Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 605 | 32.51 | 1:09.76 | 1:46.24 | 2:22.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Simon Westh | 1990 | 569 | 33.34 | 1:10.15 | 1:47.24 | 2:25.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 556 | 32.97 | 1:10.06 | 1:48.33 | 2:26.74 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 551 | 33.63 | 1:11.17 | 1:49.03 | 2:27.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mads Norking | 1995 | 453 | 35.96 | 1:15.43 | 1:56.13 | 2:37.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Burak Dagidir | 1995 | 450 | 34.66 | 1:13.55 | 1:54.30 | 2:37.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 537 | 33.87 | 1:11.64 | 1:50.01 | 2:28.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 486 | 34.26 | 1:13.93 | 1:53.91 | 2:33.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Peter Forsberg | 1997 | 362 | 38.06 | 1:20.70 | 2:04.62 | 2:49.18 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Jakob Klint Axelsen | 1996 | DSQ | Flyben før arm 150 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 488 | 35.51 | 1:14.77 | 1:54.09 | 2:33.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 471 | 36.35 | 1:16.59 | 1:55.93 | 2:35.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 432 | 37.06 | 1:17.64 | 1:58.47 | 2:39.56 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 409 | 37.84 | 1:19.59 | 2:01.85 | 2:42.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | 406 | 36.61 | 1:17.17 | 1:59.22 | 2:42.86 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Oliver Christiansen | 1999 | 399 | 37.53 | 1:19.97 | 2:03.11 | 2:43.87 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Frederik Weiss | 1999 | 388 | 37.66 | 1:20.66 | 2:02.20 | 2:45.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 378 | 38.15 | 1:20.48 | 2:03.60 | 2:46.79 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 336 | 39.04 | 1:23.00 | 2:08.46 | 2:53.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lukas Sieben | 1999 | 328 | 39.60 | 1:24.36 | 2:09.71 | 2:54.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 311 | 40.29 | 1:26.95 | 2:12.89 | 2:58.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 292 | 41.28 | 1:27.59 | 2:15.19 | 3:01.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Walther Hagemann | 1999 | 291 | 40.53 | 1:26.92 | 2:13.88 | 3:01.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jesper Christensen | 1998 | 284 | 42.04 | 1:29.31 | 2:17.14 | 3:03.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Gustav Frydensberg | 1999 | 281 | 41.59 | 1:28.94 | 2:17.17 | 3:04.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 391 | 38.46 | 1:20.98 | 2:03.72 | 2:44.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 383 | 38.95 | 1:21.61 | 2:04.09 | 2:46.07 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 337 | 40.26 | 1:24.77 | 2:09.07 | 2:53.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 273 | 44.25 | 1:30.91 | 2:19.34 | 3:05.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | 257 | 43.07 | 1:32.12 | 2:21.75 | 3:09.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Forsberg | 2000 | 251 | 43.88 | 1:32.71 | 2:22.09 | 3:11.07 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | William S. Michaelsen | 2001 | 209 | 46.70 | 1:39.01 | 2:31.64 | 3:23.17 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | 204 | 46.35 | 1:39.12 | 2:32.49 | 3:24.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Skinhøj | 2001 | 174 | 49.09 | 1:44.25 | 2:41.37 | 3:36.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christoffer Weiss | 2001 | 146 | 52.11 | 1:50.61 | 2:49.85 | 3:48.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:52 |