Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 307 | 35.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 302 | 35.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 277 | 36.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Vasegaard | 2001 | 263 | 37.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristina L. Jensen | 2002 | 244 | 38.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 240 | 38.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Signe Laugesen | 2001 | 230 | 38.85 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 217 | 39.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 211 | 39.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Knudsen | 2002 | 211 | 40.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 206 | 40.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Poulsen | 2001 | 204 | 40.45 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Cecilie Grøndal | 2002 | 200 | 40.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe B. Hansen | 2002 | 191 | 41.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Rasmussen | 2001 | 188 | 41.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 187 | 41.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Kruse | 2002 | 172 | 42.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Eg Larsen | 2002 | 165 | 43.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marika Cebula | 2001 | 164 | 43.51 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 144 | 45.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Marikka Andersen | 2002 | 141 | 45.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 139 | 45.94 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 135 | 46.39 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 112 | 49.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 107 | 50.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Bull Kramer | 2003 | 96 | 52.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Mosegaard | 2002 | 95 | 52.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Kristensen | 2003 | 95 | 52.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 479 | 30.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 420 | 31.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 417 | 31.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 401 | 32.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 376 | 33.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | 372 | 33.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 355 | 33.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Clausen | 2000 | 298 | 35.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 292 | 35.90 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 283 | 36.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ea Christoffersen | 2000 | 276 | 36.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freya R. Andersen | 2000 | 274 | 36.68 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 272 | 36.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | 269 | 36.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 262 | 37.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Josephine Dalsgaard | 2000 | 237 | 38.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Iben Damsgaard | 2000 | 218 | 39.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Line Mia Jensen | 2000 | 217 | 39.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Veile | 2000 | 193 | 41.20 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 191 | 41.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | 188 | 41.54 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
22 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 179 | 42.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Isabell Sandersen | 2000 | 173 | 42.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 153 | 44.55 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | 136 | 46.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Xanthine Aalbers | 2000 | 120 | 48.25 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 410 | 32.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 406 | 32.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 394 | 32.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | 389 | 32.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Frandsen | 1999 | 365 | 33.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 361 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Maren Bielefeldt | 1999 | 335 | 34.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 314 | 35.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Meldgaard | 1999 | 292 | 35.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eva Marie Christensen | 1999 | 245 | 38.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Hjort | 1999 | 228 | 38.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 131 | 46.84 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 507 | 29.86 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 471 | 30.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Clausen | 1998 | 409 | 32.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 388 | 32.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | 378 | 32.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 359 | 33.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Mejer | 1998 | 346 | 33.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 340 | 34.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | 327 | 34.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 316 | 34.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 304 | 35.41 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 522 | 29.57 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | 474 | 30.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 443 | 31.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Hatting | 1996 | 393 | 32.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celilia Højbjerg | 1997 | 343 | 34.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
6 | Emma Rohde | 1997 | 340 | 34.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 279 | 36.46 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |