Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 567 | 28.64 | 1:00.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 555 | 28.76 | 1:00.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 553 | 28.61 | 1:00.69 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 542 | 28.86 | 1:01.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | 522 | 28.90 | 1:01.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 497 | 30.51 | 1:02.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 497 | 29.05 | 1:02.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 475 | 29.39 | 1:03.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 473 | 30.24 | 1:03.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 455 | 30.66 | 1:04.73 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laurits Mathiassen | 1997 | 417 | 30.28 | 1:06.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lasse Termark Brock | 1997 | 405 | 31.58 | 1:07.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | 394 | 31.47 | 1:07.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 382 | 31.81 | 1:08.64 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Rasmus Birkedal | 1997 | 380 | 32.06 | 1:08.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isak Lichi | 1997 | 357 | 32.78 | 1:10.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 356 | 32.54 | 1:10.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 580 | 28.45 | 59.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 574 | 28.17 | 59.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 510 | 29.27 | 1:02.33 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 509 | 28.94 | 1:02.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 452 | 30.73 | 1:04.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 447 | 30.18 | 1:05.13 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 443 | 30.35 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 441 | 30.00 | 1:05.42 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Bech | 1998 | 437 | 30.47 | 1:05.63 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Ottosen | 1998 | 375 | 31.82 | 1:09.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristian Svenstrup | 1998 | 350 | 32.58 | 1:10.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 288 | 34.93 | 1:15.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Øst | Udskriftstidspunkt | 16:20 |