Results for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 30 november 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2012 |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Camille Muffat (1989) 3:54.85 2012-11-24 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:01.42 | 2:06.37 | 3:11.71 | 4:18.39 | |||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:01.82 | 2:07.92 | 3:14.50 | 4:20.34 | |||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.62 | 2:08.36 | 3:15.08 | 4:22.83 | |||
4 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.26 | 2:10.08 | 3:18.37 | 4:25.70 | |||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.97 | 2:11.15 | 3:19.05 | 4:25.88 | |||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.51 | 2:11.14 | 3:19.48 | 4:26.89 | |||
7 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.60 | 2:12.27 | 3:20.59 | 4:27.81 | |||
8 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.09 | 2:12.74 | 3:21.00 | 4:27.96 | |||
9 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:03.59 | 2:12.42 | 3:22.00 | 4:30.54 | |||
10 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.87 | 2:15.70 | 3:25.09 | 4:31.83 | |||
11 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.71 | 2:14.01 | 3:23.34 | 4:32.05 | |||
12 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.14 | 2:14.47 | 3:24.96 | 4:34.18 | |||
13 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.74 | 2:14.03 | 3:24.67 | 4:35.46 | |||
14 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.65 | 2:15.37 | 3:26.24 | 4:35.79 | |||
15 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.04 | 2:15.39 | 3:26.65 | 4:36.77 | |||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.84 | 2:16.27 | 3:27.25 | 4:37.67 | |||
17 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.83 | 2:17.82 | 3:28.43 | 4:39.13 | |||
18 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:06.52 | 2:16.81 | 3:28.56 | 4:39.57 | |||
19 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:07.24 | 2:17.51 | 3:29.16 | 4:39.86 | |||
20 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:07.12 | 2:17.62 | 3:28.39 | 4:39.87 | |||
21 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:04.70 | 2:15.92 | 3:28.16 | 4:40.51 | |||
22 | Tatjana Hansen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.94 | 2:17.17 | 3:28.95 | 4:40.69 | |||
23 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.35 | 2:16.02 | 3:28.34 | 4:41.48 | |||
24 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 1:07.24 | 2:18.34 | 3:30.77 | 4:42.03 | |||
25 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 1:07.55 | 2:18.89 | 3:31.44 | 4:42.60 | |||
26 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:06.27 | 2:17.75 | 3:30.21 | 4:42.87 | |||
27 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.87 | 2:17.73 | 3:30.87 | 4:43.50 | |||
28 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.63 | 2:19.05 | 3:31.89 | 4:44.48 | |||
29 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.29 | 2:20.07 | 3:32.71 | 4:44.66 | |||
30 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.75 | 2:19.30 | 3:32.47 | 4:44.74 | |||
31 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.68 | 2:18.31 | 3:31.35 | 4:45.82 | |||
32 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:08.79 | 2:21.01 | 3:33.97 | 4:46.73 | |||
33 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.57 | 2:20.07 | 3:34.02 | 4:47.49 | |||
34 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.36 | 2:18.79 | 3:33.46 | 4:47.56 | |||
35 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.63 | 2:21.95 | 3:35.86 | 4:48.03 | |||
36 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.46 | 2:23.60 | 3:36.68 | 4:48.12 | |||
37 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.21 | 2:23.43 | 3:37.24 | 4:49.02 | |||
38 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.83 | 2:20.43 | 3:34.80 | 4:49.26 | |||
39 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.77 | 2:21.70 | 3:36.52 | 4:50.00 | |||
40 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.37 | 2:25.61 | 3:39.96 | 4:54.09 | |||
41 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:09.23 | 2:23.66 | 3:39.89 | 4:56.92 | |||
42 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.03 | 2:25.38 | 3:41.38 | 4:58.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 november 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:19 |