Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 604 | 1:05.90 | 2:17.20 | 3:28.68 | 4:37.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 549 | 1:08.14 | 2:20.46 | 3:34.08 | 4:46.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 534 | 1:08.03 | 2:21.71 | 3:36.25 | 4:49.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 533 | 1:08.88 | 2:22.91 | 3:37.16 | 4:49.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 532 | 1:10.49 | 2:23.86 | 3:38.03 | 4:49.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 495 | 1:09.97 | 2:25.59 | 3:41.76 | 4:56.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 487 | 1:09.31 | 2:25.08 | 3:42.57 | 4:58.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 473 | 1:07.36 | 2:25.12 | 3:43.78 | 5:01.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Thit Bondo | 2000 | 471 | 1:12.64 | 2:28.91 | 3:44.30 | 5:01.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 467 | 1:11.33 | 2:28.46 | 3:46.25 | 5:02.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 460 | 1:11.80 | 2:28.23 | 3:45.72 | 5:04.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 444 | 1:12.56 | 2:30.29 | 3:48.62 | 5:07.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camille Erichsen | 2001 | 444 | 1:12.23 | 2:31.03 | 3:50.40 | 5:07.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Rosemarie Blicher | 2000 | 443 | 1:11.36 | 2:29.30 | 3:48.69 | 5:07.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 440 | 1:13.90 | 2:33.06 | 3:52.27 | 5:08.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 421 | 1:11.96 | 2:30.64 | 3:51.55 | 5:13.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 410 | 1:13.54 | 2:33.42 | 3:55.01 | 5:16.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 401 | 1:15.46 | 2:37.60 | 4:00.56 | 5:18.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 400 | 1:14.63 | 2:34.31 | 3:56.36 | 5:18.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Julie Brandt | 2001 | 389 | 1:13.94 | 2:34.41 | 3:58.04 | 5:21.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 389 | 1:14.98 | 2:35.83 | 3:59.15 | 5:21.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Frederikke Jensen | 2000 | 387 | 1:15.75 | 2:38.58 | 4:02.80 | 5:22.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 386 | 1:16.75 | 2:40.30 | 4:04.72 | 5:22.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 385 | 1:15.07 | 2:38.70 | 4:03.02 | 5:22.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lea Joensen | 2001 | 373 | 1:21.18 | 2:44.19 | 4:07.78 | 5:26.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
26 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 371 | 1:16.02 | 2:37.96 | 4:01.94 | 5:26.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 361 | 1:16.22 | 2:42.33 | 4:07.83 | 5:29.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Stampe Meier | 2001 | 360 | 1:16.31 | 2:40.30 | 4:04.95 | 5:30.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Helena Brandt Jensen | 2000 | 359 | 1:16.89 | 2:42.23 | 4:08.36 | 5:30.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 352 | 1:18.75 | 2:43.72 | 4:09.39 | 5:32.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 340 | 1:18.63 | 2:43.67 | 4:10.44 | 5:36.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 332 | 1:19.42 | 2:47.07 | 4:13.08 | 5:38.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 310 | 1:19.32 | 2:47.84 | 4:17.41 | 5:47.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Walter | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 278 | 1:21.59 | 2:54.32 | 4:28.52 | 5:59.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:43 |