Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.46 | ||||||
2 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.15 | ||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:20.73 | ||||||
4 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.53 | ||||||
5 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.00 | ||||||
6 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.72 | ||||||
7 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:24.52 | ||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.45 | ||||||
9 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.93 | ||||||
10 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:27.60 | ||||||
11 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:30.09 | ||||||
12 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.97 | ||||||
- | Alexander Peytz | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.32 | ||||||
2 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.33 | ||||||
3 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:28.75 | ||||||
4 | Tobias Stavngaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:32.24 | ||||||
5 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
6 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.51 | ||||||
7 | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:35.00 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:35.57 | ||||||
9 | Oliver Kaiser | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:39.33 | ||||||
10 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.81 | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.92 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.51 | ||||||
4 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.00 | ||||||
5 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.09 | ||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.54 | ||||||
7 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.50 | ||||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.41 | ||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.51 | ||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:43.78 | ||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.13 | ||||||
12 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.64 | ||||||
13 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:46.90 | ||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.92 | ||||||
15 | Tobias Fuglsang | 2001 | JGI Svømning | 1:47.28 | ||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.46 | ||||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.21 | ||||||
18 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:48.51 | ||||||
19 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.19 | ||||||
20 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.06 | ||||||
21 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.07 | ||||||
22 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:50.71 | ||||||
23 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:50.80 | ||||||
24 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:50.88 | ||||||
25 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.18 | ||||||
26 | Laurits Hinge | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.11 | ||||||
27 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:53.96 | ||||||
28 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.54 | ||||||
29 | Anders Toft Ruby | 2001 | Svømmeklubben Laksen | 1:55.64 | ||||||
30 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.18 | ||||||
31 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:02.55 | ||||||
32 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:05.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 |