Resultat för SUM-SIM Region Södertälje 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.87 | 1:08.87 | 1:46.76 | 2:21.70 | |||
2 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:09.39 | 1:47.07 | 2:25.50 | |||
3 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.53 | 1:11.49 | 1:49.97 | 2:28.70 | |||
4 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.77 | 1:10.08 | 1:49.77 | 2:30.04 | |||
5 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 31.44 | 1:08.65 | 1:49.04 | 2:30.42 | |||
6 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.76 | 1:13.67 | 1:54.82 | 2:37.40 | |||
7 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.85 | 1:15.05 | 1:56.62 | 2:38.74 | |||
8 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.55 | 1:14.79 | 1:57.55 | 2:40.72 | |||
9 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 34.74 | 1:14.28 | 1:56.44 | 2:41.62 | |||
10 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.55 | 1:14.66 | 1:58.21 | 2:42.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.06 | 1:00.20 | 1:39.56 | 2:09.38 | |||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 28.75 | 1:05.12 | 1:44.76 | 2:14.81 | |||
3 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 29.44 | 1:03.15 | 1:44.49 | 2:15.47 | |||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.11 | 1:02.91 | 1:45.13 | 2:17.14 | |||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.14 | 1:05.05 | 1:45.64 | 2:17.25 | |||
6 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 30.31 | 1:03.20 | 1:45.92 | 2:19.19 | |||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 28.89 | 1:03.70 | 1:46.55 | 2:19.50 | |||
8 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.08 | 1:05.04 | 1:47.32 | 2:20.84 | |||
9 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.72 | 1:05.45 | 1:48.09 | 2:22.61 | |||
10 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.31 | 1:08.65 | 1:49.97 | 2:22.98 | |||
11 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.50 | 1:06.56 | 1:50.17 | 2:23.46 | |||
12 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.04 | 1:09.12 | 1:51.50 | 2:24.56 | |||
13 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.25 | 1:10.89 | 1:53.66 | 2:25.40 | |||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.09 | 1:07.39 | 1:52.61 | 2:25.76 | |||
15 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.15 | 1:07.00 | 1:50.61 | 2:26.24 | |||
16 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 31.83 | 1:11.66 | 1:50.89 | 2:26.40 | |||
17 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 30.23 | 1:07.82 | 1:52.75 | 2:26.43 | |||
18 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.52 | 1:09.05 | 1:53.09 | 2:28.37 | |||
19 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.09 | 1:07.29 | 1:55.11 | 2:29.38 | |||
20 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.80 | 1:07.80 | 1:55.41 | 2:29.90 | |||
21 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.68 | 1:08.49 | 1:54.36 | 2:30.12 | |||
22 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.15 | 1:14.33 | 1:56.50 | 2:32.21 | |||
23 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.78 | 1:11.89 | 1:56.31 | 2:33.60 | |||
24 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.07 | 1:11.05 | 1:55.98 | 2:33.70 | |||
25 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 32.10 | 1:13.29 | 1:59.86 | 2:35.52 | |||
26 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 31.72 | 1:14.18 | 2:02.62 | 2:37.88 | |||
27 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.78 | 1:17.30 | 2:02.38 | 2:39.42 | |||
28 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.21 | 1:13.33 | 2:03.23 | 2:40.22 | |||
29 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 36.11 | 1:18.67 | 2:06.62 | 2:42.83 | |||
- | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.91 | 1:02.05 | 1:34.33 | 2:07.05 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.71 | 1:01.58 | 1:34.68 | 2:07.62 | |||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.06 | 1:04.22 | 1:38.22 | 2:11.52 | |||
4 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.50 | 1:03.33 | 1:37.59 | 2:12.20 | |||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.26 | 1:05.03 | 1:39.61 | 2:13.61 | |||
6 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.55 | 1:05.24 | 1:39.63 | 2:14.44 | |||
7 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.26 | 1:05.41 | 1:41.60 | 2:18.69 | |||
8 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.08 | 1:07.29 | 1:43.35 | 2:20.06 | |||
9 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.58 | 1:05.72 | 1:42.67 | 2:20.61 | |||
10 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.57 | 1:09.42 | 1:47.17 | 2:23.19 | |||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.21 | 1:06.12 | 1:44.19 | 2:23.71 | |||
12 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.05 | 1:09.22 | 1:46.92 | 2:23.78 | |||
13 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.44 | 1:09.00 | 1:47.08 | 2:24.85 | |||
14 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.80 | 1:09.42 | 1:47.74 | 2:24.91 | |||
15 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 34.27 | 1:11.97 | 1:49.54 | 2:25.03 | |||
16 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 32.04 | 1:09.00 | 1:47.47 | 2:25.40 | |||
17 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.02 | 1:07.96 | 1:46.48 | 2:25.98 | |||
18 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.35 | 1:08.77 | 1:47.71 | 2:27.58 | |||
19 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.87 | 1:12.21 | 1:51.28 | 2:28.10 | |||
20 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.22 | 1:10.97 | 1:50.94 | 2:28.68 | |||
21 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.21 | 1:12.30 | 1:51.73 | 2:30.77 | |||
21 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.57 | 1:11.57 | 1:51.50 | 2:30.77 | |||
23 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.97 | 1:11.98 | 1:52.31 | 2:31.30 | |||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.34 | 1:13.07 | 1:53.21 | 2:31.58 | |||
25 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:12.54 | 1:52.52 | 2:32.21 | |||
26 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:12.61 | 1:52.80 | 2:32.84 | |||
27 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 34.22 | 1:13.48 | 1:53.79 | 2:33.10 | |||
28 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.91 | 1:14.32 | 1:55.02 | 2:34.12 | |||
29 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.29 | 1:13.92 | 1:54.96 | 2:34.49 | |||
30 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.42 | 1:15.00 | 1:55.78 | 2:35.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:01.50 | 2:07.18 | 3:12.86 | 4:18.97 | 16:22.56 | ||
5:25.65 | 6:32.29 | 7:38.26 | 8:43.99 | |||||||
9:49.93 | 10:56.13 | 12:02.34 | 13:08.73 | |||||||
14:15.03 | 15:20.08 | |||||||||
2 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:03.26 | 2:11.28 | 3:19.76 | 4:29.07 | 17:24.86 | ||
5:38.64 | 6:48.78 | 7:59.15 | 9:09.82 | |||||||
10:20.68 | 11:31.57 | 12:42.83 | 13:54.21 | |||||||
15:05.07 | 16:16.09 | |||||||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:04.45 | 2:13.28 | 3:22.90 | 4:32.06 | 17:33.82 | ||
5:43.62 | 6:55.20 | 8:06.41 | 9:16.96 | |||||||
10:27.67 | 11:40.39 | 12:52.30 | 14:03.76 | |||||||
15:14.01 | 16:24.33 | |||||||||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:04.48 | 2:13.20 | 3:23.19 | 4:33.95 | 17:44.50 | ||
5:45.40 | 6:57.29 | 8:09.22 | 9:21.30 | |||||||
10:33.50 | 11:45.74 | 12:58.01 | 14:11.19 | |||||||
15:22.56 | 16:34.22 | |||||||||
5 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:06.01 | 2:17.57 | 3:30.45 | 4:43.32 | 18:28.39 | ||
5:58.09 | 7:12.54 | 8:27.18 | 9:42.11 | |||||||
10:57.49 | 12:13.62 | 13:29.15 | 14:45.26 | |||||||
15:59.75 | 17:15.32 | |||||||||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.66 | 1:01.53 | 1:33.93 | 2:04.42 | |||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.40 | 1:01.68 | 1:33.86 | 2:05.96 | |||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.69 | 1:01.73 | 1:34.09 | 2:06.39 | |||
4 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.95 | 1:02.07 | 1:34.43 | 2:06.43 | |||
5 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 29.74 | 1:02.13 | 1:35.00 | 2:07.22 | |||
6 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 30.24 | 1:03.56 | 1:36.40 | 2:08.64 | |||
7 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.69 | 1:02.13 | 1:36.07 | 2:09.33 | |||
8 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.24 | 1:02.91 | 1:36.58 | 2:09.72 | |||
9 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.68 | 1:02.25 | 1:35.93 | 2:10.20 | |||
10 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.14 | 1:03.27 | 1:36.92 | 2:10.60 | |||
11 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.83 | 1:04.40 | 1:38.49 | 2:11.49 | |||
12 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.62 | 1:02.77 | 1:37.18 | 2:11.69 | |||
13 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.77 | 1:03.32 | 1:38.33 | 2:13.27 | |||
14 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.70 | 1:04.22 | 1:39.04 | 2:13.47 | |||
15 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.35 | 1:03.67 | 1:38.12 | 2:13.60 | |||
16 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.88 | 1:04.78 | 1:39.72 | 2:15.09 | |||
17 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.39 | 1:05.80 | 1:42.07 | 2:18.16 | |||
18 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.41 | 1:08.02 | 1:43.34 | 2:18.95 | |||
19 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.90 | 1:07.23 | 1:43.84 | 2:19.96 | |||
20 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.12 | 1:06.70 | 1:44.11 | 2:21.24 | |||
21 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | 1:07.86 | 1:44.99 | 2:21.35 | |||
22 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.81 | 1:09.48 | 1:47.54 | 2:24.76 | |||
23 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.04 | 1:08.99 | 1:47.64 | 2:25.45 | |||
24 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.30 | 1:09.15 | 1:47.91 | 2:26.23 | |||
25 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.50 | 1:11.29 | 1:49.99 | 2:27.14 | |||
26 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | 1:10.85 | 1:50.33 | 2:29.24 | |||
27 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.10 | 1:13.68 | 1:54.34 | 2:32.80 | |||
28 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.55 | 1:13.41 | 1:54.34 | 2:32.82 | |||
- | Elin Talback | 1997 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:03.08 | 2:11.39 | 3:18.77 | 4:25.28 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:03.69 | 2:12.50 | 3:22.53 | 4:33.40 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:03.30 | 2:12.46 | 3:24.46 | 4:37.28 | |||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:05.15 | 2:18.21 | 3:34.04 | 4:45.73 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.66 | 2:17.76 | 3:32.81 | 4:46.71 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:08.10 | 2:21.80 | 3:36.02 | 4:50.12 | |||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.51 | 2:23.35 | 3:39.34 | 4:54.54 | |||
8 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:07.76 | 2:23.42 | 3:40.59 | 4:57.08 | |||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.71 | 2:27.21 | 3:43.71 | 4:59.36 | |||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:10.76 | 2:30.27 | 3:49.15 | 5:06.04 | |||
11 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 1:12.79 | 2:32.03 | 3:52.71 | 5:09.36 | |||
12 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:10.13 | 2:28.50 | 3:48.66 | 5:09.51 | |||
13 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 1:12.19 | 2:33.57 | 3:53.58 | 5:09.58 | |||
14 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:11.26 | 2:30.36 | 3:51.26 | 5:10.46 | |||
15 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:13.49 | 2:31.58 | 3:52.65 | 5:11.66 | |||
16 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:13.06 | 2:32.61 | 3:54.08 | 5:14.83 | |||
17 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 1:11.62 | 2:33.34 | 3:54.81 | 5:17.38 | |||
18 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:13.38 | 2:36.09 | 3:58.78 | 5:18.02 | |||
19 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:14.27 | 2:36.17 | 3:57.88 | 5:19.58 | |||
20 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:11.44 | 2:35.76 | 4:00.01 | 5:23.89 | |||
21 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:15.90 | 2:39.95 | 4:05.99 | 5:29.09 | |||
22 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.28 | 2:41.06 | 4:06.25 | 5:30.99 | |||
23 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 1:19.33 | 2:47.77 | 4:18.65 | 5:48.03 | |||
- | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 31.90 | 1:08.49 | 1:52.73 | 2:26.35 | |||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.63 | 1:09.86 | 1:52.72 | 2:26.92 | |||
3 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.48 | 1:09.93 | 1:57.27 | 2:31.37 | |||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.41 | 1:12.79 | 1:56.51 | 2:31.44 | |||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.39 | 1:15.11 | 2:01.08 | 2:36.38 | |||
6 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.89 | 1:13.20 | 2:03.33 | 2:36.80 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.34 | 1:15.41 | 2:02.75 | 2:38.84 | |||
8 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.24 | 1:15.62 | 2:02.87 | 2:39.06 | |||
9 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.56 | 1:12.18 | 2:01.37 | 2:39.90 | |||
10 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:12.58 | 2:03.52 | 2:40.67 | |||
11 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.14 | 1:14.48 | 2:02.77 | 2:41.59 | |||
12 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.05 | 1:15.00 | 2:03.07 | 2:41.81 | |||
13 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.63 | 1:14.85 | 2:04.94 | 2:42.44 | |||
14 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.10 | 1:18.07 | 2:07.73 | 2:43.27 | |||
15 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.55 | 1:20.73 | 2:07.33 | 2:43.34 | |||
16 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.27 | 1:17.50 | 2:05.89 | 2:44.22 | |||
17 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.18 | 1:19.29 | 2:09.96 | 2:45.48 | |||
18 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.46 | 1:20.30 | 2:06.82 | 2:47.08 | |||
19 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.35 | 1:16.57 | 2:08.42 | 2:47.10 | |||
20 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.95 | 1:19.14 | 2:09.52 | 2:48.18 | |||
21 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.41 | 1:14.63 | 2:08.64 | 2:48.28 | |||
22 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:21.20 | 2:11.95 | 2:48.33 | |||
23 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.24 | 1:19.66 | 2:12.21 | 2:49.59 | |||
23 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.01 | 1:19.33 | 2:11.38 | 2:49.59 | |||
25 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.78 | 1:23.49 | 2:15.17 | 2:49.77 | |||
26 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.29 | 1:21.54 | 2:12.96 | 2:50.11 | |||
27 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.50 | 1:19.77 | 2:10.30 | 2:50.28 | |||
28 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.97 | 1:21.43 | 2:11.60 | 2:50.74 | |||
29 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.69 | 1:19.24 | 2:11.79 | 2:51.05 | |||
30 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.12 | 1:21.58 | 2:10.60 | 2:51.91 | |||
31 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.78 | 1:21.49 | 2:14.32 | 2:53.64 | |||
32 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.20 | 1:20.64 | 2:12.40 | 2:53.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:05.80 | 1:41.36 | 2:18.25 | |||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.07 | 1:10.70 | 1:49.84 | 2:30.04 | |||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.23 | 1:12.91 | 1:52.51 | 2:34.37 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.30 | 1:13.42 | 1:54.24 | 2:35.62 | |||
5 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.65 | 1:13.68 | 1:54.79 | 2:36.59 | |||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.03 | 1:13.45 | 1:55.73 | 2:38.83 | |||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.71 | 1:16.23 | 1:57.69 | 2:39.60 | |||
8 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.38 | 1:15.84 | 1:57.94 | 2:39.80 | |||
9 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.44 | 1:15.44 | 1:57.95 | 2:40.65 | |||
10 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.41 | 1:16.14 | 1:58.78 | 2:41.86 | |||
11 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.36 | 1:19.19 | 2:01.19 | 2:43.38 | |||
12 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.08 | 1:16.43 | 1:58.62 | 2:43.49 | |||
13 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 36.97 | 1:18.79 | 2:01.89 | 2:44.04 | |||
14 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.61 | 1:20.67 | 2:04.72 | 2:49.79 | |||
15 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.84 | 1:20.83 | 2:05.08 | 2:51.25 | |||
16 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.33 | 1:21.86 | 2:06.96 | 2:52.62 | |||
17 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.15 | 1:22.27 | 2:10.23 | 2:56.85 | |||
18 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.83 | 1:27.78 | 2:16.67 | 3:04.69 | |||
19 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.01 | 1:27.17 | 2:17.82 | 3:09.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.25 | 1:03.24 | |||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.92 | 1:04.52 | |||||
3 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.57 | 1:06.24 | |||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.97 | 1:06.78 | |||||
5 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.49 | 1:06.85 | |||||
6 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.86 | 1:07.73 | |||||
7 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.24 | 1:07.90 | |||||
8 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 33.17 | 1:08.28 | |||||
9 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.70 | 1:08.86 | |||||
10 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.61 | 1:08.95 | |||||
11 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.49 | 1:09.32 | |||||
12 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.63 | 1:10.80 | |||||
13 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.77 | 1:11.35 | |||||
14 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | 1:11.74 | |||||
15 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.61 | 1:12.08 | |||||
16 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.82 | 1:12.38 | |||||
17 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.07 | 1:12.44 | |||||
17 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.93 | 1:12.44 | |||||
19 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.96 | 1:13.60 | |||||
20 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.50 | 1:14.55 | |||||
21 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.66 | 1:14.85 | |||||
22 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.76 | 1:15.13 | |||||
23 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 37.12 | 1:17.01 | |||||
24 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.22 | 1:17.12 | |||||
25 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 37.42 | 1:17.86 | |||||
26 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.38 | 1:17.94 | |||||
27 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.45 | 1:18.37 | |||||
28 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.98 | 1:18.40 | |||||
29 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.34 | 1:19.26 | |||||
30 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.45 | 1:19.73 | |||||
31 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.95 | 1:22.03 | |||||
32 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.62 | 1:22.15 | |||||
33 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.08 | 1:24.78 | |||||
34 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 42.63 | 1:30.35 | |||||
- | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.80 | 1:01.12 | |||||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.76 | 1:01.21 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 28.82 | 1:02.41 | |||||
4 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 29.54 | 1:04.48 | |||||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.41 | 1:04.55 | |||||
6 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.27 | 1:05.02 | |||||
7 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.23 | 1:05.90 | |||||
8 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | 1:06.88 | |||||
9 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.92 | 1:06.93 | |||||
10 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.39 | 1:07.98 | |||||
11 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.34 | 1:08.26 | |||||
12 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.54 | 1:08.51 | |||||
13 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.83 | 1:09.40 | |||||
14 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.70 | 1:10.62 | |||||
15 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.38 | 1:11.39 | |||||
16 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.05 | 1:11.45 | |||||
17 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.17 | 1:12.20 | |||||
18 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.03 | 1:13.63 | |||||
19 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.29 | 1:14.12 | |||||
20 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.33 | 1:14.93 | |||||
21 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.33 | 1:16.09 | |||||
22 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.91 | 1:16.85 | |||||
23 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 35.01 | 1:18.25 | |||||
24 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 36.31 | 1:19.24 | |||||
25 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.05 | 1:20.25 | |||||
26 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.54 | 1:20.47 | |||||
27 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.90 | 1:22.60 | |||||
28 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.14 | 1:23.22 | |||||
29 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | 1:25.65 | |||||
30 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.23 | 1:25.86 | |||||
31 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.11 | 1:26.03 | |||||
32 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.82 | 1:28.26 | |||||
33 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.03 | 1:28.49 | |||||
34 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.53 | 1:31.28 | |||||
35 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.63 | 1:34.69 | |||||
- | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:08.86 | 2:28.10 | 3:57.74 | 5:08.42 | |||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:13.15 | 2:33.37 | 4:03.76 | 5:14.49 | |||
3 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:13.72 | 2:35.30 | 4:09.41 | 5:20.08 | |||
4 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:14.66 | 2:37.03 | 4:11.79 | 5:23.39 | |||
5 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 1:17.47 | 2:41.28 | 4:23.65 | 5:38.62 | |||
6 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:16.01 | 2:46.68 | 4:26.09 | 5:41.62 | |||
7 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.42 | 2:45.35 | 4:22.55 | 5:43.71 | |||
8 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:22.41 | 2:49.23 | 4:27.53 | 5:47.29 | |||
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.14 | 2:50.87 | 4:27.25 | 5:49.43 | |||
10 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:17.73 | 2:48.71 | 4:28.49 | 5:50.60 | |||
11 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:21.53 | 2:57.30 | 4:31.62 | 5:53.77 | |||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.91 | 2:49.76 | 4:34.25 | 5:55.51 | |||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:27.27 | 3:01.90 | 4:40.92 | 6:07.99 | |||
14 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:26.45 | 3:02.76 | 4:48.52 | 6:09.31 | |||
15 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:26.06 | 3:02.49 | 4:48.78 | 6:14.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:03.25 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 29.65 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 31.83 | 1:08.23 | 2:09.14 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 26.27 | 57.62 | 3:06.76 | ||||||
Max Bergh | 1996 | 26.58 | 56.49 | 4:03.25 | ||||||
2 | Skuru Ik Herrar | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:12.74 | ||||||
Martin Jareman | 1996 | 31.35 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 33.22 | 1:10.97 | 2:15.18 | ||||||
Tim Filipsson | 1996 | 27.80 | 1:01.58 | 3:16.76 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 26.51 | 55.98 | 4:12.74 | ||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:13.72 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 30.56 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Patrik Eriksson | 1996 | 34.66 | 1:14.84 | 2:17.40 | ||||||
Anton Lüning | 1996 | 27.50 | 1:01.00 | 3:18.40 | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 26.38 | 55.32 | 4:13.72 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar [1997] | 1997 | Täby Sim | 4:14.76 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 30.09 | 1:02.30 | 1:02.30 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 33.30 | 1:11.87 | 2:14.17 | ||||||
William Åberg | 1997 | 30.05 | 1:05.89 | 3:20.06 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 25.15 | 54.70 | 4:14.76 | ||||||
5 | Södertörn Herrar [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:15.22 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 31.62 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 32.29 | 1:10.40 | 2:15.36 | ||||||
David Stalberg | 1996 | 29.69 | 1:04.30 | 3:19.66 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 26.12 | 55.56 | 4:15.22 | ||||||
6 | SK Neptun Herrar [1997] | 1997 | Simklubben Neptun | 4:16.94 | ||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 28.55 | 59.59 | 59.59 | ||||||
William Svalander | 1998 | 33.25 | 1:12.79 | 2:12.38 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 28.11 | 1:01.48 | 3:13.86 | ||||||
Patricio Gabriel | 1998 | 29.89 | 1:03.08 | 4:16.94 | ||||||
7 | Skk Herrar [1997] | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:17.07 | ||||||
Ossian Ankarberg | 1996 | 33.86 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 29.47 | 1:02.83 | 2:13.59 | ||||||
Ossian Lönn | 1996 | 27.62 | 1:00.91 | 3:14.50 | ||||||
Thomas Näslund | 1997 | 29.43 | 1:02.57 | 4:17.07 | ||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:32.12 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 33.25 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Joel Severin | 1997 | 34.12 | 1:15.23 | 2:23.84 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 29.83 | 1:06.10 | 3:29.94 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 29.35 | 1:02.18 | 4:32.12 | ||||||
9 | Södertälje P 16 Oy Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:36.78 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 31.89 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Daniel Soume | 1996 | 37.27 | 1:20.07 | 2:25.39 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 29.78 | 1:06.66 | 3:32.05 | ||||||
Anton Hasbany | 1996 | 29.46 | 1:04.73 | 4:36.78 | ||||||
10 | Södertörn Herrar [1996] 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:38.48 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 31.53 | 1:05.45 | 1:05.45 | ||||||
Adam Gräns | 1996 | 35.66 | 1:18.56 | 2:24.01 | ||||||
Cristian de Andrade | 1996 | 31.97 | 1:12.44 | 3:36.45 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 28.18 | 1:02.03 | 4:38.48 | ||||||
- | Polisen Herrar [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 33.62 | 1:09.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 3:54.88 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.37 | 59.57 | 59.57 | ||||||
Emma Sjösten | 1996 | 28.07 | 58.35 | 1:57.92 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 28.02 | 59.58 | 2:57.50 | ||||||
Jaqueline Hippi | 1996 | 27.50 | 57.38 | 3:54.88 | ||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:02.51 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 28.82 | 1:00.09 | 1:00.09 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 28.18 | 1:00.02 | 2:00.11 | ||||||
Erika Gardelin | 1997 | 28.61 | 1:01.58 | 3:01.69 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 28.88 | 1:00.82 | 4:02.51 | ||||||
3 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:03.29 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 28.37 | 58.49 | 58.49 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 28.93 | 1:00.51 | 1:59.00 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 30.20 | 1:03.03 | 3:02.03 | ||||||
Emelie Bäck | 1996 | 29.74 | 1:01.26 | 4:03.29 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag1[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:05.95 | ||||||
Anna Sandäng | 1996 | 28.73 | 1:00.26 | 1:00.26 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 29.36 | 1:02.93 | 2:03.19 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.65 | 1:02.90 | 3:06.09 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 28.67 | 59.86 | 4:05.95 | ||||||
5 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:06.05 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 29.44 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 29.98 | 1:02.99 | 2:04.47 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 27.49 | 57.35 | 3:01.82 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.80 | 1:04.23 | 4:06.05 | ||||||
6 | SK Neptun Lag 1 | 1996 | Simklubben Neptun | 4:06.54 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 29.19 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
Linnea Lindberg | 1996 | 28.86 | 1:01.01 | 2:01.58 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 29.46 | 1:02.14 | 3:03.72 | ||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 29.38 | 1:02.82 | 4:06.54 | ||||||
7 | Södertälje F 16 Oy Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:06.92 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 28.15 | 58.36 | 58.36 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 29.78 | 1:02.16 | 2:00.52 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 29.78 | 1:03.45 | 3:03.97 | ||||||
Moa Fredin | 1996 | 29.65 | 1:02.95 | 4:06.92 | ||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 2 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:14.63 | ||||||
Ida Edin | 1996 | 30.37 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 30.41 | 1:03.87 | 2:06.22 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 30.40 | 1:04.31 | 3:10.53 | ||||||
Vendela Vicko | 1997 | 30.19 | 1:04.10 | 4:14.63 | ||||||
9 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:15.68 | ||||||
Elin Talback | 1997 | 29.75 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 30.40 | 1:05.21 | 2:08.82 | ||||||
Emilia Sundberg | 1997 | 30.12 | 1:04.39 | 3:13.21 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 29.53 | 1:02.47 | 4:15.68 | ||||||
10 | Polisen Damer [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:26.90 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 30.13 | 1:03.65 | 1:03.65 | ||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 31.58 | 1:06.35 | 2:10.00 | ||||||
Amanda Hedlund | 1997 | 32.31 | 1:08.57 | 3:18.57 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 31.82 | 1:08.33 | 4:26.90 | ||||||
11 | Norrtälje Damer | 1996 | Norrtälje Simklubb | 4:39.92 | ||||||
Katja Svarfvar | 1996 | 31.64 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Sofia Karlsson | 1997 | 34.40 | 1:14.64 | 2:22.59 | ||||||
Miranda Jansson | 1997 | 32.83 | 1:09.71 | 3:32.30 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 32.06 | 1:07.62 | 4:39.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.15 | 1:00.66 | 1:36.27 | 2:09.70 | |||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.44 | 1:03.20 | 1:37.91 | 2:13.76 | |||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 29.01 | 1:03.05 | 1:39.56 | 2:16.57 | |||
4 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 29.88 | 1:04.92 | 1:41.76 | 2:18.15 | |||
5 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.16 | 1:07.41 | 1:44.48 | 2:21.16 | |||
6 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.44 | 1:06.32 | 1:44.39 | 2:21.59 | |||
7 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.22 | 1:12.72 | 1:52.89 | 2:31.97 | |||
8 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.07 | 1:13.03 | 1:53.32 | 2:36.10 | |||
9 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 34.31 | 1:14.58 | 1:57.44 | 2:39.66 | |||
10 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.65 | 1:11.70 | 1:55.65 | 2:39.91 | |||
11 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.75 | 1:12.96 | 1:57.23 | 2:40.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.01 | 1:05.11 | 1:44.66 | 2:16.24 | |||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 31.31 | 1:09.03 | 1:50.21 | 2:22.83 | |||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.13 | 1:07.50 | 1:50.73 | 2:23.42 | |||
4 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.87 | 1:08.70 | 1:52.02 | 2:25.24 | |||
5 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.71 | 1:09.89 | 1:51.89 | 2:25.25 | |||
6 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | 1:06.72 | 1:51.13 | 2:25.30 | |||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.14 | 1:09.92 | 1:51.36 | 2:26.26 | |||
8 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.40 | 1:10.53 | 1:51.42 | 2:27.08 | |||
9 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.11 | 1:10.64 | 1:53.32 | 2:27.35 | |||
10 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:09.68 | 1:53.38 | 2:29.07 | |||
11 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:11.21 | 1:56.59 | 2:29.18 | |||
12 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.99 | 1:11.44 | 1:55.46 | 2:29.34 | |||
13 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.54 | 1:09.86 | 1:55.68 | 2:29.99 | |||
14 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.57 | 1:11.25 | 1:57.18 | 2:30.88 | |||
15 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.40 | 1:11.52 | 1:55.97 | 2:31.46 | |||
15 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.30 | 1:10.19 | 1:57.43 | 2:31.46 | |||
17 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.08 | 1:13.91 | 1:56.66 | 2:33.13 | |||
18 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.49 | 1:13.56 | 2:00.08 | 2:34.56 | |||
19 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.26 | 1:11.57 | 1:58.75 | 2:36.09 | |||
19 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.12 | 1:14.29 | 2:01.47 | 2:36.09 | |||
21 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.15 | 1:12.58 | 1:58.94 | 2:37.16 | |||
22 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.05 | 1:14.58 | 2:00.68 | 2:37.94 | |||
23 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.89 | 1:15.20 | 2:01.43 | 2:38.70 | |||
24 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.60 | 1:17.22 | 2:02.85 | 2:38.80 | |||
25 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.35 | 1:15.45 | 2:02.81 | 2:38.91 | |||
26 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.53 | 1:15.50 | 2:04.12 | 2:42.40 | |||
27 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.26 | 1:18.67 | 2:06.99 | 2:44.97 | |||
28 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.69 | 1:18.82 | 2:06.65 | 2:46.67 | |||
29 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.88 | 1:14.13 | 2:04.75 | 2:47.54 | |||
30 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.69 | 1:21.29 | 2:10.88 | 2:48.66 | |||
31 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.37 | 1:18.85 | 2:08.31 | 2:48.95 | |||
32 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.56 | 1:20.33 | 2:09.83 | 2:49.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.90 | 1:00.32 | 1:32.40 | 2:03.62 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.43 | 59.76 | 1:32.29 | 2:03.70 | |||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 27.72 | 58.51 | 1:30.32 | 2:04.43 | |||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 28.55 | 59.82 | 1:32.22 | 2:04.63 | |||
5 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 27.44 | 58.90 | 1:32.72 | 2:06.29 | |||
6 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 27.88 | 1:00.15 | 1:34.89 | 2:10.48 | |||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.16 | 1:03.50 | 1:37.67 | 2:10.92 | |||
8 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.66 | 1:03.50 | 1:37.86 | 2:11.37 | |||
9 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.64 | 1:03.11 | 1:37.70 | 2:11.50 | |||
10 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.34 | 1:02.55 | 1:37.29 | 2:11.96 | |||
11 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.09 | 1:06.28 | 1:40.83 | 2:13.91 | |||
12 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.64 | 1:05.40 | 1:41.26 | 2:14.07 | |||
13 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.42 | 1:05.45 | 1:41.72 | 2:15.68 | |||
14 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.81 | 1:05.13 | 1:41.19 | 2:15.73 | |||
15 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:05.61 | 1:41.82 | 2:16.45 | |||
16 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.62 | 1:04.89 | 1:40.72 | 2:16.63 | |||
17 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.32 | 1:06.08 | 1:41.71 | 2:16.92 | |||
18 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.19 | 1:06.47 | 1:42.55 | 2:18.45 | |||
19 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.19 | 1:06.48 | 1:43.76 | 2:20.23 | |||
20 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.19 | 1:07.02 | 1:44.12 | 2:20.75 | |||
21 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.02 | 1:08.81 | 1:45.15 | 2:21.68 | |||
22 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.97 | 1:08.92 | 1:46.77 | 2:22.97 | |||
23 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.95 | 1:09.89 | 1:47.96 | 2:23.99 | |||
24 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.42 | 1:09.51 | 1:47.84 | 2:24.59 | |||
25 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.10 | 1:10.85 | 1:49.75 | 2:25.08 | |||
26 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 32.50 | 1:09.32 | 1:48.40 | 2:26.58 | |||
27 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.58 | 1:11.48 | 1:51.72 | 2:26.79 | |||
28 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.20 | 1:10.30 | 1:48.71 | 2:26.91 | |||
29 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | 1:09.81 | 1:48.38 | 2:26.95 | |||
30 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.97 | 1:10.93 | 1:50.60 | 2:27.10 | |||
31 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 33.35 | 1:13.15 | 1:54.01 | 2:32.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 29.54 | 1:00.34 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.82 | 1:00.61 | |||||
3 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 29.87 | 1:01.50 | |||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.06 | 1:01.80 | |||||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:02.16 | |||||
6 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.55 | 1:02.61 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 29.93 | 1:02.75 | |||||
8 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.81 | 1:03.13 | |||||
9 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.44 | 1:03.77 | |||||
10 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.75 | 1:04.11 | |||||
11 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | 1:04.54 | |||||
12 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.69 | 1:04.99 | |||||
13 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.18 | 1:05.20 | |||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.07 | 1:05.25 | |||||
15 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.35 | 1:05.27 | |||||
16 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.49 | 1:05.66 | |||||
17 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.51 | 1:05.97 | |||||
