Resultater for Sydbank Vestkyst Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Vestkyst Cup 2012 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2012 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 113 år |
Sponsor: Kjæhr & Trillingsgaard |
16 - 113 år: Martin Terp Olesen (1994) 59.68 2009-10-25 |
14 - 15 år: Ralf Dalby (1995) 1:06.63 2009-10-25 |
12 - 13 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:10.31 2010-11-06 |
1 - 11 år: Michael Terp Olesen (1999) 1:33.29 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 536 | 28.17 | 59.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 514 | 28.86 | 1:00.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | 431 | 29.73 | 1:04.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | 418 | 30.50 | 1:04.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 405 | 30.58 | 1:05.50 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Bech | 1996 | 393 | 30.75 | 1:06.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 393 | 30.73 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Baxter | 1996 | 390 | 31.18 | 1:06.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Claus Hansen | 1995 | 387 | 30.38 | 1:06.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Jensen | 1997 | 357 | 31.38 | 1:08.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Michael Andersen | 1995 | 356 | 31.64 | 1:08.40 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 344 | 31.79 | 1:09.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Maahn Christensen | 1997 | 339 | 32.82 | 1:09.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ian Cumming | 1995 | 330 | 32.44 | 1:10.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Trier Jensen | 1996 | 328 | 32.44 | 1:10.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lasse Dall | 1997 | 309 | 33.80 | 1:11.71 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alex Terp | 1997 | 279 | 33.51 | 1:14.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Sehested | 1996 | 266 | 33.99 | 1:15.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Kenneth Aaberg | 1995 | 259 | 35.91 | 1:16.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Mads Juul | 1997 | 246 | 35.80 | 1:17.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Mark Simonsen | 1997 | 244 | 35.16 | 1:17.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 224 | 36.19 | 1:19.77 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | 149 | 39.91 | 1:31.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Kjæhr & Trillingsgaard |
16 - 113 år: Martin Terp Olesen (1994) 59.68 2009-10-25 |
14 - 15 år: Ralf Dalby (1995) 1:06.63 2009-10-25 |
12 - 13 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:10.31 2010-11-06 |
1 - 11 år: Michael Terp Olesen (1999) 1:33.29 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 433 | 30.15 | 1:04.08 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 432 | 30.33 | 1:04.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 380 | 31.25 | 1:06.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 358 | 31.94 | 1:08.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 353 | 31.53 | 1:08.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | 314 | 32.90 | 1:11.29 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 308 | 34.45 | 1:11.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 304 | 32.47 | 1:12.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 297 | 33.88 | 1:12.69 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Hermiz | 1998 | 288 | 34.36 | 1:13.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 258 | 34.16 | 1:16.16 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Nicolai Grene | 1998 | 255 | 34.79 | 1:16.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Christiansen | 1999 | 229 | 34.27 | 1:19.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jakob Magnusson | 1998 | 226 | 35.73 | 1:19.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 224 | 37.41 | 1:19.83 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Rolf Wollesen | 1998 | 223 | 37.36 | 1:19.95 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 196 | 38.39 | 1:23.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 193 | 38.35 | 1:23.95 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laurits Kaaber | 1999 | 164 | 39.96 | 1:28.64 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lau Lindquist | 1999 | 151 | 40.64 | 1:31.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Mathias Kær | 1999 | 148 | 42.83 | 1:31.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Jensby Madsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kjæhr & Trillingsgaard |
16 - 113 år: Martin Terp Olesen (1994) 59.68 2009-10-25 |
14 - 15 år: Ralf Dalby (1995) 1:06.63 2009-10-25 |
12 - 13 år: Simon Vingolf Larsen (1998) 1:10.31 2010-11-06 |
1 - 11 år: Michael Terp Olesen (1999) 1:33.29 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 222 | 37.75 | 1:20.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 194 | 39.24 | 1:23.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 186 | 38.14 | 1:25.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 172 | 40.85 | 1:27.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 161 | 40.31 | 1:29.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Sønderby | 2000 | 159 | 40.36 | 1:29.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 152 | 41.82 | 1:30.85 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 140 | 42.04 | 1:33.34 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | 121 | 45.74 | 1:38.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Jakob Mose | 2000 | 120 | 43.90 | 1:38.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Bech | 2000 | 119 | 43.21 | 1:38.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lukas Kristensen | 2000 | 106 | 45.85 | 1:42.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Kenan Kaya | 2001 | 90 | 46.76 | 1:48.08 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Simon Lund | 2001 | 76 | 49.57 | 1:54.39 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 38 | 1:06.73 | 2:23.88 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Alexander Dahl | 2000 | DSQ | 1 hånd v vend 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | August Sparre Hangel | 2001 | DSQ | ej ber ved vend. 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |