Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion / Sigma & Hillerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:42.54 2004-11-20 |
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 1:48.30 2002-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigmaswim 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:46.33 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.85 | 54.43 | |||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 26.15 | 1:20.58 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 25.75 | 1:46.33 | |||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.07 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 26.71 | 53.73 | |||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 26.46 | 1:20.19 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 26.88 | 1:47.07 | |||||||
3 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.23 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.48 | 55.27 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 26.96 | 1:22.23 | |||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 25.00 | 1:47.23 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.68 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Line Kjær | 1996 | 26.83 | 53.48 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 27.51 | 1:20.99 | |||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 26.69 | 1:47.68 | |||||||
5 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.15 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 27.08 | 55.55 | |||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.68 | 1:23.23 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 26.92 | 1:50.15 | |||||||
6 | A6 Piger 1 | 0 | A6 | 1:50.19 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 26.83 | 54.78 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 28.03 | 1:22.81 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.38 | 1:50.19 | |||||||
7 | Damer I Herlev | 1993 | Herlev Svømning | 1:51.17 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 26.69 | 55.50 | |||||||
Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 27.04 | 1:22.54 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 28.63 | 1:51.17 | |||||||
8 | Hovedstad Damer | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.81 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 27.83 | 57.06 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 27.62 | 1:24.68 | |||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 27.13 | 1:51.81 | |||||||
8 | Sigmaswim 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:51.81 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.49 | 55.57 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 28.22 | 1:23.79 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 28.02 | 1:51.81 | |||||||
10 | Triton Damer 1 | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.02 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.74 | 55.94 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 28.71 | 1:24.65 | |||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 28.37 | 1:53.02 | |||||||
11 | Stv Damer 94 | 1994 | Swim Team Vestsjælland | 1:53.19 | ||||||
Katrine Hansen | 1994 | 28.03 | 28.03 | |||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 28.50 | 56.53 | |||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 28.07 | 1:24.60 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 28.59 | 1:53.19 | |||||||
12 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.25 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Sofie Sørensen | 1997 | 27.96 | 56.95 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 28.08 | 1:25.03 | |||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 28.22 | 1:53.25 | |||||||
13 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 1:53.37 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 28.04 | 55.98 | |||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 28.47 | 1:24.45 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 28.92 | 1:53.37 | |||||||
14 | Gentofte Piger | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:53.71 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 28.13 | 57.11 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 28.19 | 1:25.30 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 28.41 | 1:53.71 | |||||||
15 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.38 | ||||||
Marie Skov Andersen | 1998 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 28.22 | 57.42 | |||||||
Helene Vistisen | 1997 | 29.00 | 1:26.42 | |||||||
Ditte Johansen | 1994 | 27.96 | 1:54.38 | |||||||
16 | Hs Damer 1 | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:55.35 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.58 | 56.43 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 28.94 | 1:25.37 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 29.98 | 1:55.35 | |||||||
17 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 1:55.66 | ||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 27.22 | 57.49 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 29.06 | 1:26.55 | |||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 29.11 | 1:55.66 | |||||||
18 | Hils Damer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 1:55.98 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 28.21 | 57.43 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 29.94 | 1:27.37 | |||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 28.61 | 1:55.98 | |||||||
19 | Sigmaswim 3 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:56.20 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 28.80 | 58.20 | |||||||
Katarina Vogel | 1997 | 28.93 | 1:27.13 | |||||||
Nicoline M. Riisberg | 1997 | 29.07 | 1:56.20 | |||||||
20 | Søllerød Damer 1 | 0 | Søllerød Svømmeklub | 1:57.59 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 29.46 | 59.57 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 29.32 | 1:28.89 | |||||||
Laura Arberg | 1995 | 28.70 | 1:57.59 | |||||||
21 | Triton Damer 2 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.68 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 30.95 | 1:01.57 | |||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 29.80 | 1:31.37 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 28.31 | 1:59.68 | |||||||
22 | Damer Ii Herlev | 1993 | Herlev Svømning | 2:00.39 | ||||||
Arta Lea Bakraqi | 1996 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 29.68 | 58.26 | |||||||
Laura Hartz | 1998 | 30.76 | 1:29.02 | |||||||
Emily Krontoft | 1998 | 31.37 | 2:00.39 | |||||||
23 | Helsingør Damer 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.41 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 30.70 | 1:01.01 | |||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 32.34 | 1:33.35 | |||||||
Frederikke Houen | 1998 | 30.06 | 2:03.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:22 |