18 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 31.63 | 1:06.27 | |||||
19 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.30 | 1:06.64 | |||||
20 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:06.65 | |||||
21 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.43 | 1:06.75 | |||||
22 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.68 | 1:06.79 | |||||
23 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.79 | 1:07.14 | |||||
24 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.60 | 1:07.62 | |||||
25 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.99 | 1:07.92 | |||||
26 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.48 | 1:08.06 | |||||
27 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.52 | 1:08.09 | |||||
28 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | 1:08.21 | |||||
29 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:08.45 | |||||
29 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.78 | 1:08.45 | |||||
31 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:08.54 | |||||
32 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.23 | 1:08.56 | |||||
33 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.81 | 1:08.58 | |||||
34 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.96 | 1:08.61 | |||||
35 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | 1:08.71 | |||||
36 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.83 | 1:08.75 | |||||
37 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.79 | 1:08.85 | |||||
38 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.12 | 1:09.05 | |||||
39 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:09.45 | |||||
40 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.75 | 1:10.08 | |||||
41 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 33.35 | 1:11.29 | |||||
42 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 33.11 | 1:12.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.86 | 1:04.13 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.00 | 1:06.49 | |||||
3 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.01 | 1:07.38 | |||||
4 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.22 | 1:08.21 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.54 | 1:08.45 | |||||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | 1:08.63 | |||||
7 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.50 | 1:08.87 | |||||
8 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.55 | 1:09.45 | |||||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.82 | 1:09.91 | |||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.74 | 1:10.20 | |||||
11 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 34.39 | 1:10.56 | |||||
12 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.84 | 1:11.54 | |||||
13 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.79 | 1:12.51 | |||||
14 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.44 | 1:13.20 | |||||
15 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.34 | 1:13.86 | |||||
16 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 35.41 | 1:14.58 | |||||
17 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 36.55 | 1:14.78 | |||||
18 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.21 | 1:15.17 | |||||
19 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 36.42 | 1:15.33 | |||||
20 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.02 | 1:15.62 | |||||
21 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.56 | 1:15.90 | |||||
22 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 36.63 | 1:16.69 | |||||
23 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.45 | 1:16.97 | |||||
24 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.77 | 1:17.45 | |||||
25 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.23 | 1:17.95 | |||||
26 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.95 | 1:18.08 | |||||
27 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.22 | 1:18.60 | |||||
28 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.09 | 1:19.08 | |||||
29 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.58 | 1:19.51 | |||||
30 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 38.50 | 1:20.00 | |||||
31 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.16 | 1:20.25 | |||||
32 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.59 | 1:20.43 | |||||
33 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.58 | 1:20.81 | |||||
34 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.11 | 1:20.94 | |||||
35 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.57 | 1:21.68 | |||||
36 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 39.94 | 1:22.62 | |||||
37 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.00 | 1:22.87 | |||||
38 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.86 | 1:23.04 | |||||
39 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.58 | 1:24.30 | |||||
- | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 36.04 | 1:15.75 | 1:56.15 | 2:36.64 | |||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.77 | 1:16.11 | 1:56.86 | 2:38.50 | |||
3 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 36.03 | 1:16.56 | 1:58.61 | 2:40.78 | |||
4 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.12 | 1:16.61 | 1:58.11 | 2:40.79 | |||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.92 | 1:17.51 | 1:59.29 | 2:41.59 | |||
6 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.46 | 1:17.77 | 1:59.79 | 2:41.63 | |||
7 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.43 | 1:17.71 | 1:59.90 | 2:42.30 | |||
8 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 36.57 | 1:18.14 | 2:00.74 | 2:43.60 | |||
9 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.03 | 1:18.20 | 2:00.67 | 2:43.76 | |||
10 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.84 | 1:18.05 | 2:01.37 | 2:46.08 | |||
11 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.60 | 1:18.63 | 2:02.49 | 2:47.09 | |||
12 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.61 | 1:20.38 | 2:04.77 | 2:49.43 | |||
13 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:23.66 | 2:07.79 | 2:51.79 | |||
14 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.28 | 1:22.29 | 2:07.59 | 2:53.62 | |||
15 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.69 | 1:22.85 | 2:08.96 | 2:54.98 | |||
16 | Elin Talback | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.65 | 1:22.92 | 2:09.51 | 2:56.51 | |||
17 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.36 | 1:24.74 | 2:11.55 | 2:58.59 | |||
18 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.61 | 1:25.70 | 2:13.12 | 3:01.24 | |||
19 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.54 | 1:28.68 | 2:17.22 | 3:05.17 | |||
20 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.76 | 1:30.00 | 2:18.40 | 3:05.40 | |||
21 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.31 | 1:31.46 | 2:20.66 | 3:09.69 | |||
22 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.15 | 1:30.99 | 2:21.88 | 3:11.66 | |||
23 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.89 | 1:30.99 | 2:21.93 | 3:13.56 | |||
24 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.93 | 1:36.15 | 2:28.45 | 3:20.87 | |||
25 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 46.24 | 1:40.82 | 2:37.07 | 3:33.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.24 | 55.95 | 1:25.69 | 1:54.82 | |||
2 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 27.79 | 58.68 | 1:30.18 | 2:00.92 | |||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.83 | 58.36 | 1:29.80 | 2:01.11 | |||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.28 | 59.01 | 1:30.69 | 2:02.66 | |||
5 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 28.68 | 1:00.01 | 1:32.45 | 2:02.72 | |||
6 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.61 | 1:00.50 | 1:32.57 | 2:03.15 | |||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.62 | 59.84 | 1:32.90 | 2:05.09 | |||
8 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.42 | 1:00.69 | 1:33.28 | 2:05.27 | |||
9 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 28.11 | 59.29 | 1:32.33 | 2:05.88 | |||
10 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.81 | 1:00.99 | 1:34.04 | 2:05.89 | |||
11 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 28.99 | 1:01.35 | 1:34.15 | 2:06.42 | |||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.26 | 59.63 | 1:33.32 | 2:06.68 | |||
13 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.52 | 1:00.93 | 1:34.26 | 2:06.84 | |||
14 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.38 | 59.91 | 1:33.05 | 2:07.15 | |||
15 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.71 | 1:00.98 | 1:34.40 | 2:07.29 | |||
16 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.65 | 1:00.82 | 1:34.36 | 2:07.54 | |||
17 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.68 | 1:00.91 | 1:34.78 | 2:08.83 | |||
18 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.38 | 1:03.43 | 1:36.48 | 2:09.11 | |||
19 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.35 | 1:01.32 | 1:35.74 | 2:10.11 | |||
20 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.39 | 1:03.80 | 1:37.67 | 2:10.13 | |||
21 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.89 | 1:01.85 | 1:36.01 | 2:10.20 | |||
22 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.74 | 1:02.72 | 1:36.34 | 2:10.24 | |||
23 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.11 | 1:03.26 | 1:37.36 | 2:10.54 | |||
24 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.24 | 58.30 | 1:33.36 | 2:10.58 | |||
25 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.40 | 1:05.02 | 1:39.68 | 2:12.52 | |||
26 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.26 | 1:04.34 | 1:38.87 | 2:12.78 | |||
27 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 30.23 | 1:04.58 | 1:39.32 | 2:13.73 | |||
28 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.56 | 1:04.81 | 1:40.36 | 2:14.71 | |||
29 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.54 | 1:03.94 | 1:39.50 | 2:14.85 | |||
30 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.02 | 1:04.44 | 1:40.55 | 2:16.93 | |||
31 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.39 | 1:05.76 | 1:43.50 | 2:19.66 | |||
32 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | 1:07.15 | 1:46.85 | 2:27.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.23 | 1:06.80 | |||||
2 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.52 | 1:08.23 | |||||
3 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 32.91 | 1:08.74 | |||||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.46 | 1:09.06 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.50 | 1:09.89 | |||||
6 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.01 | 1:10.24 | |||||
7 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.92 | 1:10.83 | |||||
8 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.25 | 1:10.85 | |||||
9 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.49 | 1:11.13 | |||||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.21 | 1:11.16 | |||||
11 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.28 | 1:11.81 | |||||
12 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.52 | 1:14.62 | |||||
13 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.43 | 1:14.81 | |||||
14 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.38 | 1:15.11 | |||||
15 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.77 | 1:15.38 | |||||
16 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.43 | 1:17.38 | |||||
17 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.40 | 1:17.60 | |||||
18 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 35.64 | 1:17.74 | |||||
19 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.92 | 1:19.41 | |||||
20 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.06 | 1:19.73 | |||||
21 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.32 | 1:20.45 | |||||
22 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.54 | 1:21.29 | |||||
23 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.22 | 1:21.57 | |||||
24 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 36.31 | 1:22.74 | |||||
25 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.65 | 1:24.01 | |||||
26 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.97 | 1:24.58 | |||||
27 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 38.41 | 1:26.83 | |||||
28 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 38.17 | 1:27.00 | |||||
29 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.83 | 1:27.49 | |||||
30 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.93 | 1:29.20 | |||||
31 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.28 | 1:29.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.74 | 2:22.82 | 3:46.50 | 4:55.41 | |||
2 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:10.83 | 2:28.29 | 3:51.81 | 4:57.12 | |||
3 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:06.69 | 2:27.87 | 4:01.62 | 5:14.11 | |||
4 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.62 | 2:39.12 | 4:10.63 | 5:19.97 | |||
5 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 1:13.67 | 2:39.08 | 4:11.58 | 5:23.51 | |||
6 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:15.56 | 2:43.95 | 4:16.42 | 5:32.31 | |||
7 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:17.49 | 2:44.99 | 4:30.75 | 5:53.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:28 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:07.13 | |||||
2 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:07.60 | |||||
3 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 32.61 | 1:10.93 | |||||
4 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.19 | 1:11.90 | |||||
5 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.81 | 1:12.47 | |||||
6 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.32 | 1:12.69 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 34.68 | 1:13.91 | |||||
8 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.10 | 1:14.87 | |||||
9 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.52 | 1:15.05 | |||||
10 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.85 | 1:15.13 | |||||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.52 | 1:15.49 | |||||
12 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.35 | 1:15.79 | |||||
13 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.84 | 1:16.21 | |||||
14 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.59 | 1:16.29 | |||||
15 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.68 | 1:16.57 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.19 | 1:16.62 | |||||
17 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.03 | 1:17.82 | |||||
18 | Hanne Melin-Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.40 | 1:18.20 | |||||
19 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.88 | 1:18.59 | |||||
20 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 36.35 | 1:18.65 | |||||
21 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.70 | 1:18.82 | |||||
22 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:19.77 | |||||
23 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | 1:20.03 | |||||
24 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.53 | 1:20.09 | |||||
25 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.65 | 1:20.27 | |||||
26 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.95 | 1:20.32 | |||||
27 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.56 | 1:20.39 | |||||
28 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 36.20 | 1:21.04 | |||||
29 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.99 | 1:21.20 | |||||
30 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.56 | 1:21.30 | |||||
31 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.95 | 1:21.51 | |||||
32 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.59 | 1:22.10 | |||||
33 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.17 | 1:22.13 | |||||
34 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.98 | 1:22.57 | |||||
35 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.89 | 1:23.12 | |||||
36 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.12 | 1:23.51 | |||||
37 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.45 | 1:23.65 | |||||
38 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.91 | 1:23.95 | |||||
39 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 39.42 | 1:25.90 | |||||
40 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.89 | 1:28.34 | |||||
- | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.85 | 1:09.29 | |||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.53 | 1:13.13 | |||||
3 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.91 | 1:15.98 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.93 | 1:16.17 | |||||
5 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.43 | 1:17.52 | |||||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.26 | 1:18.84 | |||||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 37.56 | 1:19.63 | |||||
8 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:20.04 | |||||
9 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.22 | 1:21.56 | |||||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.40 | 1:22.39 | |||||
11 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.52 | 1:22.53 | |||||
12 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 39.69 | 1:23.33 | |||||
13 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.39 | 1:24.00 | |||||
14 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.47 | 1:24.18 | |||||
15 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 40.39 | 1:24.80 | |||||
16 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.78 | 1:25.46 | |||||
17 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 41.00 | 1:26.65 | |||||
18 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.85 | 1:28.50 | |||||
19 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 42.28 | 1:28.77 | |||||
20 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.93 | 1:29.27 | |||||
21 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.30 | 1:29.91 | |||||
22 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.45 | 1:29.95 | |||||
23 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.35 | 1:30.11 | |||||
24 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.86 | 1:30.75 | |||||
25 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.55 | 1:30.97 | |||||
26 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.90 | 1:32.15 | |||||
27 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.11 | 1:32.28 | |||||
28 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 43.71 | 1:32.33 | |||||
29 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.52 | 1:32.37 | |||||
30 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.79 | 1:34.29 | |||||
31 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 44.83 | 1:34.74 | |||||
32 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.87 | 1:34.97 | |||||
33 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.72 | 1:35.06 | |||||
34 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.29 | 1:35.11 | |||||
35 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.69 | 1:37.20 | |||||
36 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 46.03 | 1:37.70 | |||||
37 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.29 | 1:38.24 | |||||
38 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.85 | 1:40.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.23 | 2:14.61 | 3:24.05 | 4:33.93 | 9:08.33 | ||
5:42.57 | 6:52.56 | 8:02.05 | ||||||||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.41 | 2:15.27 | 3:25.08 | 4:34.98 | 9:08.39 | ||
5:43.44 | 6:52.46 | 8:00.87 | ||||||||
3 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:05.14 | 2:14.92 | 3:24.59 | 4:34.69 | 9:19.21 | ||
5:45.41 | 6:57.50 | 8:09.22 | ||||||||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:06.87 | 2:18.89 | 3:30.54 | 4:42.58 | 9:22.75 | ||
5:53.71 | 7:04.49 | 8:14.87 | ||||||||
5 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:06.15 | 2:15.95 | 3:26.90 | 4:38.73 | 9:26.01 | ||
