Tulokset Tampere Invitational Swimming
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tampere Invitational |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Free W,16,14,12, Alkuerät 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Reini |
2000 |
|
466 |
33.74 |
1:11.44 |
1:47.21 |
|
2:23.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Orzac |
2000 |
|
466 |
32.84 |
1:09.54 |
1:47.16 |
|
2:23.43 |
|
|
Romania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Saari |
2000 |
|
458 |
32.48 |
1:09.37 |
1:47.84 |
|
2:24.19 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
413 |
34.27 |
1:13.14 |
1:52.50 |
|
2:29.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minea Bogdanoff |
2001 |
|
404 |
34.31 |
1:12.76 |
1:52.08 |
|
2:30.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
402 |
34.09 |
1:13.10 |
1:53.63 |
|
2:30.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
393 |
34.55 |
1:13.81 |
1:54.11 |
|
2:31.73 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Wagner |
2000 |
|
393 |
33.55 |
1:12.13 |
1:52.62 |
|
2:31.77 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
387 |
34.90 |
1:14.13 |
1:53.73 |
|
2:32.53 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katri Pyhältö |
2000 |
|
387 |
35.02 |
1:14.32 |
1:54.67 |
|
2:32.61 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Kolu |
2001 |
|
386 |
35.14 |
1:14.92 |
1:55.34 |
|
2:32.64 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emmiina Rautiainen |
2000 |
|
378 |
34.52 |
1:14.49 |
1:55.01 |
|
2:33.70 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Rautio |
2000 |
|
372 |
34.20 |
1:12.88 |
1:53.97 |
|
2:34.51 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Jalonen |
2000 |
|
372 |
34.97 |
1:14.21 |
1:54.96 |
|
2:34.53 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
366 |
34.55 |
1:12.84 |
1:53.80 |
|
2:35.36 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
353 |
37.13 |
1:18.12 |
1:59.13 |
|
2:37.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katariina Jyrälä |
2000 |
|
341 |
37.19 |
1:18.88 |
2:00.71 |
|
2:39.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kaisa Hakkarainen |
2001 |
|
323 |
36.94 |
1:18.57 |
2:01.39 |
|
2:42.05 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
321 |
37.15 |
1:19.06 |
2:01.03 |
|
2:42.33 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
312 |
37.85 |
1:20.26 |
2:03.45 |
|
2:43.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Suvi Kurth |
2001 |
|
302 |
38.58 |
1:21.12 |
2:03.50 |
|
2:45.66 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Saara Svahn |
2001 |
|
300 |
38.37 |
1:21.82 |
2:06.10 |
|
2:46.13 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
298 |
39.25 |
1:22.25 |
2:05.83 |
|
2:46.51 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emmi Kortteinen |
2000 |
|
295 |
37.83 |
1:20.88 |
2:04.53 |
|
2:47.08 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anna Rantanen |
2001 |
|
294 |
38.87 |
1:22.06 |
2:05.09 |
|
2:47.27 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Milja Rantala |
2001 |
|
278 |
39.12 |
1:23.22 |
2:07.18 |
|
2:50.33 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Milja Mettinen |
2000 |
|
260 |
37.65 |
1:22.07 |
2:08.11 |
|
2:54.12 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kerttu Virtanen |
2000 |
|
255 |
37.87 |
1:22.34 |
2:09.76 |
|
2:55.28 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Kramsu |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Aro |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Free W,16,14,12, Alkuerät 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
621 |
30.57 |
1:03.57 |
1:37.59 |
|
2:10.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
588 |
30.96 |
1:04.54 |
1:38.51 |
|
2:12.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Kurttila |
1998 |
|
569 |
32.10 |
1:06.13 |
1:40.69 |
|
2:14.14 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
|
569 |
30.38 |
1:04.38 |
1:39.84 |
|
