Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Peter Träff | 1988 | 555 | 27.70 | 58.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | 553 | 27.18 | 59.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 541 | 27.93 | 59.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jakob Vodstrup | 1994 | 538 | 27.93 | 59.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 434 | 29.79 | 1:04.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Asbjørn Garne | 1995 | 412 | 28.63 | 1:05.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Himmelstrup | 1995 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 523 | 28.13 | 1:00.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ditlev Balle | 1996 | 516 | 28.45 | 1:00.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 498 | 28.07 | 1:01.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 484 | 28.34 | 1:01.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 472 | 29.50 | 1:02.26 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 468 | 29.07 | 1:02.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Lars Breum Hansen | 1997 | 465 | 29.28 | 1:02.55 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Antonios Karantininis | 1997 | 438 | 29.57 | 1:03.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Bjørner | 1997 | 416 | 30.31 | 1:04.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Steen | 1997 | 290 | 33.91 | 1:13.16 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 570 | 27.87 | 58.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 540 | 28.21 | 59.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 516 | 28.11 | 1:00.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | 508 | 27.91 | 1:00.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 475 | 28.84 | 1:02.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 454 | 29.56 | 1:03.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Borring Andersen | 1999 | 439 | 30.20 | 1:03.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | 371 | 31.03 | 1:07.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Wentorf | 1999 | 368 | 31.19 | 1:07.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Christiansen | 1999 | 359 | 30.43 | 1:08.19 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 348 | 31.22 | 1:08.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 340 | 31.17 | 1:09.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Tobias Andersen | 1998 | 320 | 32.58 | 1:10.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 247 | 35.02 | 1:17.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Jesper Christensen | 1998 | 223 | 36.72 | 1:19.83 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 215 | 36.68 | 1:20.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Joensen | 2000 | 368 | 31.41 | 1:07.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 283 | 34.49 | 1:13.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Christian Norus | 2000 | 229 | 36.18 | 1:19.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | William S. Michaelsen | 2001 | 187 | 38.12 | 1:24.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 157 | 40.57 | 1:29.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar Taul | 2001 | 129 | 43.89 | 1:35.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | William Hellmann | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:41 |