2018-08-15   20:11:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Alfred Nobel Cup / UGP4 2008

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening            28.66   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            29.21   
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb            29.28   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening            29.72   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            30.99   
Emelie Runsten  1992  Karlstads Simsällskap            31.46   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus            32.11   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians            32.47   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            33.56   
10  Linn Söder  1992  Billingens Simklubb            35.02   
11  Imen Alfarhani  1992  Filipstads Simklubb            43.97   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.46   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap            28.28   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening            28.52   
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap            28.54   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening            29.17   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap            29.88   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap            30.39   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap            30.44   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            31.08   
Louise Elofsson  1993  Filipstads Simklubb            DSQ   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            28.53   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            28.64   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            28.97   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            30.06   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening            30.31   
Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            30.45   
Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap            30.80   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            30.92   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            31.11   
10  Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap            31.26   
11  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            31.90   
12  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            32.08   
13  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            32.10   
14  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            32.46   
14  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            32.46   
16  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap            32.77   
17  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            33.17   
18  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb            33.26   
19  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap            33.50   
20  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening            33.93   
21  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap            34.17   
22  Julia Nygård  1994  Karlskoga Simförening            35.02   
23  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap            35.15   
24  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus            35.33   
25  Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap            35.73   
26  Evelina Blom  1994  Billingens Simklubb            39.03   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.44   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            30.88   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            30.92   
Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            31.76   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            31.86   
Hanne Gustafsson  1995  Karlstads Simsällskap            32.11   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            32.22   
Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            32.54   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            32.62   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            32.62   
11  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            32.69   
12  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            32.71   
13  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            33.10   
14  Sofia Turesson  1995  Karlstads Simsällskap            33.15   
15  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap            33.17   
16  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            33.68   
17  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            33.78   
18  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            34.00   
19  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            34.19   
20  Elsa Falkman  1996  Karlstads Simsällskap            34.24   
21  Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap            34.32   
22  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            34.98   
23  Julia Åslin  1995  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            35.01   
24  Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap            35.40   
25  Sara Ytterström  1996  Simklubben Nautilus            35.56   
26  Maja Cederqvist  1996  Simklubben Solsta            35.57   
27  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb            35.59   
28  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap            35.69   
29  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus            35.79   
30  Sandra Gustavsson  1996  Filipstads Simklubb            35.99   
31  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap            36.32   
32  Hanna Karlsson  1995  Flens Simsällskap            36.48   
33  Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            37.29   
34  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            37.51   
35  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            37.66   
36  Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb            37.92   
37  Johanna Lindqvist  1996  Karlskoga Simförening            38.04   
38  Malin Brännström  1996  Karlskoga Simförening            38.23   
39  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            38.40   
40  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            38.45   
41  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            39.31   
42  Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening            39.58   
43  Madeleine Eriksson  1996  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            39.60   
44  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians            40.04   
45  Josefine Bergqvist  1997  Filipstads Simklubb            40.33   
46  Maja Wintzell  1998  Karlstads Simsällskap            40.50   
47  Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            42.65   
48  Hanna Melin  1996  Simklubben Nautilus            42.83   
49  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            43.48   
50  Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening            45.01   
51  Darina Svensson  1997  Filipstads Simklubb            45.58   
52  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            48.87   
