Resultat för Region Midtjylland Mesterskaber 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 09.30
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
16 september 2012 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 september 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
281 |
1:19.37 |
2:44.36 |
4:09.37 |
|
5:32.41 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver L Nelander |
2002 |
|
176 |
1:32.95 |
3:11.72 |
4:53.56 |
|
6:28.97 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicki Kjellerup Andersen |
2002 |
|
154 |
1:35.84 |
3:19.56 |
5:05.29 |
|
6:46.81 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simeon Franow |
2000 |
|
309 |
1:16.53 |
2:39.65 |
4:03.78 |
|
5:22.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
|
281 |
1:21.13 |
2:46.54 |
4:11.42 |
|
5:32.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
219 |
1:23.90 |
2:55.54 |
4:29.61 |
|
6:01.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
437 |
1:06.80 |
2:21.28 |
3:35.27 |
|
4:47.05 |
|
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
388 |
1:10.08 |
2:25.73 |
3:43.02 |
|
4:58.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Kær |
1999 |
|
309 |
1:16.72 |
2:40.77 |
4:04.68 |
|
5:22.33 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arnas Jefimanka |
1999 |
|
275 |
1:17.32 |
2:42.46 |
4:10.04 |
|
5:35.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
271 |
1:21.76 |
2:47.66 |
4:13.57 |
|
5:36.73 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
266 |
1:20.56 |
2:46.98 |
4:13.87 |
|
5:38.74 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
258 |
1:23.08 |
2:50.77 |
4:18.74 |
|
5:42.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Grarup |
1999 |
|
246 |
1:23.58 |
2:51.68 |
4:20.36 |
|
5:47.63 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alfred Bentzen |
1999 |
|
224 |
1:24.80 |
2:57.45 |
4:30.60 |
|
5:58.64 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
495 |
1:07.09 |
2:16.90 |
3:26.64 |
|
4:35.39 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
436 |
1:06.75 |
2:20.48 |
3:34.88 |
|
4:47.36 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
398 |
1:11.40 |
2:27.57 |
3:43.82 |
|
4:56.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarki Haagensen |
1998 |
|
357 |
1:12.76 |
2:30.33 |
3:49.13 |
|
5:07.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
571 |
1:04.54 |
2:12.61 |
3:17.41 |
|
4:22.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper Trier Jensen |
1996 |
|
518 |
1:05.15 |
2:14.50 |
3:23.80 |
|
4:31.32 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Andersen |
1997 |
|
384 |
1:10.89 |
2:26.85 |
3:43.75 |
|
4:59.73 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Træholt |
1997 |
|
332 |
1:11.77 |
2:31.35 |
3:53.68 |
|
5:14.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Albert Buus Rasmussen |
1995 |
|
257 |
1:19.42 |
2:46.24 |
4:15.51 |
|
5:42.86 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|