Tulokset Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 30 november 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2012 |
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.18 | 53.53 | 1:20.59 | 1:47.21 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.89 | 54.02 | 1:21.59 | 1:48.99 | |||
3 | Morten Bak Hansen | 1995 | JGI Svømning | 25.92 | 53.88 | 1:21.70 | 1:49.26 | |||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.59 | 54.29 | 1:23.30 | 1:52.65 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 26.02 | 54.74 | 1:24.50 | 1:53.74 | |||
6 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.21 | 55.32 | 1:24.65 | 1:53.85 | |||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.11 | 54.57 | 1:24.00 | 1:54.00 | |||
8 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 26.60 | 55.23 | 1:24.52 | 1:54.11 | |||
9 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.52 | 55.72 | 1:25.28 | 1:54.18 | |||
10 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 27.17 | 56.79 | 1:26.66 | 1:55.61 | |||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.86 | 55.63 | 1:25.77 | 1:55.69 | |||
12 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.89 | 57.01 | 1:26.61 | 1:56.53 | |||
13 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 27.49 | 56.78 | 1:26.94 | 1:56.63 | |||
14 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.36 | 57.18 | 1:26.99 | 1:56.67 | |||
15 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.19 | 57.21 | 1:27.51 | 1:56.90 | |||
16 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømmeklub | 26.69 | 56.10 | 1:26.44 | 1:56.92 | |||
17 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 27.58 | 57.26 | 1:27.34 | 1:57.25 | |||
18 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 27.26 | 57.33 | 1:27.48 | 1:57.33 | |||
19 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 26.26 | 55.55 | 1:26.20 | 1:57.55 | |||
20 | Michael R. Olesen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.35 | 57.43 | 1:28.04 | 1:57.81 | |||
21 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.59 | 57.36 | 1:27.60 | 1:57.96 | |||
22 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 27.32 | 57.88 | 1:27.99 | 1:58.04 | |||
23 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.73 | 57.77 | 1:28.20 | 1:58.13 | |||
24 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.69 | 56.36 | 1:27.46 | 1:58.49 | |||
25 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.74 | 57.38 | 1:27.45 | 1:58.66 | |||
26 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.12 | 57.95 | 1:28.11 | 1:58.71 | |||
27 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 27.44 | 57.69 | 1:28.27 | 1:59.00 | |||
28 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.33 | 57.27 | 1:28.45 | 1:59.08 | |||
29 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 27.23 | 57.60 | 1:28.71 | 1:59.27 | |||
30 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.66 | 57.95 | 1:29.12 | 1:59.54 | |||
31 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.79 | 56.51 | 1:27.55 | 1:59.57 | |||
32 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 28.11 | 58.28 | 1:28.90 | 1:59.74 | |||
33 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.80 | 57.93 | 1:29.02 | 1:59.95 | |||
34 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.77 | 59.09 | 1:29.53 | 2:00.23 | |||
35 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.29 | 58.61 | 1:29.66 | 2:00.28 | |||
36 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 27.61 | 57.71 | 1:28.98 | 2:00.44 | |||
37 | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.45 | 57.65 | 1:29.09 | 2:00.52 | |||
38 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 27.90 | 58.41 | 1:29.42 | 2:00.63 | |||
39 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.84 | 58.31 | 1:29.62 | 2:00.72 | |||
40 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 28.73 | 59.40 | 1:30.40 | 2:00.79 | |||
41 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.99 | 57.78 | 1:29.49 | 2:00.87 | |||
42 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 27.84 | 58.65 | 1:30.43 | 2:00.91 | |||
43 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.39 | 58.92 | 1:29.98 | 2:01.06 | |||
44 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 27.78 | 58.05 | 1:29.39 | 2:01.09 | |||
45 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 27.06 | 57.58 | 1:29.56 | 2:01.24 | |||
45 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.25 | 58.30 | 1:30.02 | 2:01.24 | |||
47 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.61 | 59.63 | 1:30.81 | 2:01.29 | |||
48 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.75 | 58.23 | 1:29.57 | 2:01.32 | |||
49 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.46 | 59.63 | 1:31.20 | 2:01.69 | |||
50 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.49 | 58.85 | 1:30.32 | 2:01.97 | |||
51 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.29 | 59.20 | 1:30.61 | 2:02.06 | |||
52 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 28.00 | 58.58 | 1:30.31 | 2:02.08 | |||
53 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.40 | 59.84 | 1:31.37 | 2:02.36 | |||
54 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 28.67 | 59.54 | 1:31.59 | 2:03.12 | |||
55 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | 1:00.06 | 1:31.98 | 2:03.46 | |||
56 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.30 | 57.83 | 1:30.23 | 2:03.59 | |||
57 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | 1:01.06 | 1:32.25 | 2:03.74 | |||
58 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.47 | 1:00.08 | 1:32.41 | 2:04.10 | |||
59 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.06 | 1:01.21 | 1:33.42 | 2:04.46 | |||
60 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 29.24 | 59.93 | 1:32.03 | 2:04.54 | |||
61 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 29.60 | 1:00.05 | 1:32.29 | 2:04.59 | |||
62 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 27.96 | 58.78 | 1:32.06 | 2:04.92 | |||
63 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.20 | 59.53 | 1:32.37 | 2:04.97 | |||
64 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.19 | 59.92 | 1:32.64 | 2:05.86 | |||
65 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 28.91 | 1:00.87 | 1:33.48 | 2:06.52 | |||
66 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 28.64 | 1:00.41 | 1:33.33 | 2:06.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 november 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:17 |