53  Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening            49.66   
54  Hanna Dering  1997  Karlskoga Simförening            50.29   
55  Winny Leung  1997  Karlskoga Simförening            51.30   
56  Elin Wara  1997  Karlskoga Simförening            52.79   
57  Jessica Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            1:11.10   
Saga Hovland  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sara Essemo-Lorenzen  1995  Skövde Simsällskap            DSQ   
Rebecka Brännström  1995  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            27.57   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            28.26   
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening            29.06   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            31.95   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            26.50   
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap            26.78   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap            26.95   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap            27.32   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            28.44   
Dylan Majed  1993  Västerås Simsällskap            30.30   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            30.31   
Rasmus Östersjö  1993  Karlstads Simsällskap            30.51   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            30.79   
10  Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening            32.88   
11  Niklas Karlsson  1993  Karlskoga Simförening            33.97   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap            27.48   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            27.86   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            27.88   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap            28.92   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            29.01   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            29.45   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            29.73   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            30.58   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            31.07   
10  Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening            31.13   
11  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            32.43   
12  Joel Kolli  1994  Västerås Simsällskap            34.43   
Mattias Tråvén  1994  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            28.66   
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap            28.93   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            29.43   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            29.67   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            30.25   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap            30.85   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            31.15   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            31.27   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            31.37   
10  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            31.50   
11  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            32.30   
12  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            32.90   
13  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            33.22   
14  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            33.74   
15  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            34.48   
16  Daniel Terblanche  1995  Örebro Simallians            34.54   
17  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            34.85   
18  Björn Andersson  1996  Karlstads Simsällskap            34.88   
19  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            35.93   
20  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            37.06   
21  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            38.17   
22  Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            38.50   
23  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            43.31   
24  Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening            43.72   
25  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            1:00.48   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb    1:06.93  2:19.68  3:32.61    4:44.73   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap    1:10.72  2:24.58  3:39.25    4:54.17   
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap    1:11.22  2:27.33  3:45.41    5:02.19   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:10.24  2:27.05  3:46.25    5:04.08   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    1:11.94  2:29.38  3:47.59    5:06.13   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians    1:13.85  2:30.13  3:47.98    5:07.33   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus    1:13.98  2:35.28  3:58.57    5:21.13   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap    1:17.74  2:38.63  4:02.47    5:26.76   
Linn Söder  1992  Billingens Simklubb    1:21.45  2:52.09  4:22.29    5:50.98   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    1:08.91  2:19.24  3:30.62    4:42.16   
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    1:06.60  2:18.96  3:32.72    4:46.86   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    1:07.16  2:19.28  3:34.35    4:48.06   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap    1:10.20  2:23.53  3:38.36    4:52.86   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap    1:08.65  2:22.81  3:38.75    4:54.77   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    1:09.27  2:24.65  3:40.23    4:54.88   
Mikaela Eliasson  1993  Kristinehamns Simsällskap    1:14.98  2:34.79  3:55.61    5:12.74   
Louise Elofsson  1993  Filipstads Simklubb    1:21.63  2:55.95  4:34.31    6:10.72   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:06.80  2:18.80  3:29.22    4:36.85   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:09.29  2:19.03  3:30.04    4:38.43   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    1:06.54  2:18.92  3:31.72    4:43.53   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    1:06.17  2:18.54  3:32.88    4:46.22   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    1:12.93  2:30.37  3:47.24    5:01.25   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap    1:10.19  2:27.05  3:45.82    5:05.69   
Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:14.27  2:35.07  3:55.14    5:11.12   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    1:14.91  2:35.45  3:55.64    5:16.65   
My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    1:15.38  2:37.54  4:03.05    5:28.95   
10  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    1:17.31  2:41.24  4:06.62    5:29.93   
11  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening    1:20.07  2:47.43  4:13.55    5:36.22   
12  Olivia Elfstrand  1994  Karlskoga Simförening    1:18.16  2:43.85  4:12.65    5:40.93   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:08.92  2:19.50  3:29.58    4:36.23   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:06.97  2:18.77  3:30.33    4:39.45   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    1:08.75  2:23.18  3:37.95    4:52.83   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    1:08.95  2:24.92  3:42.13    4:59.24   
Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    1:15.11  2:33.22  3:52.00    5:11.31   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:15.80  2:36.74  3:57.21    5:13.01   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:14.52  2:34.24  3:55.11    5:15.14   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:15.93  2:36.70  3:57.24    5:16.23   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    1:15.33  2:36.04  3:56.82    5:16.58   
10  Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap    1:13.36  2:35.39  3:57.92    5:20.85   
11  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:18.35  2:42.40  4:04.67    5:21.74   
12  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    1:17.43  2:40.77  4:03.79    5:23.29   
13  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    1:16.72  2:41.15  4:06.36    5:26.75   
14  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    1:18.22  2:42.37  4:06.64    5:27.59   
15  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:17.54  2:41.60  4:05.80    5:28.09   
16  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    1:17.76  2:42.26  4:08.49    5:32.17   
17  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap    1:16.63  2:41.03  4:07.46    5:32.29   
18  Vendela Vicko  1997  Järfälla Simsällskap    1:18.71  2:43.07  4:09.86    5:33.08   
19  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:20.20  2:44.68  4:10.39    5:34.53   
20  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    1:17.65  2:43.32  4:11.30    5:34.56   
21  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:18.22  2:43.27  4:10.31    5:37.17   
22  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:20.35  2:46.20  4:12.26    5:37.67   
23  Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap    1:18.08  2:44.86  4:13.09    5:39.06   
24  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:23.87  2:54.21  4:23.11    5:46.90   
25  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    1:20.75  2:49.35  4:20.32    5:48.66   
26  Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    1:22.47  2:54.36  4:27.48    6:03.17   
27  Sandra Gustavsson  1996  Filipstads Simklubb    1:27.27  3:05.22  4:45.26    6:14.83   
28  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    1:34.47  3:15.43  4:55.79    6:32.45   
29  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians    1:36.26  3:15.84  4:58.27    6:42.00   
30  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    1:33.85  3:16.25  5:01.23    6:43.50   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    1:03.66  2:10.84  3:17.73  4:25.21  16:49.89   
          5:33.35  6:41.23  7:48.49  8:55.85     
          10:03.21  11:11.04  12:19.26  13:27.15     
          14:35.24  15:43.09         
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap    1:04.80  2:14.49  3:24.69  4:34.84  17:35.38   
          5:45.30  6:55.95  8:07.02  9:17.50     
          10:28.72  11:39.88  12:50.80  14:02.06     
          15:13.14  16:24.65         
Norbert Vajda  1993  Karlskoga Simförening    1:05.64  2:17.30  3:29.92  4:43.82  18:18.89   
          5:58.53  7:13.47  8:28.20  9:43.11     
          10:57.95  12:12.21  13:27.15  14:41.91     
          15:55.92  17:08.83         
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    1:11.71  2:28.24  3:45.01  5:02.43  19:36.49   
          6:20.30  7:39.42  8:58.95  10:18.74     
          11:38.26  12:58.84  14:19.45  15:38.52     
          16:58.53  18:18.48         
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    1:15.56  2:35.01  3:55.19  5:16.20  20:13.52   
          6:37.41  7:59.04  9:20.88  10:41.97     
          12:03.40  13:25.84  14:48.38  16:09.86     
          17:31.50  18:54.00         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    1:06.47  2:19.00  3:31.66  4:45.07  18:11.68   
          5:58.42  7:11.80  8:24.93  9:38.73     
          10:52.68  12:07.06  13:20.62  14:34.46     
          15:48.13  17:01.48         
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    1:05.32  2:15.93  3:27.94  4:40.83  18:18.87   
          5:54.36  7:08.56  8:22.67  9:37.78     
          10:52.99  12:07.98  13:22.96  14:38.68     
          15:53.80  17:07.81         
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:09.36  2:23.60  3:38.14  4:52.09  18:20.69   
          6:06.36  7:20.73  8:35.08  9:49.75     
          11:03.90  12:18.07  13:32.76  14:45.78     
          15:59.09  17:11.65         
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    1:06.09  2:18.92  3:31.95  4:46.13  18:21.17   
          6:00.45  7:15.00  8:29.82  9:45.58     
          11:00.13  12:14.66  13:29.42  14:43.52     
          15:57.88  17:11.22         
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:11.81  2:26.00  3:41.15  4:57.51  18:48.64   
          6:14.60  7:30.09  8:46.51  10:02.48     
          11:18.27  12:33.75  13:49.82  15:05.70     
          16:21.19  17:36.48         
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    1:07.93  2:21.64  3:36.27  4:51.79  19:14.68   
          6:08.47  7:26.26  8:44.23  10:02.65     
          11:20.86  12:39.87  13:59.36  15:18.16     
          16:37.10  17:57.01         
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    1:08.68  2:21.30  3:36.26  4:53.83  19:26.14   
          6:12.02  7:31.22  8:50.97  10:11.53     
          11:32.24  12:52.83  14:13.20  15:33.01     
          16:52.63  18:10.27         
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    1:14.83  2:35.85  3:56.99  5:19.73  19:48.64   
          6:40.11  8:00.35  9:19.19  10:38.34     
          11:57.69  13:17.18  14:36.30  15:55.48     
          17:14.01  18:32.58         
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    1:12.35  2:32.23  3:52.98  5:15.47  20:24.00   
          6:38.81  8:02.57  9:25.27  10:48.98     
          12:12.66  13:36.04  14:59.66  16:22.41     
          17:45.02  19:07.12         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    1:09.83  2:22.89  3:36.59  4:51.84  18:12.75   
          6:06.99  7:20.16  8:33.28  9:46.14     
          10:59.06  12:11.43  13:23.14  14:35.82     
          15:48.93  17:01.67         
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    1:10.20  2:25.42  3:41.41  4:57.91  18:48.13   
          6:12.65  7:28.55  8:44.48  10:00.93     
          11:17.23  12:33.38  13:49.98  15:05.98     
          16:21.90  17:36.89         
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    1:09.50  2:23.93  3:38.73  4:54.93  18:59.48   
          6:12.33  7:28.41  8:44.85  10:01.64     
          11:18.06  12:36.13  13:53.34  15:10.94     
          16:28.18  17:44.91         
Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap    1:12.03  2:27.93  3:44.81  5:01.89  19:11.72   
          6:19.28  7:37.55  8:54.98  10:12.73     
          11:30.93  12:48.86  14:07.14  15:24.99     
          16:42.18  17:59.27         
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    1:10.70  2:27.47  3:45.09  5:03.07  19:13.27   
          6:21.65  7:39.52  8:56.47  10:14.30     
          11:31.60  12:49.17  14:06.89  15:24.52     
          16:42.19  17:59.92         
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    1:10.89  2:28.09  3:45.33  5:02.83  19:14.07   
          6:20.87  7:37.73  8:54.88  10:11.90     
          11:29.68  12:47.55  14:05.46  15:23.92     
          16:41.61  17:59.97         
Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    1:12.30  2:28.87  3:46.62  5:06.51  19:44.76   
          6:26.75  7:47.11  9:06.95  10:26.93     
          11:46.33  13:06.29  14:26.29  15:46.59     
          17:07.45  18:26.76         
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    1:16.70  2:37.61  3:58.78  5:20.06  20:03.37   
          6:41.39  8:03.96  9:25.84  10:47.08     
          12:07.13  14:07.59  15:28.80  16:48.98     
          18:08.65  19:27.36         
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    1:15.79  2:37.83  4:01.29  5:24.87  20:15.62   
          6:48.18  8:09.86  9:32.58  10:55.19     
          12:18.19  13:41.16  15:01.56  16:22.39     
          17:42.64  19:00.98         
10  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    1:14.48  2:35.27  3:57.11  5:20.45  20:30.32   
          6:44.50  8:07.84  9:32.62  10:56.19     
          12:20.70  13:44.90  15:06.63  16:30.70     
          17:51.72  19:13.82         
11  Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap    1:16.60  2:39.94  4:04.97  5:29.78  21:22.90   
          6:55.23  8:21.99  9:47.81  11:15.62     
          12:41.07  14:09.72  15:38.39  17:08.02     
          18:37.30  20:03.39         
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:20.18  2:44.74  4:10.32  5:37.06  21:23.22   
          7:04.25  8:31.43  9:59.69  11:26.42     
          12:52.94  14:20.87  15:47.20  17:12.98     
          18:38.95  20:03.48         
13  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:19.24  2:43.79  4:09.08  5:34.76  21:26.48   
          7:00.44  8:26.69  9:53.67  11:21.79     
          12:48.57  14:15.11  15:42.13  17:10.48     
          18:37.35  20:04.45         
14  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:18.68  2:43.98  4:10.42  5:37.50  21:51.42   
          7:05.38  8:34.79  10:04.49  11:32.84     
          13:02.16  14:31.43  16:01.00  17:31.62     
          18:59.52  20:28.68         
15  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    1:25.48  2:57.54  4:29.86  6:02.66  23:07.04   
          7:35.49  9:09.13  10:43.54  12:18.70     
          13:55.58  15:30.71  17:05.41  18:36.52     
          20:10.15  21:42.66         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening    31.83        1:07.77   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap    33.74        1:12.32   
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb    33.26        1:12.39   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus    36.17        1:18.70   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening    34.01        1:18.87   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    35.44        1:18.87   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    35.87        1:19.64   
Linn Söder  1992  Billingens Simklubb    39.37        1:28.26   
Louise Eklind  1992  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    31.67        1:06.74   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.12        1:08.02   
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    32.24        1:08.77   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening    33.46        1:10.88   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    34.40        1:12.34   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap    34.00        1:13.76   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap    34.85        1:14.72   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus    37.08        1:22.77   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    33.88        1:12.65   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    35.17        1:15.09   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    33.83        1:15.96   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening    36.20        1:18.31   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    37.55        1:19.43   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap    37.59        1:19.82   
Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    38.93        1:23.94   
Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    38.77        1:25.70   
Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    38.50        1:29.27   
10  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening    41.89        1:29.53   
11  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    41.87        1:30.00   
12  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap    42.37        1:33.07   
13  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap    43.19        1:33.58   
14  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap    40.81        1:33.85   
15  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    46.22        1:42.81   
Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            DNS   
Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.21        1:06.40   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    33.66        1:12.31   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    34.86        1:15.54   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap    37.48        1:20.79   
Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap    37.93        1:21.47   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    38.15        1:21.88   
Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    38.93        1:22.81   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    37.91        1:23.83   
Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap    39.07        1:25.51   
10  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap    40.41        1:25.65   
11  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    36.84        1:26.17   
12  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    40.35        1:26.33   
13  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap    40.00        1:26.88   
14  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    40.16        1:28.38   
15  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    40.03        1:28.92   
16  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    41.19        1:29.51   
17  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    41.12        1:30.16   
18  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    40.41        1:31.77   
19  Elsa Falkman  1996  Karlstads Simsällskap    43.67        1:32.32   
20  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    43.63        1:34.16   
21  Vendela Vicko  1997  Järfälla Simsällskap    44.48        1:36.71   
22  Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    44.93        1:37.38   
23  Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap    46.16        1:43.40   
24  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    48.39        1:47.17   
Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Sofia Turesson  1995  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening    31.03  1:06.34  1:42.68    2:19.64   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    31.29  1:07.12  1:43.67    2:18.49   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    31.49  1:06.83  1:43.43    2:19.86   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap    32.23  1:08.67  1:45.46    2:21.82   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap    31.22  1:06.90  1:44.49    2:21.94   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap    31.26  1:09.88  1:51.03    2:30.41   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    30.94  1:06.95  1:44.96    2:22.30   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    32.26  1:08.50  1:46.10    2:23.91   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    33.35  1:12.22  1:51.32    2:29.38   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    33.73  1:12.33  1:52.05    2:30.68   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    35.19  1:16.14  2:00.41    2:43.55   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    38.35  1:23.97  2:12.60    2:59.70   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    35.65  1:18.91  2:04.13    2:45.92   
Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    37.70  1:20.22  2:03.12    2:46.08   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    35.00  1:17.37  2:03.13    2:47.76   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    37.04  1:21.45  2:06.34    2:48.68   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    36.68  1:20.83  2:05.59    2:49.17   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    37.88  1:22.92  2:09.19    2:52.52   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    38.76  1:23.77  2:10.84    2:55.49   
Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap    37.06  1:22.00  2:10.80    2:55.56   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    42.72  1:33.55  2:25.49    3:11.40   
10  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    41.80  1:31.57  2:23.74    3:13.86   
11  Björn Andersson  1996  Karlstads Simsällskap    44.10  1:36.24  2:31.11    3:20.96   
12  Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap    41.02  1:33.93  2:29.59    3:21.75   
13  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    43.76  1:35.94  2:32.62    3:28.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening            35.41   
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap            35.58   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus            36.33   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening            38.64   
Emelie Runsten  1992  Karlstads Simsällskap            41.26   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            43.37   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians            43.67   
Imen Alfarhani  1992  Filipstads Simklubb            54.20   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening            34.17   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            36.28   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening            37.47   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap            37.61   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            38.42   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap            38.51   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap            41.73   
Louise Elofsson  1993  Filipstads Simklubb            43.46   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            36.60   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening            37.15   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            37.48   
Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap            38.37   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            38.55   
My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            39.18   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            39.49   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            40.11   
Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb            41.01   
10  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            41.85   
11  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            42.03   
12  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap            42.17   
13  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap            43.32   
14  Olivia Elfstrand  1994  Karlskoga Simförening            43.64   
15  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap            44.51   
16  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            44.65   
17  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening            45.65   
18  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus            47.77   
19  Evelina Blom  1994  Billingens Simklubb            49.94   
Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            36.21   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap            37.68   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            38.02   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            38.75   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            39.03   
Hanne Gustafsson  1995  Karlstads Simsällskap            40.66   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            40.67   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            40.70   
Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            40.74   
10  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            40.77   
11  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            41.01   
12  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            41.07   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            41.51   
14  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            41.54   
15  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            41.85   
16  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            43.26   
17  Rebecka Brännström  1995  Karlskoga Simförening            44.22   
18  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            44.37   
19  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            44.66   
20  Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap            44.78   
21  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            45.04   
22  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap            45.24   
23  Julia Åslin  1995  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            45.58   
24  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            45.69   
25  Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            45.95   
26  Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb            46.62   
27  Sara Ytterström  1996  Simklubben Nautilus            46.79   
28  Hanna Karlsson  1995  Flens Simsällskap            47.62   
29  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap            47.94   
30  Maja Wintzell  1998  Karlstads Simsällskap            48.29   
31  Johanna Lindqvist  1996  Karlskoga Simförening            48.32   
32  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            48.33   
33  Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap            48.44   
34  Sandra Gustavsson  1996  Filipstads Simklubb            48.59   
35  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus            48.71   
36  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            48.74   
36  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            48.74   
38  Maja Cederqvist  1996  Simklubben Solsta            49.11   
39  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb            49.68   
39  Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening            49.68   
41  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            51.85   
42  Hanna Dering  1997  Karlskoga Simförening            52.22   
43  Sara Essemo-Lorenzen  1995  Skövde Simsällskap            52.42   
