Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.50 | ||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.51 | ||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.83 | ||||||
4 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.08 | ||||||
5 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.62 | ||||||
6 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.41 | ||||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:41.62 | ||||||
8 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.94 | ||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.11 | ||||||
10 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:42.72 | ||||||
11 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:43.77 | ||||||
12 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.52 | ||||||
13 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 1:45.04 | ||||||
14 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.57 | ||||||
15 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.05 | ||||||
16 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.25 | ||||||
17 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | JGI Svømning | 1:46.44 | ||||||
18 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.54 | ||||||
19 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.03 | ||||||
20 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:51.75 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.26 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:39.98 | ||||||
3 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.04 | ||||||
4 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.70 | ||||||
5 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.82 | ||||||
6 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.05 | ||||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.95 | ||||||
8 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:53.25 | ||||||
9 | Camilla Husegaard | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:53.63 | ||||||
10 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:54.16 | ||||||
11 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:54.86 | ||||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:57.12 | ||||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:58.53 | ||||||
14 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:00.50 | ||||||
- | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | fl. flyben v. vend | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:43.35 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.99 | ||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.24 | ||||||
4 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.70 | ||||||
5 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.12 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.59 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.36 | ||||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.69 | ||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.20 | ||||||
10 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:02.67 | ||||||
11 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:09.49 | ||||||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.79 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:16.77 | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 armtag f. brydning | |||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | sv. på ryg v. vend. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 |