Resultater for Sydbank Vestkyst Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Vestkyst Cup 2012 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2012 |
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 113 år |
Sponsor: Lund Skilte A/S |
16 - 113 år: Jacob Severinsen (1995) 1:02.49 2010-11-07 |
14 - 15 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:07.08 2011-11-13 |
12 - 13 år: Casper Eickhardt (1999) 1:08.69 2011-11-13 |
1 - 11 år: Oskar Lindholm (2001) 1:33.29 2011-11-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | 499 | 30.11 | 1:04.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | 460 | 30.68 | 1:05.75 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | 454 | 29.65 | 1:06.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | 427 | 30.37 | 1:07.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj Borup | 1997 | 422 | 30.88 | 1:07.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Mathias Bech | 1996 | 390 | 31.44 | 1:09.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Rasmus Larsen | 1997 | 383 | 32.28 | 1:09.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Baxter | 1996 | 380 | 32.75 | 1:10.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 380 | 32.36 | 1:10.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 378 | 32.79 | 1:10.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Strøyer | 1996 | 373 | 32.72 | 1:10.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 371 | 33.07 | 1:10.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Kollerup | 1995 | 370 | 33.13 | 1:10.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Andreas Nielsen | 1994 | 364 | 32.08 | 1:11.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 357 | 33.17 | 1:11.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lasse Dall | 1997 | 344 | 30.91 | 1:12.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Sehested | 1996 | 332 | 34.57 | 1:13.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Mark Simonsen | 1997 | 318 | 34.53 | 1:14.38 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Kenneth Aaberg | 1995 | 317 | 35.06 | 1:14.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Simon Maahn Christensen | 1997 | 314 | 34.89 | 1:14.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ian Cumming | 1995 | 311 | 33.86 | 1:14.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rune Kay | 1996 | 303 | 34.48 | 1:15.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | 269 | 37.16 | 1:18.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Frederik Rasmussen | 1997 | 267 | 35.78 | 1:18.84 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 260 | 37.45 | 1:19.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Myrup | 1997 | 254 | 38.75 | 1:20.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Martin Lønstrup | 1993 | 209 | 39.20 | 1:25.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Lund Skilte A/S |
16 - 113 år: Jacob Severinsen (1995) 1:02.49 2010-11-07 |
14 - 15 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:07.08 2011-11-13 |
12 - 13 år: Casper Eickhardt (1999) 1:08.69 2011-11-13 |
1 - 11 år: Oskar Lindholm (2001) 1:33.29 2011-11-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 480 | 29.85 | 1:04.85 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 456 | 31.38 | 1:05.94 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 455 | 30.40 | 1:06.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 435 | 30.45 | 1:06.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kasper Laursen | 1998 | 373 | 33.72 | 1:10.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 371 | 33.73 | 1:10.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1999 | 360 | 33.62 | 1:11.35 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | 351 | 34.77 | 1:11.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | 343 | 34.19 | 1:12.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 335 | 33.49 | 1:13.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Kaul | 1998 | 334 | 34.55 | 1:13.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oskar Jørgensen | 1998 | 313 | 34.63 | 1:14.78 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 311 | 35.35 | 1:14.96 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 289 | 36.90 | 1:16.77 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Jonas Mathiesen | 1998 | 280 | 36.54 | 1:17.63 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 259 | 36.64 | 1:19.60 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonas Andersen | 1999 | 258 | 36.70 | 1:19.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Kær | 1999 | 247 | 38.42 | 1:20.91 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 245 | 38.05 | 1:21.13 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anes Jahic | 1998 | 237 | 38.97 | 1:22.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rolf Wollesen | 1998 | 231 | 38.40 | 1:22.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 228 | 37.00 | 1:23.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laurits Kaaber | 1999 | 227 | 40.44 | 1:23.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Hørmann | 1999 | 226 | 37.72 | 1:23.32 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | William Kaaber | 1999 | 224 | 40.12 | 1:23.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 221 | 41.94 | 1:23.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 205 | 41.56 | 1:26.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Lau Lindquist | 1999 | 183 | 40.78 | 1:29.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Joachim Erlandsen | 1998 | 156 | 45.99 | 1:34.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Asger Denert-Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mark Jensby Madsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Grene | 1998 | DSQ | Ej rygvendt v rygven | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rares Oprescu | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Lund Skilte A/S |
16 - 113 år: Jacob Severinsen (1995) 1:02.49 2010-11-07 |
14 - 15 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:07.08 2011-11-13 |
12 - 13 år: Casper Eickhardt (1999) 1:08.69 2011-11-13 |
1 - 11 år: Oskar Lindholm (2001) 1:33.29 2011-11-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 257 | 37.13 | 1:19.80 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 252 | 37.91 | 1:20.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Sønderby | 2000 | 241 | 38.16 | 1:21.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 231 | 37.05 | 1:22.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 220 | 38.91 | 1:24.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | 219 | 40.30 | 1:24.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 214 | 39.86 | 1:24.80 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Jensen | 2001 | 210 | 40.23 | 1:25.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Christensen | 2000 | 186 | 40.99 | 1:28.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Jensen | 2001 | 181 | 41.46 | 1:29.70 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Jakob Mose | 2000 | 177 | 40.93 | 1:30.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Bech | 2000 | 175 | 42.09 | 1:30.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benjamin Rohde | 2001 | 173 | 42.28 | 1:31.14 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 171 | 44.15 | 1:31.51 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Oliver Gravgaard | 2000 | 168 | 43.08 | 1:32.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Kenan Kaya | 2001 | 155 | 44.33 | 1:34.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Daniel Schytte | 2000 | 152 | 45.26 | 1:35.17 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lukas Kristensen | 2000 | 149 | 43.98 | 1:35.69 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Christian Hovmark | 2001 | 131 | 50.58 | 1:39.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | 131 | 47.26 | 1:40.07 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Lund | 2001 | 126 | 45.54 | 1:41.30 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Emil Rahbek Ladekjær | 2000 | 118 | 48.96 | 1:43.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Anton Borg Hjort | 2000 | 99 | 45.97 | 1:49.60 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 96 | 51.10 | 1:50.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Erik Pagh Pedersen | 2000 | 86 | 55.75 | 1:55.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Oliver Mølby | 2001 | DSQ | Afs ryg på mave 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Parsa Hosini | 2001 | DSQ | afs på maven | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 11 år |
Sponsor: Lund Skilte A/S |
16 - 113 år: Jacob Severinsen (1995) 1:02.49 2010-11-07 |
14 - 15 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:07.08 2011-11-13 |
12 - 13 år: Casper Eickhardt (1999) 1:08.69 2011-11-13 |
1 - 11 år: Oskar Lindholm (2001) 1:33.29 2011-11-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 139 | 44.51 | 1:37.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Brinch | 2002 | 131 | 48.46 | 1:39.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 124 | 46.10 | 1:41.80 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Malthe Toustrup | 2003 | 116 | 50.35 | 1:43.99 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Andreas Blaaberg | 2002 | 112 | 48.36 | 1:45.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 103 | 48.99 | 1:48.46 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Emil Carstensen | 2002 | 98 | 52.49 | 1:49.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 88 | 56.29 | 1:53.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Alexander Poulsen | 2002 | 84 | 55.54 | 1:55.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eskild Wollesen | 2002 | 63 | 55.90 | 2:07.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Victor Højby | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DSQ | asym arme i fly | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | DSQ | asym arne i fly | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Johnsen | 2003 | DSQ | afs på maven 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |