Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 672 | 30.34 | 1:03.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | 638 | 31.46 | 1:04.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | 617 | 31.11 | 1:04.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Line Kjær | 1996 | 567 | 32.58 | 1:06.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | 535 | 33.07 | 1:08.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 523 | 33.36 | 1:08.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 488 | 34.58 | 1:10.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 486 | 33.82 | 1:10.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ditte Johansen | 1994 | 484 | 34.17 | 1:10.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 476 | 34.72 | 1:10.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 475 | 34.60 | 1:10.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 473 | 34.93 | 1:10.87 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 448 | 35.05 | 1:12.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Cecilie T Linden | 1997 | 324 | 39.30 | 1:20.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 631 | 31.44 | 1:04.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 622 | 31.41 | 1:04.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 569 | 32.72 | 1:06.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 545 | 32.82 | 1:07.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 536 | 32.48 | 1:07.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 533 | 33.16 | 1:08.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Signe Bro | 1999 | 533 | 33.68 | 1:08.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 509 | 33.79 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 443 | 35.06 | 1:12.43 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Signe Bjerre | 1998 | 442 | 35.12 | 1:12.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Sonne | 1999 | 437 | 35.66 | 1:12.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 427 | 36.64 | 1:13.33 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Isabella Wolsted | 1998 | 425 | 35.78 | 1:13.45 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emily Gantriis | 1999 | 409 | 35.98 | 1:14.37 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Emilie Hørlykke | 1998 | 369 | 37.72 | 1:16.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thea Lund | 1999 | 367 | 37.80 | 1:17.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cassandra Thimmer | 1999 | 350 | 38.08 | 1:18.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Gotthard | 1999 | 335 | 38.79 | 1:19.52 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
19 | Amalie Dunwall | 1999 | 327 | 39.24 | 1:20.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 302 | 39.66 | 1:22.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 266 | 41.78 | 1:25.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 485 | 34.47 | 1:10.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 480 | 34.05 | 1:10.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 422 | 35.82 | 1:13.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Rosemarie Blicher | 2000 | 402 | 36.39 | 1:14.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | 398 | 36.63 | 1:15.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 397 | 36.19 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 396 | 36.23 | 1:15.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 394 | 35.81 | 1:15.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 386 | 36.97 | 1:15.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2001 | 385 | 37.00 | 1:15.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 363 | 37.64 | 1:17.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | 354 | 37.74 | 1:18.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Brandt | 2001 | 334 | 39.08 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sarah Missing | 2001 | 325 | 40.09 | 1:20.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Katrine Nielsson | 2000 | 313 | 39.41 | 1:21.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 306 | 40.31 | 1:21.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 305 | 41.02 | 1:21.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Line Strandby | 2001 | 300 | 40.83 | 1:22.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Malou Poulsen | 2001 | 293 | 40.77 | 1:23.08 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
20 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 275 | 40.68 | 1:24.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 272 | 42.18 | 1:25.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frida Toudal | 2001 | 241 | 43.94 | 1:28.63 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 228 | 43.23 | 1:30.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 223 | 44.80 | 1:31.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andrea Jess Hansen | 2001 | 211 | 46.04 | 1:32.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emilie Fischer | 2001 | 205 | 46.20 | 1:33.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Zara Enkebølle | 2001 | 135 | 52.63 | 1:47.49 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Helena Brandt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine G. Schjøtt | 2000 | DNS | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Mia Walter | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Holst Lange | 2002 | 267 | 42.21 | 1:25.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilia Steen | 2002 | 264 | 42.48 | 1:26.06 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 222 | 44.22 | 1:31.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 220 | 44.73 | 1:31.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 189 | 47.13 | 1:36.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 188 | 47.55 | 1:36.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Molly Ibsen | 2003 | 177 | 48.21 | 1:38.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:31 |