Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 637 | 29.12 | 1:00.37 | 1:32.11 | 2:03.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 529 | 31.00 | 1:04.08 | 1:37.85 | 2:11.12 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Mark H. Østermann | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 488 | 31.17 | 1:04.90 | 1:39.67 | 2:14.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | 476 | 33.28 | 1:08.15 | 1:41.94 | 2:15.84 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 466 | 32.42 | 1:06.99 | 1:42.03 | 2:16.83 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 368 | 33.72 | 1:11.27 | 1:49.79 | 2:28.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Martin Nielsen | 1997 | DSQ | Ej fortsat bev v/50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 564 | 30.35 | 1:03.58 | 1:36.14 | 2:08.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | 454 | 33.22 | 1:08.29 | 1:43.55 | 2:18.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik O. Møller | 1999 | 422 | 33.35 | 1:09.19 | 1:45.96 | 2:21.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 410 | 34.27 | 1:10.57 | 1:47.38 | 2:22.83 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Kenneth Abcell | 1998 | 406 | 34.62 | 1:10.84 | 1:46.69 | 2:23.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 405 | 34.52 | 1:10.89 | 1:47.64 | 2:23.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | 405 | 34.50 | 1:11.10 | 1:47.52 | 2:23.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 337 | 37.90 | 1:16.45 | 1:55.30 | 2:32.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 322 | 35.97 | 1:15.32 | 1:55.38 | 2:34.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 322 | 37.02 | 1:15.59 | 1:55.76 | 2:34.80 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 297 | 37.51 | 1:18.37 | 1:59.94 | 2:38.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Kasper Jeppsson | 1999 | 296 | 38.03 | 1:18.43 | 1:59.13 | 2:39.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 290 | 37.18 | 1:18.03 | 1:59.52 | 2:40.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mads Rishøj | 1999 | 272 | 39.08 | 1:21.21 | 2:03.68 | 2:43.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 250 | 41.21 | 1:25.08 | 2:07.41 | 2:48.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Harrison Johnson | 1998 | DSQ | Ingen berøring v/75m | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 365 | 35.44 | 1:12.77 | 1:50.96 | 2:28.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | 352 | 35.33 | 1:13.13 | 1:51.65 | 2:30.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 306 | 38.08 | 1:18.40 | 1:59.22 | 2:37.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 297 | 38.56 | 1:19.20 | 1:59.62 | 2:38.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 276 | 38.44 | 1:21.51 | 2:03.93 | 2:42.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Lucas Strøbæk | 2001 | 268 | 39.80 | 1:21.92 | 2:03.67 | 2:44.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 264 | 39.75 | 1:22.45 | 2:04.11 | 2:45.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 258 | 39.49 | 1:21.38 | 2:04.30 | 2:46.61 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 257 | 39.07 | 1:22.19 | 2:04.88 | 2:46.88 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 188 | 3:05.14 | 3:05.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | August Becktor | 2001 | 176 | 44.91 | 1:32.52 | 2:21.29 | 3:09.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Valdemar Taul | 2001 | 174 | 45.17 | 1:32.34 | 2:22.24 | 3:09.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 170 | 46.42 | 1:36.73 | 2:26.32 | 3:11.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Borg | 2000 | DSQ | Svøm på mave 150m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Helms | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev v/25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Lucas Jensen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev v/150 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Carl-Emil Lønborg | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev v/125 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Otto Pons Martinsen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev v/100 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:06 |