Tulokset Gentofte Open 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 1:01.46 | 2:06.91 | 3:22.68 | 4:22.88 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 1:05.86 | 2:18.69 | 3:39.26 | 4:43.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 1:04.87 | 2:18.50 | 3:36.74 | 4:42.52 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 1:04.71 | 2:21.72 | 3:40.85 | 4:44.86 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | 1:07.96 | 2:23.11 | 3:49.06 | 4:54.64 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Joachim Frimann | 1997 | DSQ | ej fortsat bv. 125 m | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | DSQ | afslut p mave i ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:07.57 | 2:20.59 | 3:46.15 | 4:54.33 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 1:07.92 | 2:26.30 | 3:55.19 | 5:04.68 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | 1:11.30 | 2:28.50 | 3:58.09 | 5:06.83 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | 1:06.40 | 2:22.57 | 3:59.94 | 5:08.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | 1:03.26 | 2:19.45 | 3:54.59 | 5:09.47 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:12.26 | 2:33.61 | 4:03.66 | 5:16.48 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 1:17.56 | 2:36.66 | 4:08.29 | 5:19.11 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | 1:11.72 | 2:33.99 | 4:06.98 | 5:22.04 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 1:18.07 | 2:43.10 | 4:16.57 | 5:30.00 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Weiss | 1999 | 1:11.89 | 2:36.91 | 4:08.76 | 5:30.12 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kenneth Abcell | 1998 | 1:22.94 | 2:40.27 | 4:19.30 | 5:30.79 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 1:18.57 | 2:43.49 | 4:19.32 | 5:38.72 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Lukas Sieben | 1999 | 1:20.91 | 2:45.22 | 4:22.40 | 5:39.11 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lukas Gustafson | 1999 | 1:17.19 | 2:36.79 | 4:23.75 | 5:40.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 1:23.56 | 2:52.95 | 4:26.48 | 5:42.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Jacob Friland | 1999 | 1:14.68 | 2:50.18 | 4:25.19 | 5:42.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 1:21.98 | 2:46.20 | 4:30.59 | 5:44.87 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 1:19.50 | 2:48.47 | 4:27.35 | 5:46.31 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Gustav Frydensberg | 1999 | 1:22.44 | 2:52.89 | 4:31.36 | 5:50.63 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jesper Christensen | 1998 | 1:23.27 | 2:54.51 | 4:34.61 | 5:54.60 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Carl Fabiansen | 1999 | DSQ | ej samti berør. 225 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Wentorf | 1999 | DSQ | ej fort. bev.175m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Christiansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:17.58 | 2:41.25 | 4:18.29 | 5:30.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 1:21.31 | 2:45.48 | 4:30.30 | 5:44.11 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:28.10 | 2:56.26 | 4:37.19 | 5:54.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 1:27.87 | 2:53.94 | 4:40.14 | 5:56.85 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Lund | 2000 | 1:33.96 | 3:04.07 | 4:48.20 | 6:07.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nielsen | 2002 | 1:37.32 | 3:20.63 | 5:08.76 | 6:31.08 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:56 |