5:50.77 | 7:02.86 | 8:15.02 | ||||||||
6 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:08.11 | 2:18.89 | 3:30.52 | 4:42.51 | 9:32.28 | ||
5:54.74 | 7:07.11 | 8:20.27 | ||||||||
7 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:09.27 | 2:21.99 | 3:35.40 | 4:48.69 | 9:42.15 | ||
6:01.60 | 7:14.46 | 8:28.63 | ||||||||
8 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:09.41 | 2:22.69 | 3:35.74 | 4:49.51 | 9:48.23 | ||
6:04.57 | 7:19.67 | 8:34.93 | ||||||||
9 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.68 | 2:26.86 | 3:43.53 | 4:58.43 | 9:57.65 | ||
6:13.71 | 7:29.27 | 8:44.09 | ||||||||
10 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 1:06.85 | 2:19.89 | 3:36.71 | 4:54.44 | 9:57.77 | ||
6:11.00 | 7:28.05 | 8:44.01 | ||||||||
11 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:09.85 | 2:24.77 | 3:40.22 | 4:57.57 | 10:04.15 | ||
6:15.54 | 7:32.47 | 8:49.02 | ||||||||
12 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.66 | 2:27.04 | 3:45.93 | 5:05.33 | 10:23.84 | ||
6:25.42 | 7:45.36 | 9:05.49 | ||||||||
13 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:14.75 | 2:37.87 | 4:01.70 | 5:25.27 | 10:58.79 | ||
6:50.23 | 8:15.36 | 9:38.41 | ||||||||
14 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.81 | 2:37.99 | 4:02.69 | 5:28.10 | 11:03.03 | ||
6:52.45 | 8:17.35 | 9:41.94 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 29.28 | 1:00.38 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.98 | 1:01.29 | |||||
3 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 30.21 | 1:02.10 | |||||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.75 | 1:02.99 | |||||
5 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.55 | 1:03.36 | |||||
6 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.10 | 1:04.65 | |||||
7 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.72 | 1:04.94 | |||||
8 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.61 | 1:05.93 | |||||
9 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.47 | 1:06.06 | |||||
10 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.73 | 1:06.35 | |||||
11 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.49 | 1:07.18 | |||||
12 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | 1:07.95 | |||||
13 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.94 | 1:08.27 | |||||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.70 | 1:08.77 | |||||
15 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.19 | 1:09.94 | |||||
16 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.95 | 1:09.99 | |||||
17 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.57 | 1:10.30 | |||||
18 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.32 | 1:10.46 | |||||
19 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 35.95 | 1:14.22 | |||||
20 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.94 | 1:14.47 | |||||
21 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.46 | 1:15.55 | |||||
22 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.42 | 1:16.03 | |||||
23 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.64 | 1:16.14 | |||||
24 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 39.11 | 1:19.27 | |||||
25 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.06 | 1:21.36 | |||||
- | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje F 14 Oy Lag 1 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:45.12 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 32.61 | 1:07.79 | 1:07.79 | ||||||
Clara Wadsten | 1999 | 39.04 | 1:23.52 | 2:31.31 | ||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 34.44 | 1:13.37 | 3:44.68 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 28.57 | 1:00.44 | 4:45.12 | ||||||
2 | Danderyd Lag 1 | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:45.17 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 34.23 | 1:10.85 | 1:10.85 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 39.19 | 1:24.35 | 2:35.20 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 32.11 | 1:09.02 | 3:44.22 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 28.99 | 1:00.95 | 4:45.17 | ||||||
3 | Täby Sim 1 Damer | 1999 | Täby Sim | 4:48.93 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 36.24 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 35.09 | 1:16.16 | 2:30.40 | ||||||
Emma Augustsson | 1999 | 32.09 | 1:11.14 | 3:41.54 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 31.45 | 1:07.39 | 4:48.93 | ||||||
4 | SS04 Damer Lag 1 | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:49.99 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 34.93 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 37.05 | 1:17.69 | 2:30.81 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 34.78 | 1:14.12 | 3:44.93 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 30.72 | 1:05.06 | 4:49.99 | ||||||
5 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:50.81 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 36.03 | 1:14.84 | 1:14.84 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 35.59 | 1:15.40 | 2:30.24 | ||||||
Linn Thomessen | 1999 | 34.79 | 1:17.34 | 3:47.58 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 28.08 | 1:03.23 | 4:50.81 | ||||||
6 | Skk Damer [1999]lag 1 | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:51.46 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 35.61 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Carolina Andersson | 1998 | 39.39 | 1:24.41 | 2:38.34 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 30.92 | 1:07.80 | 3:46.14 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 31.01 | 1:05.32 | 4:51.46 | ||||||
7 | Spårvägen Flickor Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:56.26 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 35.76 | 1:13.90 | 1:13.90 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 37.53 | 1:21.34 | 2:35.24 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 34.59 | 1:16.33 | 3:51.57 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 30.67 | 1:04.69 | 4:56.26 | ||||||
8 | Skuru Ik Damer | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 5:04.96 | ||||||
Alba Croneborg | 2000 | 36.78 | 1:16.37 | 1:16.37 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 39.93 | 1:25.63 | 2:42.00 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 32.13 | 1:12.22 | 3:54.22 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 32.90 | 1:10.74 | 5:04.96 | ||||||
9 | Spårvägen Flickor Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 5:05.47 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 37.23 | 1:16.60 | 1:16.60 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 39.71 | 1:26.97 | 2:43.57 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 33.06 | 1:13.81 | 3:57.38 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 32.19 | 1:08.09 | 5:05.47 | ||||||
10 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 5:08.20 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 37.53 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||||
Tilde Levander | 2000 | 39.97 | 1:24.71 | 2:41.86 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 36.32 | 1:20.45 | 4:02.31 | ||||||
Maja Plars | 1998 | 31.02 | 1:05.89 | 5:08.20 | ||||||
11 | Tyresö SS Damer Lag 1 | 1998 | Tyresö Simsällskap | 5:09.23 | ||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 37.25 | 1:17.23 | 1:17.23 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 38.61 | 1:22.93 | 2:40.16 | ||||||
Julia Derwinger | 1998 | 36.49 | 1:21.16 | 4:01.32 | ||||||
Maria Tolkacheva | 1998 | 31.68 | 1:07.91 | 5:09.23 | ||||||
12 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1998 | Väsby Simsällskap | 5:09.37 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 37.64 | 1:17.54 | 1:17.54 | ||||||
Julia Norlin | 1998 | 37.54 | 1:21.99 | 2:39.53 | ||||||
Hanne Melin-Romstad | 1999 | 37.51 | 1:21.16 | 4:00.69 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 32.24 | 1:08.68 | 5:09.37 | ||||||
13 | Spårvägen Flickor Lag 3 | 1998 | Spårvägens Simförening | 5:12.21 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 36.53 | 1:16.71 | 1:16.71 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 40.60 | 1:26.72 | 2:43.43 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 35.77 | 1:21.56 | 4:04.99 | ||||||
Alice Franzén | 1998 | 31.85 | 1:07.22 | 5:12.21 | ||||||
14 | Polisen Damer [1998] | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:12.59 | ||||||
Victoria Taylor | 1999 | 37.89 | 1:19.04 | 1:19.04 | ||||||
Jessica Berg | 1998 | 38.61 | 1:23.31 | 2:42.35 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 34.32 | 1:18.49 | 4:00.84 | ||||||
Hermella Alem | 2000 | 33.65 | 1:11.75 | 5:12.59 | ||||||
15 | Täby Sim 2 Damer [1999] | 1998 | Täby Sim | 5:13.06 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 37.51 | 1:19.52 | 1:19.52 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 39.16 | 1:23.29 | 2:42.81 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 37.09 | 1:21.61 | 4:04.42 | ||||||
Julia Mikalsen | 1999 | 31.93 | 1:08.64 | 5:13.06 | ||||||
16 | Södertörn Damer [1998] | 1998 | Södertörns Simsällskap | 5:15.92 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 38.90 | 1:22.47 | 1:22.47 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 37.80 | 1:22.28 | 2:44.75 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 35.64 | 1:22.44 | 4:07.19 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 32.88 | 1:08.73 | 5:15.92 | ||||||
17 | SS04 Damer Lag 2 | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:16.09 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 37.57 | 1:17.34 | 1:17.34 | ||||||
Saga Kjellin | 1999 | 41.67 | 1:27.68 | 2:45.02 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 36.74 | 1:21.88 | 4:06.90 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 32.90 | 1:09.19 | 5:16.09 | ||||||
18 | Södertälje F 14 Oy Lag 2 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 5:16.12 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 37.47 | 1:17.83 | 1:17.83 | ||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 39.55 | 1:27.39 | 2:45.22 | ||||||
Sara Emmesjö | 1998 | 35.86 | 1:24.11 | 4:09.33 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 31.71 | 1:06.79 | 5:16.12 | ||||||
19 | Täby Sim 3 Damer [1998] | 1999 | Täby Sim | 5:16.31 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 37.74 | 1:20.28 | 1:20.28 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 39.43 | 1:23.14 | 2:43.42 | ||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 36.33 | 1:22.03 | 4:05.45 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 32.81 | 1:10.86 | 5:16.31 | ||||||
20 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 5:20.06 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 39.46 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 41.95 | 1:30.86 | 2:50.68 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 35.94 | 1:19.75 | 4:10.43 | ||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 31.91 | 1:09.63 | 5:20.06 | ||||||
21 | Norrtälje Damer [1998] | 1998 | Norrtälje Simklubb | 5:25.23 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 37.47 | 1:18.44 | 1:18.44 | ||||||
Tilda Örneholm | 1999 | 45.50 | 1:36.05 | 2:54.49 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 36.44 | 1:23.48 | 4:17.97 | ||||||
Emelie Rudert | 1999 | 31.29 | 1:07.26 | 5:25.23 | ||||||
22 | Täby Sim 4 Damer [1999) | 1999 | Täby Sim | 5:30.36 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 38.58 | 1:20.29 | 1:20.29 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 42.70 | 1:31.19 | 2:51.48 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 37.80 | 1:23.20 | 4:14.68 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 35.85 | 1:15.68 | 5:30.36 | ||||||
- | Järfälla S Damer Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyresö SS Damer Lag 2 | 1998 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 38.84 | 1:21.66 | 1:21.66 | ||||||
Sofie Back | 1999 | 2:50.37 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:21 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 3:48.62 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 26.33 | 56.14 | 56.14 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 28.55 | 1:00.21 | 1:56.35 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 27.09 | 57.39 | 2:53.74 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 26.27 | 54.88 | 3:48.62 | ||||||
2 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:00.63 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 28.50 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 28.35 | 59.55 | 1:59.53 | ||||||
Alexander Söderberg | 1998 | 28.53 | 1:00.78 | 3:00.31 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 28.31 | 1:00.32 | 4:00.63 | ||||||
3 | Södertörn Herrar [1998] | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:02.35 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 28.14 | 59.40 | 59.40 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 28.66 | 1:00.90 | 2:00.30 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 29.65 | 1:02.26 | 3:02.56 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 27.78 | 59.79 | 4:02.35 | ||||||
4 | Tyresö SS Herrar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:04.84 | ||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 27.35 | 56.45 | 56.45 | ||||||
Alexander Lund | 1998 | 29.25 | 1:03.62 | 2:00.07 | ||||||
Anton Carlsson | 1998 | 28.45 | 1:00.62 | 3:00.69 | ||||||
Olle Österman | 1998 | 30.12 | 1:04.15 | 4:04.84 | ||||||
5 | Södertälje P 14 Oy Lag 1 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:07.98 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 29.81 | 1:03.33 | 1:03.33 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 27.94 | 59.02 | 2:02.35 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 29.97 | 1:03.22 | 3:05.57 | ||||||
Adrian Panahi | 1998 | 30.30 | 1:02.41 | 4:07.98 | ||||||
6 | Polisen Herrar [1998] | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:08.16 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 28.43 | 1:00.33 | 1:00.33 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 28.98 | 1:00.84 | 2:01.17 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 30.12 | 1:04.55 | 3:05.72 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 28.98 | 1:02.44 | 4:08.16 | ||||||
7 | Skuru Ik Herrar | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:09.39 | ||||||
Arvid Levander | 1998 | 31.74 | 1:07.45 | 1:07.45 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 29.03 | 1:01.82 | 2:09.27 | ||||||
William Lulek | 1998 | 27.37 | 57.76 | 3:07.03 | ||||||
Didrik Bergström | 1998 | 29.39 | 1:02.36 | 4:09.39 | ||||||
8 | Spårvägen Pojkar Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:10.47 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 27.39 | 57.53 | 57.53 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 30.63 | 1:05.69 | 2:03.22 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 33.17 | 1:09.24 | 3:12.46 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 27.89 | 58.01 | 4:10.47 | ||||||
9 | Skk Herrar [1999] | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:13.16 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 29.26 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 28.51 | 1:01.45 | 2:03.35 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 29.88 | 1:03.36 | 3:06.71 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 31.43 | 1:06.45 | 4:13.16 | ||||||
10 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:20.05 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 30.08 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 30.08 | 1:02.85 | 2:06.52 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 30.35 | 1:04.00 | 3:10.52 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 32.90 | 1:09.53 | 4:20.05 | ||||||
11 | Täby Sim 2 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 4:24.04 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 31.37 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 30.86 | 1:06.19 | 2:11.00 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 31.40 | 1:06.29 | 3:17.29 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 31.34 | 1:06.75 | 4:24.04 | ||||||
12 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:27.32 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 30.31 | 1:03.94 | 1:03.94 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 31.16 | 1:07.06 | 2:11.00 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 31.94 | 1:08.03 | 3:19.03 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 31.94 | 1:08.29 | 4:27.32 | ||||||
13 | Södertälje P 14 Oy Lag 2 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:32.60 | ||||||
Fredric Wernqvist | 1998 | 30.70 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 31.50 | 1:07.50 | 2:12.48 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 33.76 | 1:12.63 | 3:25.11 | ||||||
David Erovic | 2001 | 30.89 | 1:07.49 | 4:32.60 | ||||||
14 | Södertörn Herrar [1998]2 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:34.47 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 32.22 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 30.45 | 1:05.14 | 2:12.33 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 33.80 | 1:11.97 | 3:24.30 | ||||||
Simon Jändel | 1998 | 33.83 | 1:10.17 | 4:34.47 | ||||||
15 | Täby Sim 3 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 4:34.96 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 32.27 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 32.04 | 1:08.01 | 2:16.54 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 33.39 | 1:11.04 | 3:27.58 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 31.59 | 1:07.38 | 4:34.96 | ||||||
16 | Spårvägen Pojkar Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:47.43 | ||||||
Borislav Simic | 1998 | 32.48 | 1:10.45 | 1:10.45 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 34.98 | 1:13.77 | 2:24.22 | ||||||
Adam Moummi | 1999 | 33.51 | 1:12.64 | 3:36.86 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 33.21 | 1:10.57 | 4:47.43 | ||||||
17 | Södertälje P 14 Oy Lag 3 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 5:03.69 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 35.95 | 1:18.39 | 1:18.39 | ||||||
Philip Welin-Berger | 1999 | 35.96 | 1:17.09 | 2:35.48 | ||||||
Oscar Andersson | 2000 | 33.48 | 1:12.41 | 3:47.89 | ||||||
Mattias Ljung | 1999 | 35.50 | 1:15.80 | 5:03.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:21 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 25.91 | 53.29 | |||||
2 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 25.65 | 53.93 | |||||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.09 | 55.18 | |||||
4 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.62 | 55.56 | |||||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.87 | 55.64 | |||||
6 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.77 | 55.67 | |||||
7 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.44 | 56.10 | |||||
8 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 27.03 | 56.30 | |||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.78 | 56.45 | |||||
10 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.43 | 56.76 | |||||
11 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.14 | 57.00 | |||||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 27.52 | 57.22 | |||||
13 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 27.09 | 57.44 | |||||
14 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.29 | 57.46 | |||||
15 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.06 | 57.69 | |||||
16 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.50 | 57.92 | |||||
17 | Niclas Jonsberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 27.53 | 58.00 | |||||
18 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 27.68 | 58.08 | |||||
19 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.04 | 58.90 | |||||
20 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.94 | 59.24 | |||||
21 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.67 | 59.51 | |||||
22 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.40 | 59.78 | |||||
23 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.18 | 59.98 | |||||
24 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 28.67 | 1:00.18 | |||||
25 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 29.10 | 1:00.76 | |||||
26 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.36 | 1:00.81 | |||||
27 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.79 | 1:00.95 | |||||
28 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.55 | 1:01.18 | |||||
29 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.43 | 1:01.21 | |||||
30 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.39 | 1:01.52 | |||||
31 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.99 | 1:01.60 | |||||
32 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.89 | 1:02.68 | |||||
33 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.35 | 1:03.60 | |||||
34 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 29.75 | 1:05.16 | |||||
- | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:03.33 | 2:11.23 | 3:19.14 | 4:25.46 | |||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:03.88 | 2:12.24 | 3:19.36 | 4:26.68 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:03.40 | 2:11.48 | 3:21.33 | 4:31.27 | |||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:04.29 | 2:13.42 | 3:24.44 | 4:34.17 | |||
5 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:05.72 | 2:15.01 | 3:25.96 | 4:36.36 | |||
6 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:07.08 | 2:16.98 | 3:27.07 | 4:37.28 | |||
7 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.97 | 2:16.79 | 3:28.04 | 4:38.89 | |||
8 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:06.88 | 2:18.31 | 3:30.67 | 4:43.13 | |||
9 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:06.53 | 2:17.90 | 3:31.95 | 4:45.78 | |||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.48 | 2:21.83 | 3:35.18 | 4:47.86 | |||
11 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 1:06.99 | 2:20.54 | 3:34.32 | 4:48.09 | |||
12 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:08.19 | 2:23.54 | 3:36.67 | 4:49.15 | |||
13 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:08.27 | 2:22.40 | 3:37.75 | 4:51.88 | |||
14 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.14 | 2:24.13 | 3:40.67 | 4:56.19 | |||
15 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.60 | 2:27.86 | 3:45.46 | 5:02.74 | |||
16 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:10.98 | 2:28.94 | 3:47.92 | 5:07.01 | |||
17 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.83 | 2:34.48 | 3:53.49 | 5:10.47 | |||
18 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:15.40 | 2:35.65 | 3:56.09 | 5:14.95 | |||
19 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:12.22 | 2:31.89 | 3:54.09 | 5:15.48 | |||
20 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 1:14.29 | 2:37.00 | 4:00.74 | 5:22.96 | |||
21 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.71 | 2:38.46 | 4:02.83 | 5:23.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.23 | 1:04.46 | 1:44.49 | 2:17.77 | |||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.11 | 1:06.66 | 1:47.83 | 2:21.15 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.89 | 1:06.93 | 1:49.67 | 2:21.51 | |||
4 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 31.00 | 1:07.22 | 1:50.67 | 2:21.95 | |||
5 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.34 | 1:06.67 | 1:51.98 | 2:23.18 | |||
6 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.22 | 1:10.12 | 1:52.28 | 2:25.03 | |||
7 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 30.65 | 1:09.32 | 1:53.46 | 2:26.87 | |||
8 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.23 | 1:09.40 | 1:53.55 | 2:28.16 | |||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | 1:12.14 | 1:57.59 | 2:30.56 | |||
10 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.38 | 1:12.97 | 1:57.58 | 2:32.75 | |||
11 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.34 | 1:11.11 | 1:58.49 | 2:33.86 | |||
12 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.50 | 1:13.11 | 1:59.78 | 2:34.67 | |||
13 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.29 | 1:13.16 | 1:59.85 | 2:34.79 | |||
14 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | 1:13.15 | 1:58.89 | 2:34.98 | |||
15 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.51 | 1:14.77 | 2:00.22 | 2:35.82 | |||
16 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.74 | 1:13.93 | 2:03.62 | 2:38.30 | |||
17 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.97 | 1:18.05 | 2:02.47 | 2:39.78 | |||
18 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.05 | 1:17.69 | 2:03.39 | 2:40.53 | |||
19 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.97 | 1:16.63 | 2:03.99 | 2:41.11 | |||
20 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.98 | 1:14.12 | 2:06.36 | 2:43.38 | |||
21 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.78 | 1:16.83 | 2:06.83 | 2:45.91 | |||
22 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.25 | 1:17.14 | 2:08.50 | 2:47.38 | |||
23 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.21 | 1:15.81 | 2:08.42 | 2:49.07 | |||
24 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.99 | 1:21.35 | 2:10.94 | 2:49.44 | |||
25 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 34.62 | 1:19.13 | 2:11.45 | 2:50.85 | |||
26 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.96 | 1:24.82 | 2:16.48 | 2:54.17 | |||
27 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 37.07 | 1:22.27 | 2:15.03 | 2:54.46 | |||
28 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.68 | 1:24.02 | 2:14.59 | 2:54.71 | |||
29 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.60 | 1:22.84 | 2:16.51 | 2:57.17 | |||
30 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.66 | 1:28.57 | 2:17.95 | 2:57.63 | |||
31 | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.87 | 1:26.15 | 2:20.20 | 2:59.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.88 | 1:11.35 | 1:48.72 | 2:26.30 | |||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.69 | 1:13.27 | 1:52.09 | 2:29.38 | |||
3 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.74 | 1:11.81 | 1:51.10 | 2:30.57 | Enl tl beslut | ||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.27 | 1:13.97 | 1:53.58 | 2:32.81 | |||
5 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 35.29 | 1:14.13 | 1:54.05 | 2:33.36 | |||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.31 | 1:17.03 | 1:57.79 | 2:37.76 | |||
7 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.05 | 1:14.95 | 1:57.17 | 2:39.52 | |||
8 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:18.73 | 2:00.99 | 2:42.08 | |||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.67 | 1:21.93 | 2:06.87 | 2:49.05 | |||
10 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 37.44 | 1:19.27 | 2:04.87 | 2:49.41 | |||
11 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.15 | 1:22.13 | 2:07.02 | 2:50.17 | |||
12 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.34 | 1:20.96 | 2:07.23 | 2:51.51 | |||
13 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.17 | 1:22.86 | 2:08.14 | 2:53.56 | |||
14 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.16 | 1:26.31 | 2:12.54 | 2:54.22 | |||
15 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.72 | 1:23.46 | 2:09.31 | 2:55.36 | |||
16 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.70 | 1:27.60 | 2:13.97 | 2:58.85 | |||
17 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.89 | 1:28.14 | 2:15.13 | 3:00.39 | |||
18 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 42.53 | 1:27.98 | 2:15.52 | 3:00.71 | |||
19 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.26 | 1:27.75 | 2:15.15 | 3:01.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.41 | 1:03.22 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.85 | 1:08.81 | |||||
3 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.52 | 1:08.99 | |||||
4 | Henrik Petrov | 1996 | Tyresö Simsällskap | 32.78 | 1:10.18 | |||||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.05 | 1:10.56 | |||||
6 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.20 | 1:11.14 | |||||
7 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | 1:11.53 | |||||
8 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 33.02 | 1:11.55 | |||||
9 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.55 | 1:11.70 | |||||
10 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:11.78 | |||||
11 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.36 | 1:11.86 | |||||
12 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | 1:13.89 | |||||
13 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.45 | 1:14.25 | |||||
14 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.35 | 1:14.37 | |||||
15 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.03 | 1:15.27 | |||||
16 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.28 | 1:15.67 | |||||
17 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 36.17 | 1:16.89 | |||||
18 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.55 | 1:17.24 | |||||
19 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.77 | 1:17.27 | |||||
20 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.53 | 1:19.56 | |||||
21 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 37.29 | 1:19.73 | |||||
22 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.05 | 1:20.04 | |||||
23 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.89 | 1:21.03 | |||||
24 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | 1:21.43 | |||||
25 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.45 | 1:21.64 | |||||
26 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.17 | 1:22.35 | |||||
27 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 39.86 | 1:23.85 | |||||
28 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.62 | 1:27.43 | |||||
29 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.74 | 1:27.56 | |||||
30 | Mattias Rydahl | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.51 | 1:28.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.36 | 1:07.34 | 1:42.02 | 2:16.81 | |||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.08 | 1:08.65 | 1:44.90 | 2:20.44 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.26 | 1:09.27 | 1:46.07 | 2:22.59 | |||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.23 | 1:11.12 | 1:47.62 | 2:23.12 | |||
5 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.71 | 1:10.39 | 1:47.03 | 2:23.33 | |||
6 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.44 | 1:10.34 | 1:48.03 | 2:25.88 | |||
7 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.70 | 1:12.28 | 1:50.49 | 2:26.03 | |||
8 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.26 | 1:13.41 | 1:52.43 | 2:29.89 | |||
9 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.70 | 1:13.87 | 1:52.40 | 2:30.53 | |||
10 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.07 | 1:13.81 | 1:53.97 | 2:33.56 | |||
11 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.96 | 1:13.66 | 1:53.82 | 2:33.86 | |||
12 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.03 | 1:15.03 | 1:55.37 | 2:35.66 | |||
13 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.22 | 1:14.97 | 1:57.10 | 2:38.54 | |||
14 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.70 | 1:17.20 | 1:59.90 | 2:42.18 | |||
15 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.46 | 1:17.72 | 1:59.96 | 2:42.26 | |||
16 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.96 | 1:19.46 | 2:03.09 | 2:46.54 | |||
17 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.50 | 1:21.42 | 2:05.21 | 2:48.00 | |||
18 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.80 | 1:21.31 | 2:05.07 | 2:48.38 | |||
19 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.82 | 1:22.40 | 2:06.34 | 2:48.74 | |||
20 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.53 | 1:22.23 | 2:06.57 | 2:49.25 | |||
21 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.34 | 1:28.10 | 2:14.29 | 2:59.50 | |||
22 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.20 | 1:31.78 | 2:20.72 | 3:08.46 | |||
- | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.62 | 1:04.86 | 1:47.76 | 2:20.90 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.48 | 1:10.28 | 1:48.88 | 2:22.54 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.08 | 1:06.93 | 1:50.23 | 2:24.11 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.03 | 1:11.15 | 1:55.78 | 2:32.11 | |||
5 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.20 | 1:09.96 | 1:54.23 | 2:32.70 | |||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.72 | 1:10.39 | 1:58.03 | 2:33.71 | |||
7 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.54 | 1:11.20 | 2:00.24 | 2:37.44 | |||
8 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.70 | 1:11.56 | 2:00.73 | 2:37.75 | |||
9 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 35.97 | 1:15.72 | 2:02.81 | 2:38.72 | |||
10 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.34 | 1:16.98 | 2:02.68 | 2:40.34 | |||
11 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 35.79 | 1:15.98 | 2:03.43 | 2:41.36 | |||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.85 | 1:16.93 | 2:03.04 | 2:41.41 | |||
13 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 34.52 | 1:17.03 | 2:04.94 | 2:43.98 | |||
14 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.90 | 1:15.56 | 2:06.21 | 2:44.09 | |||
15 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.51 | 1:19.43 | 2:09.07 | 2:44.69 | |||
16 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.99 | 1:18.90 | 2:08.95 | 2:46.02 | |||
17 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.84 | 1:20.27 | 2:06.88 | 2:47.07 | |||
18 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.13 | 1:20.68 | 2:08.86 | 2:47.47 | |||
19 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 37.35 | 1:21.99 | 2:11.34 | 2:47.70 | |||
20 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 33.94 | 1:17.79 | 2:07.72 | 2:47.86 | |||
21 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:21.21 | 2:08.94 | 2:48.16 | |||
22 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.49 | 1:20.90 | 2:10.74 | 2:48.35 | |||
23 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.52 | 1:22.33 | 2:11.49 | 2:49.89 | |||
24 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.71 | 1:23.06 | 2:11.51 | 2:51.26 | |||
25 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.11 | 1:21.93 | 2:15.84 | 2:52.98 | |||
26 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 38.71 | 1:21.30 | 2:15.38 | 2:53.43 | |||
27 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.07 | 1:23.51 | 2:14.76 | 2:53.83 | |||
28 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.14 | 1:24.56 | 2:18.24 | 2:56.89 | |||
29 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.36 | 1:22.09 | 2:14.34 | 2:57.66 | |||
30 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 41.12 | 1:25.67 | 2:18.75 | 3:01.56 | |||
- | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:05.74 | 2:16.59 | 3:29.14 | 4:39.64 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:05.28 | 2:15.57 | 3:28.02 | 4:39.65 | |||
3 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 1:05.89 | 2:19.03 | 3:31.43 | 4:42.18 | |||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:05.25 | 2:17.72 | 3:31.10 | 4:42.51 | |||
5 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.32 | 2:21.51 | 3:35.22 | 4:47.30 | |||
6 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.21 | 2:19.50 | 3:35.72 | 4:51.42 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:07.71 | 2:21.87 | 3:37.80 | 4:51.67 | |||
8 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 1:10.27 | 2:27.26 | 3:41.55 | 4:54.64 | |||
9 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:10.35 | 2:25.28 | 3:41.54 | 4:57.05 | |||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:10.08 | 2:26.29 | 3:43.59 | 4:58.04 | |||
11 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:11.66 | 2:27.84 | 3:44.61 | 4:58.42 | |||
12 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.43 | 2:29.92 | 3:47.02 | 5:02.01 | |||
13 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.80 | 2:25.72 | 3:44.05 | 5:02.43 | |||
14 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.17 | 2:29.23 | 3:48.70 | 5:05.18 | |||
15 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.74 | 2:29.37 | 3:46.96 | 5:06.00 | |||
16 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.55 | 2:29.36 | 3:49.30 | 5:06.07 | |||
17 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:10.43 | 2:28.51 | 3:48.95 | 5:07.57 | |||
18 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:12.03 | 2:32.04 | 3:53.03 | 5:14.27 | |||
19 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.79 | 2:34.99 | 3:57.39 | 5:19.21 | |||
20 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:14.10 | 2:35.86 | 3:59.57 | 5:19.49 | |||
21 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:15.67 | 2:38.72 | 4:02.93 | 5:24.93 | |||
22 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:13.64 | 2:35.66 | 3:59.68 | 5:25.22 | |||
23 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:11.62 | 2:35.67 | 4:02.10 | 5:26.96 | |||
24 | Hanne Melin-Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:15.60 | 2:39.29 | 4:04.38 | 5:29.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:02.27 | 2:13.62 | 3:34.72 | 4:36.71 | |||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:05.05 | 2:16.66 | 3:43.28 | 4:50.34 | |||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:05.10 | 2:22.04 | 3:46.09 | 4:53.75 | |||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.42 | 2:17.54 | 3:47.23 | 4:58.50 | |||
5 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 1:06.92 | 2:20.29 | 3:52.75 | 5:04.54 | |||
6 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:06.48 | 2:25.38 | 3:56.67 | 5:04.96 | |||
7 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:08.93 | 2:29.63 | 3:54.48 | 5:05.83 | |||
8 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:11.40 | 2:31.95 | 3:59.51 | 5:09.32 | |||
9 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.59 | 2:24.79 | 3:58.52 | 5:09.54 | |||
10 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.15 | 2:30.75 | 4:01.51 | 5:12.27 | |||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.00 | 1:03.62 | |||||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.66 | 1:05.33 | |||||
3 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.79 | 1:05.77 | |||||
4 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 30.93 | 1:06.33 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.03 | 1:06.73 | |||||
6 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.22 | 1:06.79 | |||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.85 | 1:06.85 | |||||
8 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.10 | 1:07.12 | |||||
9 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.45 | 1:07.49 | |||||
10 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 30.85 | 1:07.59 | |||||
11 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 31.09 | 1:07.88 | |||||
12 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.05 | 1:09.04 | |||||
13 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.80 | 1:09.32 | |||||
14 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.41 | 1:09.68 | |||||
15 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.95 | 1:10.06 | |||||
16 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.15 | 1:11.26 | |||||
17 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.65 | 1:11.91 | |||||
18 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.10 | 1:12.02 | |||||
18 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.50 | 1:12.02 | |||||
20 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.76 | 1:13.02 | |||||
21 | Moa Fredin | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.52 | 1:13.39 | |||||
22 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.44 | 1:13.59 | |||||
23 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.13 | 1:13.62 | |||||
24 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.86 | 1:15.23 | |||||
25 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.72 | 1:15.50 | |||||
26 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.81 | 1:15.95 | |||||
27 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.28 | 1:16.06 | |||||
28 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.07 | 1:17.30 | |||||
29 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.19 | 1:17.35 | |||||
30 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.95 | 1:17.95 | |||||
31 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.98 | 1:30.21 | |||||
32 | Evelina Häggh | 1996 | Södertälje Simsällskap | 40.98 | 1:30.56 | |||||
- | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:04.37 | 2:11.21 | 3:18.89 | 4:26.46 | 8:53.14 | ||
5:34.30 | 6:40.83 | 7:47.47 | ||||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:04.69 | 2:15.13 | 3:26.97 | 4:39.62 | 9:25.25 | ||
5:52.36 | 7:05.38 | 8:17.92 | ||||||||
3 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.52 | 2:19.13 | 3:33.19 | 4:46.29 | 9:33.07 | ||
5:59.67 | 7:11.51 | 8:23.76 | ||||||||
4 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.74 | 2:21.24 | 3:35.48 | 4:48.36 | 9:40.27 | ||
6:02.56 | 7:14.93 | 8:28.00 | ||||||||
5 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:06.16 | 2:19.40 | 3:34.10 | 4:47.70 | 9:47.01 | ||
6:03.16 | 7:18.39 | 8:33.65 | ||||||||
6 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:12.11 | 2:32.58 | 3:55.17 | 5:18.17 | 10:43.33 | ||
6:41.09 | 8:03.22 | 9:26.38 | ||||||||
7 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:14.09 | 2:38.35 | 4:01.37 | 5:25.36 | 10:56.17 | ||
6:49.07 | 8:14.35 | 9:37.67 | ||||||||
8 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.06 | 2:43.77 | 4:13.83 | 5:45.22 | 11:46.21 | ||
7:16.30 | 8:48.22 | 10:19.09 | ||||||||
9 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:19.92 | 3:00.77 | 4:36.96 | 6:17.00 | 12:34.10 | ||
7:54.37 | 9:32.04 | 11:04.63 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.43 | 1:17.26 | 1:58.83 | 2:40.34 | |||
2 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.58 | 1:19.33 | 2:02.79 | 2:46.36 | |||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 37.50 | 1:19.24 | 2:02.72 | 2:48.41 | |||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.02 | 1:23.56 | 2:08.13 | 2:51.90 | |||
5 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 37.40 | 1:20.98 | 2:06.15 | 2:52.79 | |||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.91 | 1:23.94 | 2:09.17 | 2:52.87 | |||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.88 | 1:22.50 | 2:07.49 | 2:53.19 | |||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.85 | 1:26.23 | 2:12.31 | 2:57.35 | |||
9 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.64 | 1:25.24 | 2:11.50 | 2:57.96 | |||
10 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.62 | 1:24.49 | 2:11.76 | 2:58.44 | |||
11 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.13 | 1:25.64 | 2:12.66 | 2:59.89 | |||
12 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.13 | 1:28.91 | 2:15.85 | 3:02.30 | |||
13 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.18 | 1:27.52 | 2:14.93 | 3:02.64 | |||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 41.12 | 1:28.80 | 2:17.61 | 3:03.69 | |||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.97 | 1:27.33 | 2:15.78 | 3:04.41 | |||
16 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 39.86 | 1:26.65 | 2:16.26 | 3:05.81 | |||
17 | Natalie Mattsson | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.81 | 1:30.11 | 2:19.61 | 3:09.83 | |||
18 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.71 | 1:31.38 | 2:21.13 | 3:10.23 | |||
19 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.73 | 1:31.28 | 2:21.66 | 3:12.18 | |||
20 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.45 | 1:30.92 | 2:21.23 | 3:12.97 | |||
21 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.34 | 1:30.95 | 2:22.23 | 3:13.04 | |||
22 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.42 | 1:32.69 | 2:23.29 | 3:13.91 | |||
23 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.82 | 1:35.36 | 2:28.95 | 3:21.41 | |||
24 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 45.93 | 1:38.50 | 2:33.40 | 3:27.63 | |||
25 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.78 | 1:44.54 | 2:41.59 | 3:37.88 | |||
- | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 3:38.93 | ||||||
Max Bergh | 1996 | 26.74 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.12 | 55.73 | 1:52.61 | ||||||
Markus Fürst | 1996 | 25.15 | 52.85 | 2:45.46 | ||||||
Alexander Ozerov | 1996 | 25.28 | 53.47 | 3:38.93 | ||||||
2 | Södertörn Herrar [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 3:42.52 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 26.73 | 56.65 | 56.65 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 26.35 | 54.81 | 1:51.46 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 26.34 | 55.23 | 2:46.69 | ||||||
David Stalberg | 1996 | 26.41 | 55.83 | 3:42.52 | ||||||
3 | SK Neptun Herrar [1997] | 1997 | Simklubben Neptun | 3:46.85 | ||||||
Michail Papantoniou | 1997 | 26.13 | 54.30 | 54.30 | ||||||
William Svalander | 1998 | 26.61 | 56.62 | 1:50.92 | ||||||
Carl Käll Jönsson | 1999 | 28.24 | 1:00.55 | 2:51.47 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 26.15 | 55.38 | 3:46.85 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar [1997] | 1997 | Täby Sim | 3:47.57 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.00 | 54.27 | 54.27 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 26.76 | 56.86 | 1:51.13 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 26.98 | 57.78 | 2:48.91 | ||||||
William Åberg | 1997 | 27.78 | 58.66 | 3:47.57 | ||||||
5 | Skuru Ik Herrar | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 3:50.31 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 27.52 | 57.71 | 57.71 | ||||||
Martin Jareman | 1996 | 27.96 | 58.73 | 1:56.44 | ||||||
Petter Lindberg | 1997 | 26.75 | 57.41 | 2:53.85 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 26.35 | 56.46 | 3:50.31 | ||||||
6 | Skk Herrar [1997] | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:50.38 | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 25.63 | 53.47 | 53.47 | ||||||
Ossian Lönn | 1996 | 27.29 | 57.80 | 1:51.27 | ||||||
Ossian Ankarberg | 1996 | 26.62 | 56.95 | 2:48.22 | ||||||
Thomas Näslund | 1997 | 29.28 | 1:02.16 | 3:50.38 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 1996 | Spårvägens Simförening | 3:59.75 | ||||||
Joel Severin | 1997 | 28.82 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 27.43 | 57.62 | 1:58.70 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 29.21 | 1:01.44 | 3:00.14 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 28.28 | 59.61 | 3:59.75 | ||||||
8 | Södertörn Herrar [1996] 2 | 1996 | Södertörns Simsällskap | 4:03.66 | ||||||
Adam Gräns | 1996 | 29.20 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 28.01 | 58.82 | 1:59.69 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 28.84 | 1:01.20 | 3:00.89 | ||||||
Cristian de Andrade | 1996 | 29.86 | 1:02.77 | 4:03.66 | ||||||
9 | Södertälje P 16 Oy Lag 1 | 1996 | Södertälje Simsällskap | 4:08.24 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 29.05 | 59.88 | 59.88 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 28.79 | 1:01.31 | 2:01.19 | ||||||
Daniel Soume | 1996 | 29.73 | 1:03.47 | 3:04.66 | ||||||
Anton Hasbany | 1996 | 29.18 | 1:03.58 | 4:08.24 | ||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 1 | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 26.79 | 55.71 | 55.71 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 1:51.97 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:21.41 | ||||||
Jaqueline Hippi | 1996 | 32.50 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 33.43 | 1:13.03 | 2:18.82 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 29.38 | 1:04.19 | 3:23.01 | ||||||
Emma Sjösten | 1996 | 28.09 | 58.40 | 4:21.41 | ||||||
2 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:27.39 | ||||||
Emelie Bäck | 1996 | 32.57 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Emilia Sundberg | 1997 | 34.68 | 1:15.78 | 2:21.78 | ||||||
Vilma Lagebro | 1996 | 31.04 | 1:06.63 | 3:28.41 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 27.86 | 58.98 | 4:27.39 | ||||||
3 | Skuru Ik Damer | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:27.66 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 31.12 | 1:03.65 | 1:03.65 | ||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 34.22 | 1:13.67 | 2:17.32 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 30.83 | 1:08.23 | 3:25.55 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.57 | 1:02.11 | 4:27.66 | ||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 1 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:27.93 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 33.81 | 1:09.29 | 1:09.29 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 33.41 | 1:11.92 | 2:21.21 | ||||||
Ida Edin | 1996 | 30.83 | 1:06.46 | 3:27.67 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 28.73 | 1:00.26 | 4:27.93 | ||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 1996 | Simklubben Neptun | 4:28.97 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 32.56 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Linnea Lindberg | 1996 | 32.65 | 1:11.31 | 2:19.00 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 30.88 | 1:07.52 | 3:26.52 | ||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 29.43 | 1:02.45 | 4:28.97 | ||||||
6 | Täby Sim Damer Lag1[1996] | 1996 | Täby Sim | 4:36.11 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 33.95 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 35.32 | 1:16.49 | 2:28.10 | ||||||
Anna Sandäng | 1996 | 30.61 | 1:07.85 | 3:35.95 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 28.67 | 1:00.16 | 4:36.11 | ||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 2 | 1996 | Spårvägens Simförening | 4:41.66 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 34.66 | 1:13.24 | 1:13.24 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 34.22 | 1:14.29 | 2:27.53 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 32.73 | 1:12.24 | 3:39.77 | ||||||
Erika Gardelin | 1997 | 29.03 | 1:01.89 | 4:41.66 | ||||||
8 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1996 | Väsby Simsällskap | 4:43.96 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 33.62 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Elin Taraldsson | 1997 | 36.56 | 1:18.95 | 2:29.75 | ||||||
Lisa Wiklund | 1996 | 31.34 | 1:10.64 | 3:40.39 | ||||||
Josefin Lantz | 1996 | 29.38 | 1:03.57 | 4:43.96 | ||||||
9 | SS04 Flickor Lag 1 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:05.26 | ||||||
Hannah Berndtson | 1996 | 36.96 | 1:18.54 | 1:18.54 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 39.90 | 1:25.17 | 2:43.71 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 34.20 | 1:14.95 | 3:58.66 | ||||||
Matilda Thurfjell | 1997 | 31.43 | 1:06.60 | 5:05.26 | ||||||
10 | Norrtälje Damer | 1996 | Norrtälje Simklubb | 5:27.92 | ||||||
Katja Svarfvar | 1996 | 37.55 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Sofia Karlsson | 1997 | 44.43 | 1:34.47 | 2:52.99 | ||||||
Miranda Jansson | 1997 | 37.69 | 1:26.68 | 4:19.67 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 31.96 | 1:08.25 | 5:27.92 | ||||||
- | Polisen Damer [1996] | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 37.06 | 1:18.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.97 | 57.41 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.85 | 57.84 | |||||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.18 | 57.96 | |||||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.15 | 58.16 | |||||
5 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 28.41 | 58.68 | |||||
6 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 28.88 | 59.34 | |||||
7 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.82 | 59.59 | |||||
8 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.88 | 1:00.19 | |||||
9 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 29.07 | 1:00.31 | |||||
10 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.00 | 1:00.43 | |||||
11 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.49 | 1:00.58 | |||||
12 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 29.07 | 1:00.90 | |||||
13 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.59 | 1:01.07 | |||||
14 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.28 | 1:01.11 | |||||
15 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.63 | 1:01.22 | |||||
16 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.20 | 1:01.33 | |||||
17 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 30.12 | 1:01.95 | |||||
18 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.65 | 1:01.96 | |||||
19 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.65 | 1:02.10 | |||||
20 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.59 | 1:02.22 | |||||
21 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.53 | 1:02.68 | |||||
22 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.12 | 1:03.01 | |||||
23 | Elin Talback | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.77 | 1:03.15 | |||||
24 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.71 | 1:03.63 | |||||
25 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.69 | 1:03.78 | |||||
26 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.27 | 1:03.79 | |||||
27 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.31 | 1:04.47 | |||||
28 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.45 | 1:04.64 | |||||
29 | Moa Fredin | 1996 | Södertälje Simsällskap | 30.83 | 1:04.70 | |||||
30 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.30 | 1:05.27 | |||||
31 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.07 | 1:05.62 | |||||
32 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.78 | 1:05.69 | |||||
33 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.98 | 1:05.70 | |||||
34 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.57 | 1:06.45 | |||||
35 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.14 | 1:06.59 | |||||
36 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.77 | 1:06.65 | |||||
37 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.31 | 1:06.73 | |||||
38 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.21 | 1:07.23 | |||||
39 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.13 | 1:08.00 | |||||
40 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.06 | 1:09.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 58.33 | 1:59.55 | 3:01.10 | 4:01.76 | |||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:01.24 | 2:06.86 | 3:13.34 | 4:18.68 | |||
3 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.88 | 2:09.36 | 3:16.52 | 4:23.89 | |||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:02.29 | 2:10.59 | 3:18.43 | 4:24.42 | |||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:03.18 | 2:11.12 | 3:19.79 | 4:27.14 | |||
6 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:02.56 | 2:11.15 | 3:19.41 | 4:28.37 | |||
7 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:02.94 | 2:11.63 | 3:20.65 | 4:28.90 | |||
8 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:02.48 | 2:11.64 | 3:22.01 | 4:30.52 | |||
9 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:01.52 | 2:10.50 | 3:21.41 | 4:32.28 | |||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:04.44 | 2:14.98 | 3:25.94 | 4:36.67 | |||
11 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:05.59 | 2:16.01 | 3:26.88 | 4:36.68 | |||
12 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:03.89 | 2:15.71 | 3:27.65 | 4:37.19 | |||
13 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.79 | 2:16.00 | 3:27.60 | 4:38.07 | |||
14 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 1:05.39 | 2:16.58 | 3:30.46 | 4:44.39 | |||
15 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:05.27 | 2:18.86 | 3:33.74 | 4:46.32 | |||
16 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:06.73 | 2:21.17 | 3:36.27 | 4:49.64 | |||
17 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:07.60 | 2:22.02 | 3:37.97 | 4:52.78 | |||
18 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:07.94 | 2:22.04 | 3:39.21 | 4:56.04 | |||
19 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:16.71 | 2:42.54 | 4:10.53 | 5:36.85 | |||
20 | Mattias Rydahl | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:15.06 | 2:41.96 | 4:11.62 | 5:42.64 | |||
- | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.57 | 1:09.61 | 1:53.52 | 2:26.89 | |||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.60 | 1:11.92 | 1:55.38 | 2:28.93 | |||
3 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.74 | 1:12.12 | 1:57.46 | 2:31.09 | |||
4 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.43 | 1:14.38 | 1:56.40 | 2:31.37 | |||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.50 | 1:13.88 | 2:00.32 | 2:35.19 | |||
6 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:15.95 | 1:59.06 | 2:35.61 | |||
7 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.07 | 1:11.49 | 1:59.52 | 2:36.47 | |||
8 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.34 | 1:14.77 | 2:02.63 | 2:37.89 | |||
9 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.85 | 1:16.72 | 2:02.43 | 2:40.24 | |||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.35 | 1:15.30 | 2:03.10 | 2:40.39 | |||
11 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.50 | 1:12.18 | 2:02.56 | 2:41.61 | |||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:15.99 | 2:05.00 | 2:42.29 | |||
13 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 34.70 | 1:15.40 | 2:04.04 | 2:42.77 | |||
14 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.56 | 1:18.05 | 2:03.57 | 2:43.06 | |||
15 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.12 | 1:14.13 | 2:07.14 | 2:43.25 | |||
16 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.53 | 1:17.68 | 2:05.93 | 2:45.94 | |||
17 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.83 | 1:17.99 | 2:07.36 | 2:46.70 | |||
18 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.66 | 1:17.70 | 2:08.61 | 2:48.00 | |||
19 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.67 | 1:22.97 | 2:08.98 | 2:48.75 | |||
20 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 37.15 | 1:20.38 | 2:08.07 | 2:48.88 | |||
21 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.29 | 1:18.66 | 2:09.69 | 2:49.44 | |||
22 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.23 | 1:21.30 | 2:11.48 | 2:50.14 | |||
23 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 38.34 | 1:24.11 | 2:10.51 | 2:50.58 | |||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.75 | 1:22.35 | 2:13.39 | 2:51.33 | |||
25 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.43 | 1:21.58 | 2:10.96 | 2:51.59 | |||
26 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.34 | 1:22.14 | 2:16.33 | 2:52.81 | |||
27 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | 1:20.32 | 2:10.88 | 2:53.14 | |||
28 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.96 | 1:26.17 | 2:14.07 | 2:54.11 | |||
29 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.96 | 1:24.12 | 2:14.89 | 2:54.60 | |||
30 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.93 | 1:22.75 | 2:15.76 | 2:55.92 | |||
- | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 33.02 | 1:07.25 | 1:42.52 | 2:16.36 | |||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 32.28 | 1:07.67 | 1:43.94 | 2:19.73 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.96 | 1:09.86 | 1:46.46 | 2:21.63 | |||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | 1:12.25 | 1:49.80 | 2:27.51 | |||
5 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.41 | 1:13.48 | 1:52.16 | 2:30.21 | |||
6 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.56 | 1:12.47 | 1:53.70 | 2:30.55 | |||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.43 | 1:13.98 | 1:53.39 | 2:31.09 | |||
