Tulokset Sydbank Vestkyst Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Vestkyst Cup 2012 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2012 |
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 113 år |
Sponsor: Nordea |
16 - 113 år: Tine Høgh (1984) 1:00.84 2002-03-23 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 1:01.35 2008-10-25 |
12 - 13 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.84 2004-03-27 |
1 - 11 år: Kristin Burkard (1995) 1:13.11 2005-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 579 | 29.02 | 1:01.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | 528 | 30.84 | 1:03.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 514 | 30.76 | 1:03.69 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Celine Drivsholm | 1996 | 481 | 31.55 | 1:05.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mai Rossau Noer | 1997 | 458 | 32.13 | 1:06.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 450 | 32.08 | 1:06.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 445 | 32.70 | 1:06.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Ølund | 1996 | 442 | 32.01 | 1:06.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Emilie Steffensen | 1997 | 424 | 33.03 | 1:07.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Schmidt | 1997 | 412 | 33.44 | 1:08.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linette Hansen | 1995 | 408 | 33.04 | 1:08.80 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Kathrine Christiansen | 1994 | 407 | 32.69 | 1:08.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 406 | 32.77 | 1:08.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 404 | 33.31 | 1:09.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christina Løth Andersen | 1997 | 395 | 33.67 | 1:09.53 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Line Hatting | 1996 | 394 | 33.89 | 1:09.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 393 | 33.76 | 1:09.64 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Sarah Hjannung | 1997 | 387 | 33.96 | 1:09.99 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Jeanette Jensen | 1993 | 382 | 33.09 | 1:10.30 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Kathrine Trøster | 1997 | 360 | 34.22 | 1:11.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Emma Krintel | 1996 | 333 | 35.15 | 1:13.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simone Larsen | 1996 | 330 | 34.85 | 1:13.81 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 326 | 35.86 | 1:14.15 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 316 | 35.38 | 1:14.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Amalie Vinther | 1995 | 316 | 35.94 | 1:14.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lise Rasmussen | 1997 | 290 | 37.78 | 1:17.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Tatiana Arumugam | 1996 | 275 | 36.64 | 1:18.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Cecilie Knudsen | 1997 | 201 | 40.54 | 1:27.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Naja Skaarup Jensen | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nordea |
16 - 113 år: Tine Høgh (1984) 1:00.84 2002-03-23 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 1:01.35 2008-10-25 |
12 - 13 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.84 2004-03-27 |
1 - 11 år: Kristin Burkard (1995) 1:13.11 2005-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 551 | 30.08 | 1:02.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 528 | 30.31 | 1:03.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 513 | 30.95 | 1:03.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | 472 | 31.84 | 1:05.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 460 | 31.36 | 1:06.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 439 | 32.40 | 1:07.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martha Andersen | 1999 | 435 | 32.62 | 1:07.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 422 | 33.08 | 1:08.00 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Celina Langtoft | 1999 | 409 | 32.95 | 1:08.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Isabell Eriksen | 1999 | 392 | 33.84 | 1:09.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Johanne Laursen | 1999 | 385 | 34.52 | 1:10.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 383 | 34.03 | 1:10.22 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 379 | 34.40 | 1:10.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 378 | 33.93 | 1:10.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Ida Madsen | 1998 | 374 | 34.68 | 1:10.78 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Lisa Terp | 1999 | 371 | 33.71 | 1:11.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Clara Gjelstrup | 1999 | 367 | 34.45 | 1:11.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 367 | 33.96 | 1:11.24 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 362 | 34.18 | 1:11.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Clara Holst | 1999 | 360 | 34.71 | 1:11.68 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 359 | 33.93 | 1:11.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Liselotte Baxter | 1998 | 354 | 35.14 | 1:12.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 341 | 35.48 | 1:12.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Maren Bielefeldt | 1999 | 331 | 36.40 | 1:13.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 324 | 35.63 | 1:14.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Camilla M Kristensen | 1998 | 319 | 36.22 | 1:14.65 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Line Nielsen | 1999 | 316 | 36.34 | 1:14.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte Pedersen | 1998 | 314 | 36.26 | 1:15.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 311 | 36.31 | 1:15.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 309 | 35.81 | 1:15.43 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Sissel L. Madsen | 1999 | 301 | 35.77 | 1:16.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 293 | 35.68 | 1:16.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Vicki Jensen | 1998 | 289 | 37.36 | 1:17.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 269 | 38.68 | 1:19.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emily Dahl Jensen | 1998 | 257 | 38.63 | 1:20.23 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 242 | 38.50 | 1:21.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Emilija Jonciauskaite | 1998 | 235 | 39.23 | 1:22.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Milena Christensen | 1999 | 230 | 39.20 | 1:23.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
39 | Laura Nøjgard | 1998 | 181 | 43.21 | 1:30.21 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
40 | Johanne Kappel | 1999 | 172 | 44.58 | 1:31.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Caroline Wittenberg | 1998 | 165 | 41.91 | 1:33.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nordea |
16 - 113 år: Tine Høgh (1984) 1:00.84 2002-03-23 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 1:01.35 2008-10-25 |
12 - 13 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.84 2004-03-27 |
1 - 11 år: Kristin Burkard (1995) 1:13.11 2005-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 422 | 32.64 | 1:08.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | 421 | 33.25 | 1:08.06 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 403 | 33.37 | 1:09.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Noa Turin | 2000 | 393 | 33.36 | 1:09.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie West | 2000 | 391 | 34.12 | 1:09.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 385 | 34.21 | 1:10.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 384 | 33.90 | 1:10.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mia Seehausen | 2001 | 380 | 34.64 | 1:10.44 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 370 | 34.37 | 1:11.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Hannah Holmgaard | 2000 | 357 | 35.84 | 1:11.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Jørgensen | 2000 | 353 | 34.80 | 1:12.20 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 351 | 34.75 | 1:12.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Cecilie Dalgas | 2000 | 350 | 35.09 | 1:12.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 339 | 34.72 | 1:13.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 332 | 35.57 | 1:13.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Elena Holmgaard | 2000 | 331 | 35.60 | 1:13.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ane Wildenschild | 2000 | 327 | 36.35 | 1:14.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michelle Jatta | 2001 | 323 | 35.67 | 1:14.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Anna Mathiasen | 2000 | 307 | 35.78 | 1:15.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Luna Ladefoged | 2000 | 307 | 35.81 | 1:15.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Jannie Eickhardt | 2001 | 304 | 36.55 | 1:15.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Steffensen | 2000 | 294 | 36.57 | 1:16.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ellen Nielsen | 2001 | 287 | 37.23 | 1:17.30 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Larsen | 2000 | 285 | 37.84 | 1:17.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina Christensen | 2000 | 284 | 36.59 | 1:17.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 281 | 37.04 | 1:17.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Helene Olesen | 2000 | 279 | 36.44 | 1:18.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 277 | 37.92 | 1:18.26 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 276 | 37.89 | 1:18.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 272 | 36.94 | 1:18.74 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 264 | 38.70 | 1:19.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 252 | 39.14 | 1:20.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 252 | 38.85 | 1:20.77 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
34 | Emma Lykke Holm | 2000 | 244 | 39.18 | 1:21.62 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
35 | Julie Gadgaard | 2001 | 242 | 38.59 | 1:21.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 241 | 39.04 | 1:21.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 236 | 39.88 | 1:22.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Maria Kate Bøjstrup | 2000 | 214 | 40.62 | 1:25.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
39 | Anna Bliksted | 2001 | 210 | 40.49 | 1:25.78 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 207 | 40.98 | 1:26.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mette Petersen | 2000 | 206 | 40.21 | 1:26.39 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
42 | Carina Bro | 2001 | 200 | 41.76 | 1:27.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Sofie Haahr | 2000 | 199 | 42.07 | 1:27.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Karla Sejling | 2001 | 198 | 41.14 | 1:27.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
45 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 192 | 41.00 | 1:28.42 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
46 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 184 | 42.73 | 1:29.70 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
47 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 182 | 41.54 | 1:30.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
48 | Christine Rom Hansen | 2000 | 177 | 43.66 | 1:30.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
49 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 175 | 43.23 | 1:31.19 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
50 | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | 174 | 43.42 | 1:31.39 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
51 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 173 | 42.19 | 1:31.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Sif Rubæk | 2001 | 152 | 44.06 | 1:35.59 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
53 | Ester Møller | 2001 | 152 | 45.49 | 1:35.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Julie Stig Olsen | 2001 | 141 | 44.96 | 1:37.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emma Sofie Munch | 2001 | 141 | 45.31 | 1:38.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
56 | Tenna Knigge | 2001 | 134 | 45.74 | 1:39.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Victoria Steen | 2000 | 130 | 47.48 | 1:40.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Emma Jørgensen | 2001 | 127 | 49.25 | 1:41.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Søby Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Olivia Jensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 11 år |
Sponsor: Nordea |
16 - 113 år: Tine Høgh (1984) 1:00.84 2002-03-23 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 1:01.35 2008-10-25 |
12 - 13 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.84 2004-03-27 |
1 - 11 år: Kristin Burkard (1995) 1:13.11 2005-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidsel Nielsen | 2002 | 246 | 40.03 | 1:21.43 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 214 | 40.16 | 1:25.30 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 203 | 41.89 | 1:26.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 2002 | 193 | 42.46 | 1:28.24 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 192 | 41.25 | 1:28.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 175 | 42.30 | 1:31.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | 175 | 43.43 | 1:31.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Eriksen | 2002 | 173 | 44.07 | 1:31.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 172 | 43.92 | 1:31.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anne Sofie Stietz | 2002 | 171 | 43.26 | 1:31.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 161 | 45.49 | 1:33.74 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 154 | 44.84 | 1:35.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 153 | 46.54 | 1:35.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Davidsen | 2003 | 142 | 44.24 | 1:37.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Norie Glitten | 2002 | 138 | 46.42 | 1:38.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Malou Heegaard | 2002 | 135 | 46.70 | 1:39.46 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thilde Timmermand | 2002 | 123 | 49.06 | 1:42.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Szokody | 2002 | 116 | 46.99 | 1:44.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Camille Larsen | 2002 | 113 | 50.49 | 1:45.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 111 | 50.04 | 1:46.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Støttrup | 2002 | 95 | 50.95 | 1:51.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 95 | 52.60 | 1:51.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Emma Olsen | 2003 | 93 | 51.20 | 1:52.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 91 | 53.40 | 1:53.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 84 | 55.79 | 1:56.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 80 | 54.90 | 1:58.37 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 80 | 55.58 | 1:58.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 76 | 54.18 | 2:00.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 72 | 56.96 | 2:02.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Karen Haahr | 2003 | 70 | 58.60 | 2:03.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 70 | 56.44 | 2:03.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla Kjær | 2003 | 60 | 1:02.10 | 2:10.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Alberte Isdahl | 2005 | 37 | 1:06.83 | 2:33.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | DSQ | ingen berø. v. 75m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |