Results for Handelsbanken Grand Prix 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Handelbanken Grand Prix 2012 | Udskriftsdato | 16 november 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2012 |
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:14.78 | ||||||
2 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:15.05 | ||||||
3 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:15.06 | ||||||
4 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:21.52 | ||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:26.09 | ||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:08.26 | ||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
3 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:14.67 | ||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:19.06 | ||||||
5 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:19.99 | ||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:22.81 | ||||||
7 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:24.04 | ||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:24.59 | ||||||
9 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:24.93 | ||||||
10 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:25.66 | ||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:26.92 | ||||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:27.02 | ||||||
13 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:27.52 | ||||||
- | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:12.87 | ||||||
2 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
3 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.67 | ||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:22.07 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.08 | ||||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
7 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.47 | ||||||
8 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.84 | ||||||
9 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:27.06 | ||||||
10 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:29.17 | ||||||
11 | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:32.94 | ||||||
12 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.81 | ||||||
13 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:37.86 | ||||||
14 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:37.98 | ||||||
15 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:42.04 | ||||||
16 | Caroline Thimm | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:42.31 | ||||||
17 | Mathilde Laursen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:56.05 | ||||||
- | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending 75m | |||||
- | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:21.03 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:31.28 | ||||||
3 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:32.09 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:33.15 | ||||||
5 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:35.25 | ||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:35.33 | ||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:36.75 | ||||||
8 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:38.35 | ||||||
9 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:39.07 | ||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:39.22 | ||||||
11 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:39.56 | ||||||
12 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:43.32 | ||||||
13 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:43.70 | ||||||
14 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.89 | ||||||
15 | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:50.02 | ||||||
16 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:57.50 | ||||||
17 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:01.08 | ||||||
18 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:01.55 | ||||||
- | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | bryst armtag i fri | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 16 november 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 19:34 |