8 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.71 | 1:13.83 | 1:55.04 | 2:33.09 | |||
9 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.68 | 1:13.77 | 1:54.72 | 2:33.23 | |||
10 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | 1:18.74 | 2:00.14 | 2:39.91 | |||
11 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 37.16 | 1:18.73 | 2:00.52 | 2:41.19 | |||
12 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.19 | 1:16.61 | 1:59.22 | 2:41.37 | |||
13 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.91 | 1:18.58 | 2:01.78 | 2:43.00 | |||
14 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:20.62 | 2:03.28 | 2:44.02 | |||
15 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.41 | 1:19.80 | 2:02.91 | 2:45.71 | |||
16 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.77 | 1:19.00 | 2:02.75 | 2:45.82 | |||
17 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.49 | 1:23.17 | 2:06.87 | 2:49.55 | |||
18 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 40.39 | 1:25.39 | 2:10.82 | 2:53.72 | |||
19 | Sebastian Schüler | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 47.57 | 1:40.87 | 2:35.86 | 3:27.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 32.65 | 1:07.18 | |||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.10 | 1:09.99 | |||||
3 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.31 | 1:10.45 | |||||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 34.34 | 1:11.08 | |||||
5 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.55 | 1:11.76 | |||||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.18 | 1:13.17 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 35.57 | 1:13.50 | |||||
8 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.12 | 1:13.57 | |||||
9 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:13.60 | |||||
10 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.62 | 1:13.82 | |||||
11 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.33 | 1:13.85 | |||||
12 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.96 | 1:14.92 | |||||
13 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.67 | 1:15.20 | |||||
14 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.18 | 1:15.79 | |||||
15 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.21 | 1:16.25 | |||||
16 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.08 | 1:16.38 | |||||
17 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.58 | 1:16.56 | |||||
18 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.78 | 1:16.93 | |||||
19 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.49 | 1:17.07 | |||||
20 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.09 | 1:17.30 | |||||
21 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.78 | 1:18.05 | |||||
22 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.31 | 1:18.08 | |||||
23 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.23 | 1:18.25 | |||||
24 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | 1:18.91 | |||||
25 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.55 | 1:19.07 | |||||
26 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.04 | 1:19.30 | |||||
27 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.62 | 1:19.51 | |||||
28 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 38.13 | 1:19.54 | |||||
29 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 38.70 | 1:19.92 | |||||
29 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | 1:19.92 | |||||
31 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.79 | 1:20.34 | |||||
32 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 39.10 | 1:20.46 | |||||
33 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.84 | 1:20.83 | |||||
34 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | 1:20.97 | |||||
35 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.60 | 1:21.07 | |||||
36 | Hanne Melin-Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.22 | 1:21.63 | |||||
37 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.44 | 1:21.86 | |||||
38 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.99 | 1:22.67 | |||||
38 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.22 | 1:22.67 | |||||
- | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.54 | 55.17 | |||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.13 | 57.22 | |||||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.99 | 58.65 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.24 | 58.81 | |||||
5 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 28.35 | 59.21 | Enl TL beslut | ||||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.99 | 1:02.26 | |||||
7 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.54 | 1:02.38 | |||||
8 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.84 | 1:02.71 | |||||
9 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.75 | 1:03.25 | |||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.50 | 1:03.85 | |||||
11 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 31.16 | 1:03.91 | |||||
12 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.48 | 1:04.15 | |||||
13 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.34 | 1:04.91 | |||||
14 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.50 | 1:05.35 | |||||
15 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.51 | 1:05.39 | |||||
16 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.46 | 1:05.44 | |||||
17 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 31.61 | 1:05.45 | |||||
18 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.90 | 1:06.00 | |||||
19 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.61 | 1:06.25 | |||||
20 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.70 | 1:06.27 | |||||
21 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.89 | 1:06.68 | |||||
22 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.48 | 1:07.19 | |||||
23 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.08 | 1:07.32 | |||||
24 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:07.41 | |||||
25 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.06 | 1:07.84 | |||||
26 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 32.72 | 1:07.90 | |||||
27 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 32.03 | 1:07.92 | |||||
28 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.22 | 1:08.09 | |||||
29 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.19 | 1:08.15 | |||||
30 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 32.46 | 1:08.19 | |||||
30 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 32.41 | 1:08.19 | |||||
32 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.92 | 1:08.41 | |||||
33 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 33.18 | 1:09.08 | |||||
34 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 32.89 | 1:09.23 | |||||
35 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 32.94 | 1:09.63 | |||||
36 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.24 | 1:10.71 | |||||
37 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.28 | 1:11.08 | |||||
38 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.12 | 1:12.62 | |||||
- | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.25 | 1:12.57 | |||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 34.88 | 1:13.51 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 34.15 | 1:13.71 | |||||
4 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:13.98 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.80 | 1:13.99 | |||||
6 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 35.05 | 1:15.34 | |||||
7 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | 1:15.84 | |||||
8 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.09 | 1:16.21 | |||||
9 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.99 | 1:16.39 | |||||
10 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.59 | 1:16.91 | |||||
11 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 35.96 | 1:17.47 | |||||
12 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.99 | 1:17.48 | |||||
13 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.29 | 1:19.19 | |||||
14 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.49 | 1:20.22 | |||||
15 | Elin Talback | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.34 | 1:20.37 | |||||
16 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.69 | 1:20.55 | |||||
17 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.16 | 1:20.97 | |||||
18 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.85 | 1:24.44 | |||||
19 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.58 | 1:26.10 | |||||
20 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.30 | 1:26.62 | |||||
21 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.72 | 1:26.99 | |||||
22 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 40.52 | 1:27.36 | |||||
23 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.39 | 1:28.46 | |||||
24 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.92 | 1:29.27 | |||||
25 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.68 | 1:29.44 | |||||
26 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 42.53 | 1:30.13 | |||||
27 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.58 | 1:31.74 | |||||
28 | Evelina Häggh | 1996 | Södertälje Simsällskap | 46.47 | 1:37.55 | |||||
29 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 47.53 | 1:40.39 | |||||
- | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 30.32 | 1:03.30 | 1:37.48 | 2:10.40 | |||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 30.62 | 1:03.43 | 1:38.25 | 2:12.61 | |||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.95 | 1:04.50 | 1:40.02 | 2:14.45 | |||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.57 | 1:05.98 | 1:41.16 | 2:16.22 | |||
5 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.06 | 1:07.05 | 1:43.92 | 2:20.12 | |||
6 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.16 | 1:09.29 | 1:46.31 | 2:21.56 | |||
7 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.36 | 1:11.64 | 1:48.31 | 2:23.46 | |||
8 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.51 | 1:09.99 | 1:47.64 | 2:24.77 | |||
9 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.51 | 1:09.19 | 1:47.79 | 2:24.93 | |||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.87 | 1:12.21 | 1:49.76 | 2:26.53 | |||
11 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.03 | 1:11.83 | 1:49.71 | 2:27.05 | |||
12 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.60 | 1:12.85 | 1:51.90 | 2:30.01 | |||
13 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.73 | 1:13.25 | 1:52.46 | 2:31.24 | |||
14 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.49 | 1:13.30 | 1:53.43 | 2:32.17 | |||
15 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.50 | 1:12.93 | 1:53.58 | 2:33.21 | |||
16 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.68 | 1:21.68 | 2:07.82 | 2:51.71 | |||
17 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.13 | 1:27.05 | 2:15.24 | 3:00.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:04.02 | 2:12.15 | 3:20.69 | 4:29.04 | 9:05.08 | ||
5:38.05 | 6:47.26 | 7:56.93 | ||||||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:06.51 | 2:17.52 | 3:29.12 | 4:41.25 | 9:27.19 | ||
5:52.94 | 7:04.71 | 8:16.87 | ||||||||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:08.55 | 2:21.07 | 3:33.72 | 4:46.13 | 9:36.62 | ||
5:59.00 | 7:11.96 | 8:25.54 | ||||||||
4 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 1:07.86 | 2:23.27 | 3:39.82 | 4:56.98 | 10:03.53 | ||
6:13.61 | 7:30.85 | 8:48.32 | ||||||||
5 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:12.99 | 2:33.46 | 3:55.40 | 5:17.04 | 10:42.70 | ||
6:40.09 | 8:01.74 | 9:22.97 | ||||||||
6 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:12.83 | 2:33.55 | 3:55.32 | 5:17.66 | 10:49.87 | ||
6:40.19 | 8:02.08 | 9:25.59 | ||||||||
7 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:14.43 | 2:37.42 | 4:01.12 | 5:25.48 | 10:54.17 | ||
6:49.71 | 8:13.79 | 9:36.30 | ||||||||
8 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:15.98 | 2:38.23 | 4:01.09 | 5:24.67 | 10:54.26 | ||
6:48.95 | 8:13.16 | 9:35.83 | ||||||||
9 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:15.70 | 2:38.12 | 4:01.92 | 5:25.70 | 10:54.31 | ||
6:49.49 | 8:13.59 | 9:36.21 | ||||||||
10 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:11.09 | 2:31.71 | 3:55.59 | 5:20.20 | 10:56.41 | ||
6:45.43 | 8:09.86 | 9:34.03 | ||||||||
11 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:16.91 | 2:41.55 | 4:06.60 | 5:32.29 | 11:15.03 | ||
6:58.80 | 8:25.79 | 9:52.18 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.77 | 1:12.75 | 1:52.99 | 2:33.93 | |||
2 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 36.32 | 1:18.42 | 2:01.28 | 2:42.91 | |||
3 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.69 | 1:18.65 | 2:02.32 | 2:45.99 | |||
4 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.52 | 1:20.46 | 2:04.87 | 2:48.62 | |||
5 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 38.72 | 1:23.35 | 2:09.06 | 2:53.97 | |||
6 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 38.68 | 1:22.78 | 2:08.59 | 2:55.77 | |||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.21 | 1:25.99 | 2:11.82 | 2:57.05 | |||
8 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.55 | 1:25.48 | 2:12.05 | 2:57.85 | |||
9 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.67 | 1:26.42 | 2:14.72 | 2:59.05 | |||
10 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.13 | 1:26.21 | 2:13.14 | 2:59.86 | |||
11 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.62 | 1:27.26 | 2:15.45 | 3:03.38 | |||
12 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.78 | 1:31.03 | 2:19.58 | 3:05.73 | |||
13 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.11 | 1:29.65 | 2:18.03 | 3:05.96 | |||
14 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.35 | 1:29.85 | 2:20.37 | 3:10.36 | |||
15 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.06 | 1:32.95 | 2:23.55 | 3:12.27 | |||
16 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.20 | 1:33.21 | 2:25.05 | 3:13.75 | |||
17 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.03 | 1:36.46 | 2:27.64 | 3:18.72 | |||
18 | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.37 | 1:36.43 | 2:28.45 | 3:19.47 | |||
19 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.58 | 1:36.96 | 2:34.01 | 3:29.39 | |||
20 | Sebastian Schüler | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 50.39 | 1:49.68 | 2:51.20 | 3:50.80 | |||
- | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 53, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.15 | 1:17.17 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.38 | 1:17.92 | |||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:19.92 | |||||
4 | Emma Augustsson | 1999 | Täby Sim | 37.53 | 1:20.67 | |||||
5 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.52 | 1:21.70 | |||||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.26 | 1:21.89 | |||||
7 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.61 | 1:22.05 | |||||
8 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.60 | 1:22.91 | |||||
9 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.07 | 1:23.37 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.21 | 1:23.47 | |||||
11 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.47 | 1:24.58 | |||||
12 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.25 | 1:24.83 | |||||
13 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.37 | 1:26.81 | |||||
14 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.38 | 1:27.16 | |||||
14 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.81 | 1:27.16 | |||||
16 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.38 | 1:27.52 | |||||
17 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 41.87 | 1:27.57 | |||||
18 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.90 | 1:28.25 | |||||
19 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.96 | 1:28.39 | |||||
20 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.58 | 1:28.55 | |||||
21 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 42.13 | 1:28.80 | |||||
22 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 40.62 | 1:29.00 | |||||
23 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.10 | 1:29.13 | |||||
24 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 42.44 | 1:29.40 | |||||
25 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.75 | 1:29.50 | |||||
26 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.66 | 1:29.63 | |||||
27 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 41.98 | 1:29.65 | |||||
28 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.06 | 1:29.99 | |||||
29 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.32 | 1:30.24 | |||||
30 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.81 | 1:30.35 | |||||
31 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 42.10 | 1:30.82 | |||||
32 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.25 | 1:31.23 | |||||
33 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.18 | 1:31.66 | |||||
34 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.48 | 1:31.71 | |||||
35 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.45 | 1:32.37 | |||||
36 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 43.16 | 1:32.88 | |||||
37 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.17 | 1:33.96 | |||||
38 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.24 | 1:34.09 | |||||
39 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.71 | 1:34.65 | |||||
40 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 44.68 | 1:35.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 54, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.00 | 1:05.02 | |||||
2 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.52 | 1:05.17 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.41 | 1:05.97 | |||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.80 | 1:06.83 | |||||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.96 | 1:08.55 | |||||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.74 | 1:10.08 | |||||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.04 | 1:10.13 | |||||
8 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.13 | 1:10.85 | |||||
9 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.08 | 1:13.44 | |||||
10 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.71 | 1:13.74 | |||||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.48 | 1:13.78 | |||||
12 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.48 | 1:14.03 | |||||
13 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.06 | 1:14.58 | |||||
14 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 33.62 | 1:15.53 | |||||
15 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.10 | 1:16.49 | |||||
16 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 34.72 | 1:17.04 | |||||
17 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.44 | 1:17.69 | |||||
18 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.42 | 1:19.64 | |||||
19 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.23 | 1:20.16 | |||||
20 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.20 | 1:20.89 | |||||
21 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.44 | 1:20.91 | |||||
22 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.06 | 1:21.16 | |||||
23 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.28 | 1:21.24 | |||||
24 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.91 | 1:21.30 | |||||
25 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.96 | 1:22.34 | |||||
26 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.03 | 1:23.34 | |||||
27 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.18 | 1:23.36 | |||||
28 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.88 | 1:23.98 | |||||
29 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.51 | 1:25.67 | |||||
30 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.77 | 1:25.70 | |||||
31 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.46 | 1:26.92 | |||||
32 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.02 | 1:27.40 | |||||
