Results for Gentofte Open 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 650 | 30.20 | 1:03.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1995 | 639 | 30.30 | 1:03.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 615 | 30.79 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 582 | 31.51 | 1:05.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 564 | 31.77 | 1:06.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Marianne Duijm | 1993 | 561 | 31.11 | 1:06.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 523 | 31.30 | 1:08.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 515 | 32.56 | 1:08.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Cecilie Christensen | 1997 | 472 | 32.91 | 1:10.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 471 | 33.11 | 1:10.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 446 | 33.57 | 1:12.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 659 | 30.15 | 1:03.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Nanna Sonne | 1999 | 499 | 32.11 | 1:09.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 489 | 32.83 | 1:09.84 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikoline Svensson | 1998 | 482 | 32.29 | 1:10.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 472 | 32.34 | 1:10.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | 472 | 32.59 | 1:10.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 468 | 32.88 | 1:10.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ditte Friis | 1999 | 462 | 33.14 | 1:11.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 461 | 32.82 | 1:11.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Klara Reeh | 1999 | 460 | 33.35 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 448 | 33.39 | 1:11.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebecca Grønlund | 1998 | 432 | 32.64 | 1:12.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Irene Halck | 1999 | 411 | 35.17 | 1:13.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Strandby | 1999 | 377 | 35.63 | 1:16.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Thea Lund | 1999 | 365 | 35.60 | 1:16.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Gotthard | 1999 | 308 | 36.37 | 1:21.45 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 535 | 30.74 | 1:07.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 513 | 32.56 | 1:08.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mathilde Nielsen | 2001 | 462 | 33.10 | 1:11.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 441 | 33.78 | 1:12.29 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 423 | 34.19 | 1:13.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 398 | 34.36 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 397 | 35.56 | 1:14.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 396 | 34.83 | 1:14.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Nicole Bennetsen | 2000 | 384 | 35.41 | 1:15.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Caroline Hørlykke | 2000 | 359 | 34.85 | 1:17.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 313 | 36.53 | 1:21.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Karina Garne Larsen | 2000 | 310 | 37.54 | 1:21.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Freja Schmidt | 2001 | 295 | 37.58 | 1:22.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 270 | 37.51 | 1:25.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 220 | 43.32 | 1:31.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Katrine Nielsson | 2000 | 218 | 39.78 | 1:31.44 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Sandvig Stage | 2001 | 198 | 41.81 | 1:34.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 197 | 42.67 | 1:34.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Kristina Louise Molberg | 2000 | 195 | 43.02 | 1:34.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Ida Koefoed | 2001 | 189 | 43.07 | 1:35.80 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | 175 | 41.93 | 1:38.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 168 | 43.74 | 1:39.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 157 | 45.53 | 1:41.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Camilla Friis | 2001 | 156 | 45.09 | 1:42.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | 145 | 47.48 | 1:44.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 145 | 47.58 | 1:44.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Emilie Sørensen | 2001 | 138 | 47.06 | 1:46.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 91 | 54.73 | 2:02.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | DSQ | crawlben 75m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Holst Lange | 2002 | 232 | 40.94 | 1:29.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilia Steen | 2002 | 229 | 41.14 | 1:29.95 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Barbara Blicher | 2003 | 125 | 51.65 | 1:49.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:34 |