2:14.16 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
552 |
30.70 |
1:04.97 |
1:40.78 |
|
2:15.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
548 |
31.43 |
1:06.06 |
1:41.07 |
|
2:15.89 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
548 |
32.43 |
1:07.06 |
1:41.69 |
|
2:15.89 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alina Katajisto |
1998 |
|
542 |
31.81 |
1:07.03 |
1:42.45 |
|
2:16.38 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
535 |
32.41 |
1:07.87 |
1:43.11 |
|
2:16.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
505 |
32.47 |
1:08.26 |
1:44.33 |
|
2:19.58 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aada Kuiri |
1999 |
|
505 |
32.70 |
1:08.92 |
1:44.92 |
|
2:19.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilma Ryöti |
1999 |
|
504 |
32.10 |
1:06.89 |
1:43.28 |
|
2:19.71 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Sihvonen |
1998 |
|
497 |
32.51 |
1:08.37 |
1:45.88 |
|
2:20.34 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
493 |
32.31 |
1:08.18 |
1:44.78 |
|
2:20.69 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katerina Lotto |
1998 |
|
470 |
32.80 |
1:08.72 |
1:45.30 |
|
2:22.97 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heini Hammar |
1999 |
|
465 |
33.09 |
1:09.96 |
1:47.74 |
|
2:23.46 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Aaltonen |
1998 |
|
463 |
32.79 |
1:09.25 |
1:46.87 |
|
2:23.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pinja Sormunen |
1999 |
|
461 |
33.91 |
1:10.29 |
1:47.29 |
|
2:23.96 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johanna Suova |
1999 |
|
459 |
33.71 |
1:10.30 |
1:47.96 |
|
2:24.07 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Minni Kotka |
1998 |
|
453 |
32.41 |
1:09.51 |
1:47.87 |
|
2:24.78 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lyydia Tuominen |
1998 |
|
452 |
34.58 |
1:11.57 |
1:49.40 |
|
2:24.81 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Malla Huusko |
1999 |
|
451 |
33.82 |
1:11.46 |
1:49.28 |
|
2:24.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Suvi Karppinen |
1998 |
|
439 |
33.39 |
1:11.68 |
1:50.40 |
|
2:26.31 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Veera Siltanen |
1999 |
|
438 |
32.68 |
1:10.14 |
1:48.73 |
|
2:26.34 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tuuli Vuorentausta |
1998 |
|
433 |
33.63 |
1:11.08 |
1:49.52 |
|
2:27.00 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
431 |
33.43 |
1:11.15 |
1:50.46 |
|
2:27.21 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nelli Uusitalo |
1999 |
|
425 |
32.82 |
1:10.21 |
1:49.19 |
|
2:27.85 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
418 |
33.57 |
1:11.56 |
1:50.88 |
|
2:28.66 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emmi Masti |
1999 |
|
415 |
33.80 |
1:12.94 |
1:52.73 |
|
2:29.02 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Marianna Koskimaa |
1998 |
|
414 |
34.83 |
1:12.19 |
1:51.07 |
|
2:29.13 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katariina Räsänen |
1999 |
|
414 |
35.54 |
1:13.94 |
1:52.73 |
|
2:29.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Evita Riuttanen |
1998 |
|
411 |
34.82 |
1:12.93 |
1:51.47 |
|
2:29.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hertta Pieniniemi |
1998 |
|
401 |
34.75 |
1:13.19 |
1:52.48 |
|
2:30.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Elina Ollikainen |
1998 |
|
400 |
34.98 |
1:12.92 |
1:51.66 |
|
2:30.83 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Oona Punkkinen |
1998 |
|
386 |
35.25 |
1:13.76 |
1:53.62 |
|
2:32.62 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
350 |
36.95 |
1:17.67 |
1:59.39 |
|
2:37.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anniina Potkonen |
1998 |
|
317 |
35.56 |
1:16.66 |
2:00.34 |
|
2:43.12 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Terhi Soukka |
1998 |
|
217 |
39.79 |
1:27.54 |
2:16.75 |
|
