Resultater for Sydbank Vestkyst Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Vestkyst Cup 2012 | Udskriftsdato | 02 november 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2012 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 113 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
16 - 113 år: Miia Tenhunen (1986) 2:27.79 2005-10-28 |
14 - 15 år: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:32.91 2005-10-28 |
12 - 13 år: Freja Østergaard (1995) 2:33.51 2007-10-26 |
1 - 11 år: Diana Madsen (1996) 2:57.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 577 | 32.47 | 1:11.11 | 1:53.48 | 2:29.64 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Celine Drivsholm | 1996 | 532 | 34.39 | 1:12.08 | 1:57.62 | 2:33.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Emilie Steffensen | 1997 | 478 | 33.61 | 1:13.94 | 2:01.07 | 2:39.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1997 | 445 | 36.51 | 1:18.92 | 2:05.34 | 2:43.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 432 | 37.04 | 1:17.74 | 2:07.71 | 2:44.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anne Ølund | 1996 | 431 | 35.58 | 1:16.99 | 2:05.86 | 2:44.89 | |||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Christina Løth Andersen | 1997 | 409 | 37.93 | 1:19.42 | 2:08.47 | 2:47.83 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 385 | 35.43 | 1:17.75 | 2:14.12 | 2:51.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 375 | 35.83 | 1:21.16 | 2:13.29 | 2:52.75 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karen Krogh Lund | 1996 | 360 | 38.99 | 1:27.09 | 2:13.88 | 2:55.23 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 342 | 39.98 | 1:24.13 | 2:16.72 | 2:58.23 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 341 | 38.94 | 1:25.65 | 2:18.89 | 2:58.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Krintel | 1996 | 323 | 36.95 | 1:23.39 | 2:18.96 | 3:01.60 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 300 | 37.33 | 1:26.99 | 2:23.13 | 3:06.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simone Larsen | 1996 | 276 | 43.62 | 1:30.07 | 2:28.70 | 3:11.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Amalie Vinther | 1995 | 244 | 41.67 | 1:34.00 | 2:36.07 | 3:19.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
16 - 113 år: Miia Tenhunen (1986) 2:27.79 2005-10-28 |
14 - 15 år: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:32.91 2005-10-28 |
12 - 13 år: Freja Østergaard (1995) 2:33.51 2007-10-26 |
1 - 11 år: Diana Madsen (1996) 2:57.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 478 | 33.94 | 1:15.44 | 2:02.64 | 2:39.31 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 459 | 36.29 | 1:17.87 | 2:04.65 | 2:41.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 455 | 35.97 | 1:16.53 | 2:03.57 | 2:41.95 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Martha Andersen | 1999 | 448 | 37.16 | 1:19.60 | 2:07.25 | 2:42.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | 419 | 35.10 | 1:19.12 | 2:06.61 | 2:46.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 411 | 39.55 | 1:25.46 | 2:11.02 | 2:47.62 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Isabell Eriksen | 1999 | 394 | 35.76 | 1:20.55 | 2:13.01 | 2:49.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 392 | 39.44 | 1:20.29 | 2:10.09 | 2:50.24 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 341 | 39.39 | 1:23.87 | 2:18.69 | 2:58.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 339 | 39.59 | 1:23.40 | 2:13.88 | 2:58.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 336 | 45.59 | 1:30.52 | 2:17.24 | 2:59.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | 310 | 40.07 | 1:26.62 | 2:20.86 | 3:04.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 310 | 41.22 | 1:29.88 | 2:22.80 | 3:04.12 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Maren Bielefeldt | 1999 | 296 | 44.45 | 1:32.47 | 2:25.83 | 3:06.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 295 | 43.29 | 1:32.58 | 2:22.03 | 3:07.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sissel L. Madsen | 1999 | 285 | 42.15 | 1:31.46 | 2:26.77 | 3:09.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Clara Enné Bæk | 1999 | 269 | 43.35 | 1:33.48 | 2:30.30 | 3:12.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 246 | 50.13 | 1:38.35 | 2:36.39 | 3:18.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 212 | 40.39 | 1:30.67 | 2:42.05 | 3:29.00 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Johanne Kappel | 1999 | 207 | 51.41 | 1:44.60 | 2:43.44 | 3:30.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
16 - 113 år: Miia Tenhunen (1986) 2:27.79 2005-10-28 |
14 - 15 år: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:32.91 2005-10-28 |
12 - 13 år: Freja Østergaard (1995) 2:33.51 2007-10-26 |