33 | David Manea | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | 1:28.30 | |||||
34 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.58 | 1:29.50 | |||||
35 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.78 | 1:29.73 | |||||
36 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.38 | 1:30.18 | |||||
37 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.27 | 1:31.41 | |||||
38 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.74 | 1:33.89 | |||||
- | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:49 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 55, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.15 | 2:22.39 | 3:47.61 | 4:52.91 | |||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:09.51 | 2:26.60 | 3:56.08 | 5:04.77 | |||
3 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:10.41 | 2:30.01 | 3:58.57 | 5:07.03 | |||
4 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:11.56 | 2:34.68 | 4:00.05 | 5:07.43 | |||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:12.04 | 2:32.01 | 4:01.03 | 5:13.89 | |||
6 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:08.80 | 2:30.61 | 4:03.62 | 5:14.47 | |||
7 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:14.66 | 2:33.84 | 4:03.95 | 5:15.17 | |||
8 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.07 | 2:32.55 | 4:05.85 | 5:15.95 | |||
9 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.89 | 2:30.37 | 4:06.95 | 5:17.52 | |||
10 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:12.95 | 2:33.96 | 4:07.66 | 5:21.86 | |||
11 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.89 | 2:39.43 | 4:11.61 | 5:24.29 | |||
12 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 1:13.73 | 2:38.34 | 4:09.32 | 5:24.38 | |||
13 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:14.39 | 2:41.60 | 4:18.99 | 5:33.03 | |||
14 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.57 | 2:47.34 | 4:23.39 | 5:38.21 | |||
15 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.57 | 2:47.91 | 4:27.77 | 5:46.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:49 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:53 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 56, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.18 | 58.27 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.56 | 58.66 | |||||
3 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.18 | 1:00.09 | |||||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.89 | 1:01.14 | |||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.15 | 1:01.15 | |||||
6 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 28.25 | 1:01.38 | |||||
7 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 28.71 | 1:01.63 | |||||
8 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.17 | 1:01.82 | |||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.35 | 1:02.36 | |||||
10 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.79 | 1:02.57 | |||||
11 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.34 | 1:03.50 | |||||
12 | Michail Papantoniou | 1997 | Simklubben Neptun | 28.78 | 1:03.51 | |||||
13 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.01 | 1:03.58 | |||||
14 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.67 | 1:04.11 | |||||
15 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.50 | 1:04.79 | |||||
16 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.21 | 1:05.75 | |||||
17 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.21 | 1:06.17 | |||||
18 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 31.10 | 1:07.45 | |||||
19 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.64 | 1:08.07 | |||||
20 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.02 | 1:08.22 | |||||
21 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.99 | 1:08.34 | |||||
22 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.01 | 1:08.98 | |||||
23 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.34 | 1:09.95 | |||||
24 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.61 | 1:10.74 | |||||
25 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.53 | 1:11.28 | |||||
26 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.47 | 1:12.49 | |||||
27 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.17 | 1:12.67 | |||||
28 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.30 | 1:13.44 | |||||
29 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.60 | 1:14.65 | |||||
30 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 34.05 | 1:15.47 | |||||
31 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 32.88 | 1:18.34 | |||||
- | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:53 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 57, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:06.50 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.85 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 29.63 | 1:02.02 | 2:02.92 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 29.33 | 1:01.43 | 3:04.35 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 29.58 | 1:02.15 | 4:06.50 | ||||||
2 | Danderyd Lag 1 | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 4:08.59 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 29.30 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 30.61 | 1:04.16 | 2:04.69 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 29.97 | 1:02.84 | 3:07.53 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 29.25 | 1:01.06 | 4:08.59 | ||||||
3 | Södertälje F 14 Oy Lag 1 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:13.12 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 29.01 | 1:01.43 | 1:01.43 | ||||||
Clara Wadsten | 1999 | 30.47 | 1:04.99 | 2:06.42 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 30.98 | 1:05.26 | 3:11.68 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 28.91 | 1:01.44 | 4:13.12 | ||||||
4 | Spårvägen Flickor Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:16.00 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.60 | 1:00.73 | 1:00.73 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 30.21 | 1:03.87 | 2:04.60 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 30.91 | 1:06.63 | 3:11.23 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 30.32 | 1:04.77 | 4:16.00 | ||||||
5 | SS04 Damer Lag 1 | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:17.31 | ||||||
Emelie Eriksson | 1998 | 29.99 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 30.92 | 1:03.40 | 2:07.70 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 31.24 | 1:05.12 | 3:12.82 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 30.55 | 1:04.49 | 4:17.31 | ||||||
6 | Täby Sim 1 Damer | 1998 | Täby Sim | 4:17.74 | ||||||
Emma Augustsson | 1999 | 29.42 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 30.16 | 1:04.10 | 2:05.05 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 30.62 | 1:05.28 | 3:10.33 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 32.17 | 1:07.41 | 4:17.74 | ||||||
7 | Skk Damer [1999]lag 1 | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:19.99 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 30.02 | 1:02.91 | 1:02.91 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 31.07 | 1:05.23 | 2:08.14 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 31.45 | 1:05.45 | 3:13.59 | ||||||
Sofia Näslund | 1999 | 31.67 | 1:06.40 | 4:19.99 | ||||||
8 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:24.94 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 32.22 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 30.58 | 1:04.00 | 2:11.49 | ||||||
Sofia Björnfot | 1998 | 31.21 | 1:06.03 | 3:17.52 | ||||||
Linn Thomessen | 1999 | 31.87 | 1:07.42 | 4:24.94 | ||||||
9 | Skuru Ik Damer | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:26.32 | ||||||
Alba Croneborg | 2000 | 31.22 | 1:05.48 | 1:05.48 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 29.20 | 1:02.38 | 2:07.86 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 32.69 | 1:09.78 | 3:17.64 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 32.26 | 1:08.68 | 4:26.32 | ||||||
10 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:27.46 | ||||||
Maja Plars | 1998 | 31.69 | 1:06.31 | 1:06.31 | ||||||
Tilde Levander | 2000 | 32.25 | 1:06.90 | 2:13.21 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 31.38 | 1:06.56 | 3:19.77 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 32.08 | 1:07.69 | 4:27.46 | ||||||
11 | Tyresö SS Damer Lag 1 | 1998 | Tyresö Simsällskap | 4:28.87 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 32.09 | 1:06.59 | 1:06.59 | ||||||
Maria Tolkacheva | 1998 | 31.55 | 1:07.38 | 2:13.97 | ||||||
Julia Derwinger | 1998 | 32.02 | 1:07.34 | 3:21.31 | ||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 31.40 | 1:07.56 | 4:28.87 | ||||||
12 | Spårvägen Flickor Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:31.48 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 32.77 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Alice Franzén | 1998 | 31.85 | 1:06.95 | 2:14.31 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 32.80 | 1:08.88 | 3:23.19 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 31.48 | 1:08.29 | 4:31.48 | ||||||
13 | Södertälje F 14 Oy Lag 2 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:32.63 | ||||||
Sara Emmesjö | 1998 | 31.61 | 1:08.58 | 1:08.58 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 31.78 | 1:06.63 | 2:15.21 | ||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 31.78 | 1:09.66 | 3:24.87 | ||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 32.30 | 1:07.76 | 4:32.63 | ||||||
14 | Spårvägen Flickor Lag 3 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:35.56 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 32.45 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 31.64 | 1:08.53 | 2:16.27 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 32.52 | 1:09.39 | 3:25.66 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 32.94 | 1:09.90 | 4:35.56 | ||||||
15 | Täby Sim 2 Damer [1999] | 1998 | Täby Sim | 4:35.61 | ||||||
Lisa Grundin | 1998 | 32.60 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 32.12 | 1:10.92 | 2:20.12 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 32.23 | 1:08.98 | 3:29.10 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 31.67 | 1:06.51 | 4:35.61 | ||||||
16 | Södertörn Damer [1998] | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:35.65 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 32.64 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 31.88 | 1:07.45 | 2:15.28 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 33.35 | 1:11.34 | 3:26.62 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 32.60 | 1:09.03 | 4:35.65 | ||||||
17 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:37.46 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 32.39 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Julia Norlin | 1998 | 32.93 | 1:10.07 | 2:19.50 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 32.69 | 1:09.51 | 3:29.01 | ||||||
Hanne Melin-Romstad | 1999 | 32.93 | 1:08.45 | 4:37.46 | ||||||
18 | Norrtälje Damer [1998] | 1998 | Norrtälje Simklubb | 4:43.67 | ||||||
Alva Westling | 1999 | 33.33 | 1:10.65 | 1:10.65 | ||||||
Fanny Alstermark | 1998 | 32.07 | 1:08.80 | 2:19.45 | ||||||
Tilda Örneholm | 1999 | 37.49 | 1:19.69 | 3:39.14 | ||||||
Emelie Rudert | 1999 | 30.31 | 1:04.53 | 4:43.67 | ||||||
19 | Tyresö SS Damer Lag 2 | 1998 | Tyresö Simsällskap | 4:44.38 | ||||||
Anna Pantulin | 1998 | 33.22 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 33.02 | 1:11.28 | 2:21.04 | ||||||
Sofie Back | 1999 | 34.74 | 1:11.86 | 3:32.90 | ||||||
Terése Nyström | 1999 | 33.98 | 1:11.48 | 4:44.38 | ||||||
20 | SS04 Damer Lag 2 | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:44.44 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 34.66 | 1:11.55 | 1:11.55 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 32.90 | 1:10.15 | 2:21.70 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 33.16 | 1:09.31 | 3:31.01 | ||||||
Lina Sigurdh | 1999 | 35.52 | 1:13.43 | 4:44.44 | ||||||
21 | Täby Sim 3 Damer [1998] | 1999 | Täby Sim | 4:46.44 | ||||||
Liv Falk | 2000 | 33.50 | 1:13.17 | 1:13.17 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 33.35 | 1:11.02 | 2:24.19 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 32.81 | 1:11.11 | 3:35.30 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 33.29 | 1:11.14 | 4:46.44 | ||||||
22 | Skk Damer [1999]lag 2 | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:47.12 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 32.27 | 1:07.80 | 1:07.80 | ||||||
Carolina Andersson | 1998 | 33.90 | 1:10.43 | 2:18.23 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 34.90 | 1:15.75 | 3:33.98 | ||||||
Saga Skarin | 2000 | 34.27 | 1:13.14 | 4:47.12 | ||||||
23 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 4:50.64 | ||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 32.22 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 35.00 | 1:14.42 | 2:23.60 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 33.06 | 1:11.18 | 3:34.78 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 35.62 | 1:15.86 | 4:50.64 | ||||||
24 | Täby Sim 4 Damer [1999) | 1999 | Täby Sim | 5:02.75 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 36.83 | 1:20.08 | 1:20.08 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 35.06 | 1:14.66 | 2:34.74 | ||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 34.60 | 1:14.92 | 3:49.66 | ||||||
Moa Moreau | 1999 | 34.36 | 1:13.09 | 5:02.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:11 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:31 | |||
Arrangör | SSF/Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 58, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 4:09.14 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 30.05 | 1:01.83 | 1:01.83 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 32.54 | 1:09.87 | 2:11.70 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 28.28 | 1:02.26 | 3:13.96 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 26.72 | 55.18 | 4:09.14 | ||||||
2 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:28.41 | ||||||
Alexander Kubat | 1998 | 35.34 | 1:13.72 | 1:13.72 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 34.71 | 1:15.48 | 2:29.20 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 28.51 | 1:01.98 | 3:31.18 | ||||||
Gustav Swedenborg | 1998 | 27.60 | 57.23 | 4:28.41 | ||||||
3 | Spårvägen Pojkar Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:31.36 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 35.51 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 31.86 | 1:09.58 | 2:22.21 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 34.47 | 1:13.79 | 3:36.00 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 26.40 | 55.36 | 4:31.36 | ||||||
4 | Södertörn Herrar [1998] | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:32.34 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 33.59 | 1:08.95 | 1:08.95 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 35.37 | 1:17.28 | 2:26.23 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 30.54 | 1:07.33 | 3:33.56 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 27.49 | 58.78 | 4:32.34 | ||||||
5 | Tyresö SS Herrar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:34.91 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 33.37 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Anton Carlsson | 1998 | 35.72 | 1:17.46 | 2:26.56 | ||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 29.77 | 1:05.71 | 3:32.27 | ||||||
Alexander Lund | 1998 | 28.66 | 1:02.64 | 4:34.91 | ||||||
6 | Södertälje P 14 Oy Lag 1 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 4:38.82 | ||||||
Fredric Wernqvist | 1998 | 32.72 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 37.17 | 1:20.66 | 2:27.95 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 31.25 | 1:08.64 | 3:36.59 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 29.23 | 1:02.23 | 4:38.82 | ||||||
7 | Polisen Herrar [1998] | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:40.97 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 33.79 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 39.61 | 1:23.96 | 2:34.29 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 31.02 | 1:08.14 | 3:42.43 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 27.73 | 58.54 | 4:40.97 | ||||||
8 | Skuru Ik Herrar | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:43.64 | ||||||
Christopher Johnsson | 1998 | 35.03 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
William Lulek | 1998 | 33.79 | 1:13.76 | 2:26.97 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 32.78 | 1:13.50 | 3:40.47 | ||||||
Didrik Bergström | 1998 | 29.31 | 1:03.17 | 4:43.64 | ||||||
9 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:45.24 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 34.43 | 1:11.73 | 1:11.73 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 36.11 | 1:16.39 | 2:28.12 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 34.82 | 1:15.66 | 3:43.78 | ||||||
Alexander Söderberg | 1998 | 29.21 | 1:01.46 | 4:45.24 | ||||||
10 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1998 | Väsby Simsällskap | 4:59.82 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 33.42 | 1:10.02 | 1:10.02 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 36.80 | 1:20.20 | 2:30.22 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 35.41 | 1:20.39 | 3:50.61 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 32.40 | 1:09.21 | 4:59.82 | ||||||
11 | Täby Sim 2 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 5:00.38 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 37.42 | 1:16.85 | 1:16.85 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 37.25 | 1:20.85 | 2:37.70 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 34.58 | 1:18.72 | 3:56.42 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 30.98 | 1:03.96 | 5:00.38 | ||||||
12 | Täby Sim 3 Herrar [1998] | 1998 | Täby Sim | 5:04.69 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 35.59 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 38.12 | 1:22.19 | 2:36.32 | ||||||
Sebastian Holmerin | 1998 | 36.45 | 1:21.84 | 3:58.16 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 31.35 | 1:06.53 | 5:04.69 | ||||||
13 | Södertörn Herrar [1998]2 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 5:16.46 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 39.12 | 1:20.31 | 1:20.31 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 38.02 | 1:21.40 | 2:41.71 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 39.29 | 1:25.09 | 4:06.80 | ||||||
Simon Jändel | 1998 | 32.94 | 1:09.66 | 5:16.46 | ||||||
14 | Södertälje P 14 Oy Lag 2 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 5:22.10 | ||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 35.46 | 1:16.07 | 1:16.07 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 44.78 | 1:35.07 | 2:51.14 | ||||||
David Erovic | 2001 | 39.69 | 1:28.17 | 4:19.31 | ||||||
Adrian Panahi | 1998 | 30.02 | 1:02.79 | 5:22.10 | ||||||
15 | Spårvägen Pojkar Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 5:32.64 | ||||||
Adam Moummi | 1999 | 38.77 | 1:20.46 | 1:20.46 | ||||||
Borislav Simic | 1998 | 42.17 | 1:33.16 | 2:53.62 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 39.11 | 1:24.85 | 4:18.47 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 35.09 | 1:14.17 | 5:32.64 | ||||||
16 | Södertälje P 14 Oy Lag 3 | 1998 | Södertälje Simsällskap | 5:44.13 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 41.42 | 1:24.69 | 1:24.69 | ||||||
Philip Welin-Berger | 1999 | 45.09 | 1:37.00 | 3:01.69 | ||||||
Oscar Andersson | 2000 | 38.65 | 1:28.00 | 4:29.69 | ||||||
Mattias Ljung | 1999 | 34.74 | 1:14.44 | 5:44.13 | ||||||
- | Skk Herrar [1999] | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 33.59 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 2:36.28 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:31 |