3:04.87 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mirva Kallström |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Free W,16,14,12, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
632 |
30.85 |
1:03.99 |
1:37.24 |
|
2:09.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alena Mokicheva |
1996 |
|
574 |
30.36 |
1:04.38 |
1:39.34 |
|
2:13.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rosa Vainio |
1996 |
|
563 |
30.99 |
1:04.83 |
1:39.63 |
|
2:14.63 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kamilla Ryöti |
1996 |
|
562 |
30.64 |
1:04.27 |
1:39.37 |
|
2:14.69 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Virta |
1996 |
|
557 |
31.80 |
1:05.25 |
1:39.84 |
|
2:15.11 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
551 |
31.40 |
1:05.90 |
1:40.76 |
|
2:15.60 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Kolu |
1997 |
|
545 |
31.91 |
1:05.87 |
1:41.20 |
|
2:16.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Mielonen |
1997 |
|
519 |
31.11 |
1:06.24 |
1:42.55 |
|
2:18.34 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janita Lappi |
1997 |
|
517 |
30.75 |
1:05.66 |
1:42.41 |
|
2:18.52 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
515 |
31.71 |
1:08.21 |
1:43.77 |
|
2:18.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annukka Kurttila |
1996 |
|
510 |
31.55 |
1:06.76 |
1:42.68 |
|
2:19.15 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiiariikka Vihko |
1996 |
|
498 |
32.29 |
1:07.95 |
1:43.48 |
|
2:20.23 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiia Nikkanen |
1997 |
|
497 |
31.86 |
1:07.92 |
1:44.44 |
|
2:20.35 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Noora Rantanen |
1996 |
|
494 |
31.85 |
1:07.71 |
1:44.21 |
|
2:20.59 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heidi Virtanen |
1997 |
|
488 |
33.13 |
1:08.41 |
1:44.84 |
|
2:21.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
|
478 |
32.40 |
1:08.87 |
1:46.40 |
|
2:22.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veera Kallio |
1997 |
|
449 |
32.43 |
1:09.57 |
1:48.42 |
|
2:25.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jessika Patjas |
1997 |
|
439 |
32.94 |
1:10.61 |
1:49.09 |
|
2:26.29 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Roosa Hyypiä |
1997 |
|
436 |
33.20 |
1:10.37 |
1:48.81 |
|
2:26.60 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Krista Mettinen |
1997 |
|
405 |
34.13 |
1:11.97 |
1:51.53 |
|
2:30.31 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
393 |
34.05 |
1:13.26 |
1:53.12 |
|
2:31.82 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oona Järvinen |
1996 |
|
368 |
35.84 |
1:15.83 |
1:56.12 |
|
2:35.10 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Svahn |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Free W,16,14,12, Alkuerät 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Hirvelä |
1995 |
|
630 |
30.89 |
1:03.99 |
1:37.69 |
|
2:09.65 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
625 |
30.31 |
1:03.42 |
1:36.84 |
|
2:10.01 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Markkanen |
1995 |
|
619 |
30.51 |
1:04.21 |
1:37.63 |
|
2:10.43 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Ucar |
1995 |
|
534 |
31.63 |
1:06.38 |
1:41.94 |
|
2:17.05 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Toikkanen |
1994 |
|
530 |
31.15 |
1:05.74 |
1:41.95 |
|
2:17.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
|
521 |
31.72 |
1:06.26 |
1:42.19 |
|
2:18.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veronika Milerská |
1991 |
|
483 |
32.77 |
1:08.60 |
1:44.94 |
|
2:21.67 |
|
|
Czech Republc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Seppälä |
1995 |
|
444 |
33.79 |
1:10.52 |
1:48.44 |
|
2:25.73 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Malenáková |
1994 |
|
376 |
35.12 |
1:14.11 |
1:53.81 |
|
2:34.04 |
|
|
Czech Republc |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Vainio |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:31 |
|