Results for Høststævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2012 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.85 | 1:15.40 | |||||
2 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.23 | 1:24.17 | |||||
3 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 40.74 | 1:25.72 | |||||
4 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 42.46 | 1:26.08 | |||||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.42 | 1:28.15 | |||||
6 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 47.95 | 1:37.71 | |||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 51.17 | 1:48.79 | |||||
- | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50 m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.44 | 1:19.52 | |||||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.91 | 1:22.20 | |||||
3 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.09 | 1:23.97 | |||||
4 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.60 | 1:25.04 | |||||
5 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.41 | 1:26.63 | |||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.60 | 1:29.20 | |||||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.36 | 1:33.07 | |||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.88 | 1:34.16 | |||||
9 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.71 | 1:35.19 | |||||
10 | Villads Krarup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.96 | 1:40.50 | |||||
11 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 52.69 | 1:47.19 | |||||
- | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | afslut bryst | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.14 | 1:23.54 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.61 | 1:25.40 | |||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.32 | 1:25.96 | |||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.30 | 1:27.65 | |||||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.90 | 1:27.89 | |||||
6 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.37 | 1:29.48 | |||||
7 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.51 | 1:31.37 | |||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.35 | 1:31.78 | |||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.00 | 1:31.87 | |||||
10 | Anders Toft Ruby | 2001 | A6 | 51.63 | 1:41.54 | |||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 50.30 | 1:42.58 | |||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.50 | 1:45.91 | |||||
13 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 55.10 | 1:50.87 | |||||
14 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:59.05 | 1:59.05 | |||||
15 | Rasmus Østergaard | 2001 | A6 | 1:03.46 | 2:15.22 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: TimeVision Revision |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.15 | 1:20.88 | |||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 42.01 | 1:25.34 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.06 | 1:37.02 | |||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.14 | 1:42.98 | |||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.89 | 1:44.36 | |||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 53.67 | 1:51.39 | |||||
7 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 55.15 | 1:53.72 | |||||
8 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.54 | 1:54.51 | |||||
9 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 53.83 | 1:56.44 | |||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 58.97 | 2:00.33 | |||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.57 | 2:01.20 | |||||
12 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 59.40 | 2:02.90 | |||||
13 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.54 | 2:04.45 | |||||
14 | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.78 | 2:06.49 | |||||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Næstved IF | 1:03.39 | 2:11.26 | |||||
16 | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.70 | 2:12.76 | |||||
17 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 1:00.86 | 2:13.15 | |||||
18 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.58 | 2:14.82 | |||||
19 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.69 | 2:14.86 | |||||
20 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 1:07.86 | 2:19.07 | |||||
- | Markus Kenno Hansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:30 |