Resultat för Gentofte Open 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 663 | 31.30 | 1:06.27 | 1:50.19 | 2:22.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 619 | 32.97 | 1:11.96 | 1:53.33 | 2:26.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 584 | 33.66 | 1:10.91 | 1:53.82 | 2:29.06 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Helene Vistisen | 1997 | 556 | 33.02 | 1:12.20 | 1:57.36 | 2:31.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 545 | 32.75 | 1:11.23 | 1:57.43 | 2:32.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lisa Steen Duus | 1997 | 538 | 32.54 | 1:11.68 | 1:58.13 | 2:33.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Hanna Cederholm | 1997 | 515 | 33.42 | 1:16.24 | 1:58.59 | 2:35.44 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Kathrine Holm | 1996 | 513 | 33.70 | 1:15.35 | 1:59.06 | 2:35.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 487 | 33.54 | 1:12.53 | 2:02.85 | 2:38.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Anna Kubicka | 1989 | 366 | 37.91 | 1:27.65 | 2:10.53 | 2:54.18 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 619 | 32.16 | 1:08.96 | 1:52.27 | 2:26.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 617 | 32.72 | 1:11.05 | 1:53.20 | 2:26.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 599 | 34.84 | 1:10.24 | 1:54.07 | 2:27.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 534 | 33.58 | 1:12.96 | 1:57.85 | 2:33.54 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Højberg | 1998 | 511 | 33.11 | 1:13.00 | 2:00.73 | 2:35.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Sonne | 1999 | 494 | 33.46 | 1:13.08 | 2:01.22 | 2:37.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | 469 | 36.39 | 1:17.43 | 2:03.36 | 2:40.29 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | 439 | 35.84 | 1:18.14 | 2:06.51 | 2:43.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Christjansen | 1999 | 430 | 36.34 | 1:17.07 | 2:08.28 | 2:45.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 329 | 42.09 | 1:27.91 | 2:21.30 | 3:00.35 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | 501 | 34.87 | 1:12.67 | 2:01.61 | 2:36.81 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 493 | 32.49 | 1:12.33 | 2:00.75 | 2:37.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 486 | 34.68 | 1:14.28 | 2:02.10 | 2:38.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 486 | 33.18 | 1:13.32 | 2:00.13 | 2:38.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 468 | 36.60 | 1:20.22 | 2:03.65 | 2:40.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 465 | 35.77 | 1:18.40 | 2:03.68 | 2:40.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | 463 | 36.15 | 1:19.89 | 2:04.70 | 2:41.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 439 | 35.79 | 1:18.74 | 2:07.91 | 2:43.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | 425 | 36.00 | 1:15.54 | 2:06.40 | 2:45.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | 411 | 36.13 | 1:16.76 | 2:09.26 | 2:47.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | 410 | 37.95 | 1:19.46 | 2:07.80 | 2:47.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 406 | 37.54 | 1:21.83 | 2:10.07 | 2:48.15 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 394 | 40.08 | 1:23.20 | 2:13.82 | 2:49.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Thit Bondo | 2000 | 383 | 40.52 | 1:25.34 | 2:13.44 | 2:51.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 371 | 36.97 | 1:22.77 | 2:12.16 | 2:53.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 360 | 40.27 | 1:24.53 | 2:15.50 | 2:55.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 357 | 39.62 | 1:25.99 | 2:16.31 | 2:55.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Schmidt | 2001 | 357 | 39.81 | 1:25.42 | 2:17.94 | 2:55.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Lea Joensen | 2001 | 351 | 34.68 | 1:21.48 | 2:15.73 | 2:56.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Sarah Daly | 2001 | 343 | 38.46 | 1:23.71 | 2:15.09 | 2:57.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke Jensen | 2000 | 340 | 42.32 | 1:25.83 | 2:21.11 | 2:58.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 326 | 38.50 | 1:25.30 | 2:18.95 | 3:00.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Zenia Aarestrup | 2001 | 324 | 41.51 | 1:25.78 | 2:19.71 | 3:01.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 320 | 42.55 | 1:27.20 | 2:21.50 | 3:02.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Helena Brandt Jensen | 2000 | 319 | 37.48 | 1:21.01 | 2:21.60 | 3:02.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 317 | 41.54 | 1:29.75 | 2:23.15 | 3:02.72 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 316 | 40.27 | 1:25.89 | 2:24.66 | 3:02.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 307 | 44.54 | 1:33.60 | 2:24.26 | 3:04.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 301 | 43.09 | 1:26.10 | 2:23.66 | 3:05.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 295 | 42.26 | 1:28.61 | 2:22.29 | 3:07.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 294 | 40.92 | 1:30.68 | 2:23.72 | 3:07.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alberte Mammen | 2001 | 290 | 45.57 | 1:33.25 | 2:23.08 | 3:08.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 283 | 42.59 | 1:31.99 | 2:26.98 | 3:09.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Beatrice Ricci | 2001 | 279 | 46.03 | 1:32.80 | 2:29.20 | 3:10.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 276 | 44.45 | 1:32.12 | 2:27.48 | 3:11.32 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | 274 | 40.68 | 1:27.88 | 2:24.59 | 3:11.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 259 | 46.93 | 1:33.58 | 2:32.56 | 3:15.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Silje Thramkrongart | 2001 | 258 | 48.15 | 1:37.94 | 2:34.56 | 3:15.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Mia Walter | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Strandby | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 348 | 39.89 | 1:26.03 | 2:16.61 | 2:57.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 331 | 37.55 | 1:25.04 | 2:15.90 | 3:00.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 308 | 40.11 | 1:24.73 | 2:21.99 | 3:04.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 302 | 42.04 | 1:27.73 | 2:22.90 | 3:05.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 301 | 40.44 | 1:30.64 | 2:24.72 | 3:05.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 283 | 42.42 | 1:27.85 | 2:27.11 | 3:09.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benedikte Lin Soja | 2002 | 220 | 48.76 | 1:40.16 | 2:38.97 | 3:26.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Barbara Blicher | 2003 | 204 | 51.08 | 1:44.08 | 2:45.09 | 3:31.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 198 | 49.68 | 1:42.43 | 2:46.82 | 3:33.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | 196 | 48.74 | 1:42.31 | 2:42.99 | 3:34.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Molly Ibsen | 2003 | 172 | 54.02 | 1:48.21 | 2:55.60 | 3:44.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:35 |