Tulokset Region Midtjylland Mesterskaber 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag 09.30
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 40, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | 455 | 5:07.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 38.46 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 39.22 | 1:23.08 | 2:41.92 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 36.35 | 1:16.41 | 3:58.33 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 33.00 | 1:09.03 | 5:07.36 | ||||||
2 | Struer Dream Team | 0 | 450 | 5:08.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 37.91 | 1:19.21 | 1:19.21 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 38.71 | 1:24.03 | 2:43.24 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 36.70 | 1:20.58 | 4:03.82 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 30.95 | 1:04.54 | 5:08.36 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 0 | 350 | 5:35.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 36.11 | 1:13.68 | 1:13.68 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 42.87 | 1:30.79 | 2:44.47 | ||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 42.33 | 1:31.87 | 4:16.34 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 38.77 | 1:19.09 | 5:35.43 | ||||||
4 | Hsc Damer 2 | 0 | 294 | 5:55.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Stine T. Søndergaard | 1998 | 43.04 | 1:27.58 | 1:27.58 | ||||||
Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 49.31 | 2:25.93 | 3:53.51 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 46.07 | 1:22.12 | 5:15.63 | ||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 39.65 | 39.65 | 5:55.28 | ||||||
5 | Piger 1 Viborg | 0 | 262 | 6:09.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Dalsgaard | 2000 | 47.41 | 1:35.66 | 1:35.66 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 54.91 | 1:51.15 | 3:26.81 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 37.39 | 1:26.82 | 4:53.63 | ||||||
Marie Frandsen | 1999 | 35.86 | 1:15.88 | 6:09.51 | ||||||
6 | Stm 2 | 0 | 259 | 6:10.83 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 48.56 | 1:39.54 | 1:39.54 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 50.50 | 1:43.68 | 3:23.22 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 40.37 | 2:05.95 | 5:29.17 | ||||||
Caroline Clausen | 2000 | 41.66 | 41.66 | 6:10.83 | ||||||
7 | Silkeborg Piger 1 | 1999 | 253 | 6:13.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 41.53 | 1:26.32 | 1:26.32 | ||||||
Isabell Sandersen | 2000 | 49.89 | 1:46.59 | 3:12.91 | ||||||
Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 40.70 | 1:34.49 | 4:47.40 | ||||||
Ida Hegelund Jensen | 2000 | 40.74 | 1:26.41 | 6:13.81 | ||||||
8 | Stm 3 | 0 | 246 | 6:17.41 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 39.99 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 48.54 | 2:32.99 | 3:55.36 | ||||||
Signe Laugesen | 2001 | 1:37.44 | 2:22.05 | 6:17.41 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 6:17.41 | ||||||||
9 | Isk Piger | 1998 | 237 | 6:21.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 43.71 | 1:31.02 | 1:31.02 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 52.12 | 1:48.68 | 3:19.70 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 49.03 | 1:46.23 | 5:05.93 | ||||||
Amalie Mejer | 1998 | 35.35 | 1:15.91 | 6:21.84 | ||||||
10 | Stm 5 | 0 | 231 | 6:24.95 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 40.79 | 1:23.89 | 1:23.89 | ||||||
Louise Eg Larsen | 2002 | 52.02 | 1:47.09 | 3:10.98 | ||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 44.84 | 1:39.79 | 4:50.77 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 45.14 | 1:34.18 | 6:24.95 | ||||||
11 | 1900 Barbiedukker | 2001 | 177 | 7:00.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Alba Olivia Theilmann | 2001 | 53.89 | 1:52.14 | 1:52.14 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 52.17 | 1:49.63 | 3:41.77 | ||||||
Victoria Rasmussen | 2001 | 49.01 | 1:48.40 | 5:30.17 | ||||||
Julie Nøhr Olesen | 2001 | 43.90 | 1:30.54 | 7:00.71 | ||||||
12 | Stm 1 | 0 | 156 | 7:18.86 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 58.77 | 2:50.91 | 2:50.91 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 51.23 | 1:27.00 | 4:17.91 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 42.64 | 1:47.68 | 6:05.59 | ||||||
Anna Mosegaard | 2002 | 1:13.27 | 1:13.27 | 7:18.86 | ||||||
- | Horsens Piger 3 | 0 | DSQ | crawlben i fly 225m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 46.66 | 1:34.38 | 1:34.38 | ||||||
- | Stm 4 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Line Mia Jensen | 2000 | 49.37 | 1:39.43 | 1:39.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |