Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Hvalgren | 1993 | 602 | 24.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 570 | 24.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jonas Ulfskans | 1986 | 565 | 24.55 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 557 | 24.67 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | John Olsson | 1995 | 548 | 24.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | 542 | 24.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mikael Blum | 1995 | 542 | 24.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Niels Breum Hansen | 1994 | 533 | 25.03 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | 529 | 25.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | 526 | 25.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 518 | 25.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Janne Ledin | 1994 | 511 | 25.39 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 509 | 25.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Asbjørn Garne | 1995 | 495 | 25.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 489 | 25.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 483 | 25.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mark H. Østermann | 1995 | 465 | 26.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 462 | 26.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Mads Norking | 1995 | 448 | 26.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 426 | 26.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Emil Andersen | 1992 | 417 | 27.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 553 | 24.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 551 | 24.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 503 | 25.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | 496 | 25.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 493 | 25.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 492 | 25.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | André Idoffsson | 1997 | 490 | 25.74 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 483 | 25.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Rasmus Hasemann | 1996 | 480 | 25.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 456 | 26.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Antonios Karantininis | 1997 | 450 | 26.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 446 | 26.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 439 | 26.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mads Steen Petersen | 1997 | 434 | 26.80 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Martin Nielsen | 1997 | 432 | 26.85 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Tobias M. Jensen | 1996 | 421 | 27.08 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
17 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 396 | 27.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Joachim Frimann | 1997 | 365 | 28.40 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Peter Forsberg | 1997 | 325 | 29.52 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Oliver Steen | 1997 | 314 | 29.84 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Vibsig Berding | 1996 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 520 | 25.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 492 | 25.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 475 | 26.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 459 | 26.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 457 | 26.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Johan Wentorf | 1999 | 451 | 26.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Møldrup | 1999 | 445 | 26.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Tobias Andersen | 1998 | 425 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Adam Hansen | 1998 | 391 | 27.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Hyllested | 1999 | 372 | 28.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 360 | 28.51 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
12 | Jakob Schmidt | 1999 | 359 | 28.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 355 | 28.66 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Mathias Wilquin | 1998 | 353 | 28.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 353 | 28.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 328 | 29.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Harrison Johnson | 1998 | 318 | 29.74 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | William Garred | 1999 | 300 | 30.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Rishøj | 1999 | 297 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Christian Mørkeberg | 1999 | 295 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 295 | 30.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Walther Hagemann | 1999 | 279 | 31.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 278 | 31.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Jesper Christensen | 1998 | 276 | 31.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | 234 | 32.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 193 | 35.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin W. Wifstrand | 1998 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 385 | 27.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 357 | 28.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 333 | 29.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 301 | 30.26 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 296 | 30.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 266 | 31.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 265 | 31.58 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 260 | 31.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 253 | 32.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 244 | 32.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 241 | 32.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Lund | 2000 | 233 | 32.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lucas Strøbæk | 2001 | 232 | 33.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 212 | 34.02 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | 211 | 34.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Carl Martin Lundin | 2001 | 210 | 34.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Valdemar Taul | 2001 | 204 | 34.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | 201 | 34.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 190 | 35.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christoffer Weiss | 2001 | 180 | 35.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Karl Christiansen | 2000 | 155 | 37.73 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 154 | 37.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | William Hellmann | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 239 | 32.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 234 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 208 | 34.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 159 | 37.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Niekrenz | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:28 |