1 - 11 år: Diana Madsen (1996) 2:57.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 432 | 36.45 | 1:19.21 | 2:07.21 | 2:44.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 416 | 37.40 | 1:22.29 | 2:09.91 | 2:46.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 385 | 37.13 | 1:20.05 | 2:12.56 | 2:51.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 383 | 39.18 | 1:22.21 | 2:12.93 | 2:51.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Noa Turin | 2000 | 370 | 39.65 | 1:22.11 | 2:15.45 | 2:53.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 355 | 38.20 | 1:23.51 | 2:18.20 | 2:55.91 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Jørgensen | 2000 | 354 | 35.66 | 1:23.13 | 2:14.48 | 2:56.12 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 346 | 41.32 | 1:24.20 | 2:16.62 | 2:57.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mia Seehausen | 2001 | 344 | 36.71 | 1:22.50 | 2:17.14 | 2:57.81 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 328 | 40.24 | 1:28.00 | 2:17.80 | 3:00.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannie Eickhardt | 2001 | 318 | 44.63 | 1:32.87 | 2:21.00 | 3:02.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ane Wildenschild | 2000 | 311 | 42.58 | 1:28.10 | 2:24.45 | 3:03.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 311 | 41.13 | 1:29.55 | 2:24.86 | 3:03.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Caroline Steffensen | 2000 | 287 | 43.12 | 1:30.13 | 2:25.93 | 3:09.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 281 | 43.40 | 1:31.19 | 2:27.32 | 3:10.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helene Olesen | 2000 | 278 | 43.32 | 1:32.54 | 2:26.64 | 3:10.93 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Emma Lykke Holm | 2000 | 245 | 46.71 | 1:38.29 | 2:35.98 | 3:19.12 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 243 | 45.03 | 1:33.87 | 2:33.73 | 3:19.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Olivia Jensen | 2000 | 230 | 48.62 | 1:38.58 | 2:40.22 | 3:23.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 226 | 46.30 | 1:38.50 | 2:38.19 | 3:24.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Karla Sejling | 2001 | 205 | 46.57 | 1:36.62 | 2:41.08 | 3:31.27 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sofie Haahr | 2000 | 200 | 47.75 | 1:42.54 | 2:43.61 | 3:32.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 190 | 51.40 | 1:46.65 | 2:46.27 | 3:36.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | 190 | 55.03 | 1:51.65 | 2:51.32 | 3:36.87 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Line Bæk Thulin | 2000 | 181 | 49.82 | 1:41.83 | 2:50.62 | 3:40.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Elena Holmgaard | 2000 | DSQ | 2 ben u armtag 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Hannah Holmgaard | 2000 | DSQ | 1 hånd v. 150m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Illeborg Jensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Stig Olsen | 2001 | DSQ | ryg på mave v100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sif Rubæk | 2001 | DSQ | Cr.ben vend 100m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Tenna Knigge | 2001 | DSQ | Br. arm v afslut 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 1 - 11 år |
Sponsor: Nytech Isolering A/S |
16 - 113 år: Miia Tenhunen (1986) 2:27.79 2005-10-28 |
14 - 15 år: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:32.91 2005-10-28 |
12 - 13 år: Freja Østergaard (1995) 2:33.51 2007-10-26 |
1 - 11 år: Diana Madsen (1996) 2:57.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 235 | 51.54 | 1:40.52 | 2:35.68 | 3:21.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 222 | 44.90 | 1:37.13 | 2:40.64 | 3:25.69 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Emilie Eriksen | 2002 | 193 | 54.00 | 1:47.75 | 2:47.89 | 3:35.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kristine Hülsen | 2002 | 191 | 55.11 | 1:48.92 | 2:48.01 | 3:36.54 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Frederikke Hansen | 2002 | 189 | 55.03 | 1:47.76 | 2:52.26 | 3:37.23 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 177 | 47.72 | 1:43.92 | 2:55.72 | 3:42.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josephine Lindeberg | 2002 | 147 | 1:02.01 | 2:00.20 | 3:05.02 | 3:56.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Clara Støttrup | 2002 | 143 | 58.69 | 1:57.44 | 3:02.28 | 3:58.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 135 | 1:05.71 | 2:04.42 | 3:13.68 | 4:02.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lise Fjord Hounisen | 2002 | DSQ | Starter m crawl | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sidsel Nielsen | 2002 | DSQ | Br.arm v. 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thilde Timmermand | 2002 | DSQ | Arm forbi hofte br. | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 02 november 2012 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:30 |