Resultater for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Schmidt | 1995 | 29.24 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.79 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 29.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Hvid Edill | 1995 | 30.59 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Cecilie Christensen | 1997 | 30.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Hanna Cederholm | 1997 | 31.96 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 32.56 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 32.70 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Kathrine Holm | 1996 | 33.73 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 30.51 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 30.62 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 30.86 | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 31.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 31.21 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 31.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.42 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Nanna Sonne | 1999 | 31.72 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Signe Bjerre | 1998 | 32.91 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Lund | 1999 | 34.13 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Irene Halck | 1999 | 34.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 36.01 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Emilie Hørlykke | 1998 | 36.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 38.23 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte Friis | 1999 | DSQ | i hånd i vend.25 m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 30.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 32.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 32.32 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 32.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 32.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 33.04 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 35.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 36.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Sørensen | 2000 | 37.91 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Katrine Nielsson | 2000 | 38.75 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alice Gantriis | 2000 | 38.88 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 39.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 40.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 41.84 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 42.28 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 42.29 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 42.61 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 42.92 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 43.29 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 45.62 | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Steen | 2002 | 38.29 | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Holst Lange | 2002 | 39.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 39.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 41.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 46.52 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | 48.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Barbara Blicher | 2003 | 50.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Molly Ibsen | 2003 | 52.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | 53.38 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Melisa Ozogul | 2002 | DSQ | crawl arm i start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:56 |