Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Kubicka | 1989 | 34.19 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Anna Puggaard | 1996 | 34.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Linnea Nyberg | 1991 | 34.47 | |||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 34.57 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 35.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 35.34 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Hanna Cederholm | 1997 | 35.54 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Louise G. Riget | 1995 | 35.93 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 36.24 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.24 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Josephine Runeke | 1991 | 36.42 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 37.19 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Ditte Johansen | 1994 | 40.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 35.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 36.71 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | 37.87 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 38.14 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Emily Gantriis | 1999 | 38.25 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 39.57 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | 39.69 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Frandsen | 1999 | 47.33 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicole Bennetsen | 2000 | 35.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 36.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 36.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 36.27 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 36.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 36.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 38.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Toft | 2000 | 38.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 39.13 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 39.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 39.96 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 40.23 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 40.47 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Berg Wenk | 2000 | 40.82 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Sarah Missing | 2001 | 41.14 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 41.25 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 41.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alberte Mammen | 2001 | 41.43 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 42.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 42.35 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Emma Mikkelsen | 2001 | 42.55 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kristina Louise Molberg | 2000 | 42.58 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Malou Poulsen | 2001 | 43.17 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
25 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 43.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Katrine Nielsson | 2000 | 43.68 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 43.86 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 43.98 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Maria Louise Ryle | 2000 | 44.13 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
30 | Line Strandby | 2001 | 44.17 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Camilla Friis | 2001 | 44.31 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 44.42 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
33 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | 45.72 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
34 | Andrea Jess Hansen | 2001 | 46.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emilie Sørensen | 2001 | 46.24 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Frederikke Jensen | 2000 | 46.44 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 46.49 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 47.43 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Zenia Aarestrup | 2001 | 47.47 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Mille Fløjborg | 2000 | 48.79 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emma Beyer | 2000 | 48.82 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
42 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 49.10 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | 49.34 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 50.64 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 51.02 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Ida Sandvig Stage | 2001 | 51.43 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 52.58 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | 59.63 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Anne-Sophie Jensen | 2001 | DSQ | 1 hånd vend 25m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 41.92 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 43.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 43.89 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 45.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 47.94 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 48.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Barbara Blicher | 2003 | 48.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | 48.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 49.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Clara Toft | 2004 | 50.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 50.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | 51.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 53.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Molly Ibsen | 2003 | 53.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sara S. Karmark | 2003 | 53.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anna Weiss | 2003 | 54.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emilie Holst Lange | 2002 | 55.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 55.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 55.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sasia Lundhus | 2002 | 56.43 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Frederikke Falk-List | 2004 | 56.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Melisa Ozogul | 2002 | 57.40 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Thea Møller Larsen | 2005 | 59.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mia Witt | 2002 | 1:00.37 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | 1:01.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Victoria Christoffersen | 2002 | 1:02.80 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
27 | Ellen Storr-Hansen | 2004 | 1:04.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:08.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Marie Lund | 2004 | 1:08.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Matilde Stricker | 2004 | 1:08.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | 1:11.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 1:17.53 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Natalie Clara Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta Poulsen Dolan | 2004 | DSQ | Flere flyben start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | DSQ | Crawlben v start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | DSQ | Flyben ved start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Esther Haugbøl | 2004 | DSQ | Crawl ben i start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sif Falkenberg | 2004 | DSQ | Arme langs krop | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:30 |