:22.16 | 2:05.78 | 2:48.35 | |||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.06 | ||||||
19 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.41 | ||||||
20 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 40.74 | 1:23.92 | 2:07.09 | 2:49.65 | |||
21 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.67 | 1:23.26 | 2:06.95 | 2:50.05 | |||
22 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.49 | 1:22.55 | 2:06.97 | 2:50.15 | |||
23 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.22 | 1:26.23 | 2:09.56 | 2:50.31 | |||
24 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.57 | 1:25.13 | 2:08.97 | 2:51.38 | |||
25 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.60 | 1:24.11 | 2:08.63 | 2:51.95 | |||
26 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | 1:24.91 | 2:54.43 | 2:54.43 | |||
27 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.30 | 1:25.56 | 2:11.05 | 2:55.39 | |||
28 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.96 | 1:26.79 | 2:13.39 | 2:56.64 | |||
29 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 42.11 | 1:28.09 | 2:14.01 | 2:58.14 | |||
30 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 42.85 | 1:28.96 | 2:16.42 | 3:00.52 | |||
31 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | 1:29.26 | 2:17.08 | 3:02.58 | |||
32 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.81 | 1:31.54 | 2:18.94 | 3:02.68 | |||
33 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 42.99 | 1:28.49 | 2:16.73 | 3:02.79 | |||
34 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.45 | 1:30.40 | 2:18.27 | 3:03.61 | |||
35 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.13 | 1:30.95 | 2:18.53 | 3:05.87 | |||
36 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.45 | 1:32.35 | 2:20.59 | 3:07.04 | |||
37 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.35 | 1:33.11 | 3:09.41 | 3:09.41 | |||
- | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Sv på maven v/175m | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
13 - 14 år: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:26.13 2008-10-27 |
15 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 35.83 | 1:13.62 | 1:51.76 | 2:30.13 | |||
2 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.66 | 1:13.35 | 1:52.14 | 2:31.25 | |||
3 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.73 | 1:14.04 | 1:53.57 | 2:32.72 | |||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 37.33 | 1:16.16 | 1:56.16 | 2:36.18 | |||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.82 | 1:16.62 | 1:56.70 | 2:36.30 | |||
6 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.54 | 1:15.70 | 1:56.62 | 2:37.21 | |||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.64 | 1:18.47 | 1:58.99 | 2:39.55 | |||
8 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.92 | 1:17.78 | 1:58.74 | 2:40.20 | |||
9 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 38.07 | 1:18.87 | 1:59.90 | 2:40.63 | |||
10 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.28 | 1:18.54 | 1:59.14 | 2:40.66 | |||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.82 | 1:20.34 | 2:01.65 | 2:41.53 | |||
12 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.25 | 1:19.43 | 2:01.91 | 2:43.54 | |||
13 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.06 | 1:21.29 | 2:04.48 | 2:45.10 | |||
14 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 38.63 | 1:20.87 | 2:04.59 | 2:46.73 | |||
15 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.32 | 1:22.56 | 2:05.40 | 2:47.95 | |||
16 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.04 | 1:21.05 | 2:05.17 | 2:48.82 | |||
17 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.07 | 1:22.73 | 2:06.18 | 2:49.01 | |||
18 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.13 | 1:19.52 | 2:05.23 | 2:49.61 | |||
19 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.50 | 1:24.74 | 2:08.63 | 2:51.00 | |||
20 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.07 | 1:23.85 | 2:09.05 | 2:52.03 | |||
21 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.17 | 1:24.65 | 2:08.85 | 2:52.50 | |||
22 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 39.58 | 1:23.00 | 2:08.84 | 2:55.02 | |||
23 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.86 | 1:30.64 | 2:18.50 | 3:04.25 | |||
- | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v/175 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 november 2012 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |