Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 38, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | SK Laxen Lag Herre 1 | 1986 | 550 | 1:47.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
John Olsson | 1995 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 29.91 | 57.87 | |||||||
Jonas Ulfskans | 1986 | 25.71 | 1:23.58 | |||||||
Joakim Hvalgren | 1993 | 23.48 | 1:47.06 | |||||||
2 | Sigma Senior | 1995 | 545 | 1:47.38 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 29.60 | 58.41 | |||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 25.63 | 1:24.04 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.34 | 1:47.38 | |||||||
3 | Lyngby Herrer 1 | 1988 | 532 | 1:48.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.29 | 57.51 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 26.57 | 1:24.08 | |||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 24.18 | 1:48.26 | |||||||
4 | Gsc Herre 1 | 1990 | 506 | 1:50.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Simon Westh | 1990 | 30.34 | 58.16 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 26.08 | 1:24.24 | |||||||
Mads Norking | 1995 | 25.83 | 1:50.07 | |||||||
5 | SK Laxen Lag Herre 2 | 1994 | 477 | 1:52.28 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Alfred Bjärudd | 1996 | 30.76 | 1:00.55 | |||||||
Mikael Blum | 1995 | 27.35 | 1:27.90 | |||||||
Janne Ledin | 1994 | 24.38 | 1:52.28 | |||||||
6 | Triton Herrer | 1995 | 453 | 1:54.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 29.02 | 29.02 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 33.14 | 1:02.16 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.23 | 1:28.39 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 25.79 | 1:54.18 | |||||||
6 | Vest Elite Drenge 1 | 1992 | 453 | 1:54.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oliver Huban | 1996 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Burak Dagidir | 1995 | 32.81 | 1:02.45 | |||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 26.72 | 1:29.17 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 25.01 | 1:54.18 | |||||||
8 | Sigma Junior | 1996 | 436 | 1:55.71 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 31.70 | 1:00.99 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 27.85 | 1:28.84 | |||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 26.87 | 1:55.71 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 1 | 1995 | 405 | 1:58.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 34.08 | 1:04.04 | |||||||
Asbjørn Garne | 1995 | 27.97 | 1:32.01 | |||||||
Antonios Karantininis | 1997 | 26.52 | 1:58.53 | |||||||
10 | Sigma Drenge Ag 1 | 1998 | 405 | 1:58.59 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 35.14 | 1:03.39 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 29.04 | 1:32.43 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 26.16 | 1:58.59 | |||||||
11 | Gsc Drenge 1999 | 1999 | 404 | 1:58.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 33.23 | 1:03.61 | |||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 29.92 | 1:33.53 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 25.17 | 1:58.70 | |||||||
12 | Gsc Drenge 1998 | 1998 | 390 | 2:00.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Matras | 1998 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 35.06 | 1:03.88 | |||||||
Anton Olsen | 1998 | 26.81 | 1:30.69 | |||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 29.39 | 2:00.08 | |||||||
13 | Triton Drenge 1 | 1998 | 368 | 2:02.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 35.08 | 1:05.82 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 30.19 | 1:36.01 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 26.35 | 2:02.36 | |||||||
14 | Lyngby Es2 Drenge 1 | 1999 | 366 | 2:02.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 37.07 | 1:05.85 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.02 | 1:33.87 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 28.79 | 2:02.66 | |||||||
15 | Lyngby Es2 Drenge 2 | 1999 | 349 | 2:04.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.77 | 1:09.72 | |||||||
Peter Skotte | 1991 | 25.55 | 1:35.27 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 29.27 | 2:04.54 | |||||||
16 | Frederikssund Drenge 1 | 1998 | 336 | 2:06.10 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Victor Larsen | 1998 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 35.34 | 1:05.95 | |||||||
Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 33.36 | 1:39.31 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 26.79 | 2:06.10 | |||||||
17 | Gentofte Drenge 2 | 1998 | 330 | 2:06.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Victor Emil Lundgaard | 1998 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 37.40 | 1:10.48 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 29.92 | 1:40.40 | |||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 26.46 | 2:06.86 | |||||||
18 | Triton Drenge 2 | 1999 | 272 | 2:15.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 37.87 | 1:14.53 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 30.51 | 1:45.04 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 30.35 | 2:15.39 | |||||||
19 | Gentofte Drenge 3 | 1999 | 265 | 2:16.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Walther Hagemann | 1999 | 39.80 | 1:15.19 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 32.30 | 1:47.49 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.06 | 2:16.55 | |||||||
20 | Gentofte Drenge 4 | 2000 | 192 | 2:32.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 42.18 | 1:19.16 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 38.33 | 1:57.49 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 34.52 | 2:32.01 | |||||||
21 | Lyngby Es3 Drenge | 2001 | 165 | 2:39.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 45.14 | 1:28.24 | |||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 39.50 | 2:07.74 | |||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 32.15 | 2:39.89 | |||||||
- | Vest Tågehorn | 1998 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | |||||||||
Jesper Christensen | 1998 | |||||||||
Martin W. Wifstrand | 1998 | DNS | ||||||||
- | Vest Elite Drenge 2 | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin Nielsen | 1997 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:14 |