44  Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening            53.97   
45  Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening            54.02   
46  Darina Svensson  1997  Filipstads Simklubb            54.07   
47  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians            54.39   
48  Hanna Melin  1996  Simklubben Nautilus            55.82   
49  Winny Leung  1997  Karlskoga Simförening            1:01.08   
50  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            1:01.54   
Madeleine Eriksson  1996  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            DSQ   
Josefine Bergqvist  1997  Filipstads Simklubb            DSQ   
Elin Wara  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
Malin Brännström  1996  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            DSQ   
Jessica Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            DSQ   
Saga Hovland  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  04 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  19:02   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmed Zakzouk  1992  Järfälla Simsällskap            33.06   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            35.21   
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening            36.54   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            38.01   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            40.73   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            34.77   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap            35.43   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            36.60   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            38.25   
Dylan Majed  1993  Västerås Simsällskap            39.51   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap            40.43   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            40.48   
Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening            46.05   
Niklas Karlsson  1993  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            34.69   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            36.00   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            37.43   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            38.09   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            38.34   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            40.55   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            40.80   
Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening            40.81   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            41.98   
10  Joel Kolli  1994  Västerås Simsällskap            50.33   
11  Mattias Tråvén  1994  Simklubben Nautilus            51.40   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            34.64   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap            36.03   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            37.77   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            37.94   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap            38.75   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            38.85   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            39.37   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            40.01   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            43.73   
10  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            44.39   
11  Daniel Terblanche  1995  Örebro Simallians            44.58   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            45.76   
13  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            46.86   
14  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            49.30   
15  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            49.52   
16  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            49.85   
17  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            55.92   
18  Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening            58.95   
19  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            1:00.66   
Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            DSQ   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DSQ   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening            31.02   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening            32.22   
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb            32.62   
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap            33.23   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap            33.59   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            34.08   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus            34.75   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            34.87   
Emelie Runsten  1992  Karlstads Simsällskap            34.90   
10  Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            37.30   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            30.16   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening            30.33   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening            31.89   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap            32.68   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap            32.94   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap            34.32   
Mikaela Eliasson  1993  Kristinehamns Simsällskap            35.88   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap            37.71   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            30.51   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            32.55   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            32.70   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            33.02   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            33.91   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening            33.98   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            34.87   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            35.26   
Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap            35.81   
10  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb            35.88   
11  Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            36.15   
12  Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap            36.25   
13  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap            38.00   
14  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap            38.29   
15  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap            38.91   
16  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening            39.06   
17  Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap            39.62   
18  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus            43.82   
Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            29.72   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap            32.63   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            34.36   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            34.43   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            36.13   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            36.37   
Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            36.86   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            36.96   
Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            37.15   
10  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            37.44   
11  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            37.48   
12  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            37.69   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            38.18   
14  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            38.47   
15  Hanne Gustafsson  1995  Karlstads Simsällskap            38.51   
16  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            38.61   
17  Hanna Karlsson  1995  Flens Simsällskap            39.47   
18  Elsa Falkman  1996  Karlstads Simsällskap            39.48   
19  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            40.71   
20  Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            41.71   
21  Maja Cederqvist  1996  Simklubben Solsta            41.93   
22  Linnea Lund  1995  Örebro Simallians            42.97   
23  Johanna Lindqvist  1996  Karlskoga Simförening            43.14   
24  Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap            43.33   
25  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            43.34   
26  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb            44.38   
27  Rebecka Brännström  1995  Karlskoga Simförening            44.39   
28  Maja Wintzell  1998  Karlstads Simsällskap            44.82   
29  Sara Ytterström  1996  Simklubben Nautilus            44.91   
30  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            46.52   
31  Malin Brännström  1996  Karlskoga Simförening            46.79   
32  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            49.70   
33  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            50.23   
34  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians            52.74   
35  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            53.56   
Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb            DSQ   
Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            29.54   
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening            30.11   
Ahmed Zakzouk  1992  Järfälla Simsällskap            30.79   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            32.09   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            36.03   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap            28.36   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap            28.67   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            28.84   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap            29.95   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            32.45   
Rasmus Östersjö  1993  Karlstads Simsällskap            35.02   
Dylan Majed  1993  Västerås Simsällskap            35.35   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            35.62   
Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening            43.05   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap            29.50   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap            29.70   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            29.71   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            31.97   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            31.99   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            32.08   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            34.78   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            35.17   
Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening            38.91   
10  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            39.48   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            31.96   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            34.44   
Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap            34.55   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            34.66   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            36.09   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            36.09   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            36.64   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            36.72   
Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            38.14   
10  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            39.67   
11  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            42.44   
12  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            43.64   
13  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            46.64   
14  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            48.75   
Hampus Pehrsson  1997  Simklubben Nautilus            DSQ   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            DSQ   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  22:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening            2:31.85   
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb            2:34.56   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening            2:41.17   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap            2:41.70   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            2:41.77   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians            2:46.88   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            3:04.55   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap            2:25.75   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap            2:35.37   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap            2:36.14   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            2:28.32   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            2:36.60   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            2:39.76   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            2:43.62   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap            2:46.79   
Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            2:51.48   
Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            2:55.24   
Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            2:56.64   
Julia Nygård  1994  Karlskoga Simförening            3:02.22   
10  Olivia Elfstrand  1994  Karlskoga Simförening            3:03.47   
My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            DSQ   
Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            2:30.54   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap            2:31.81   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap            2:34.09   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            2:38.31   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            2:44.28   
Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap            2:48.83   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            2:48.85   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            2:51.75   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            2:56.59   
10  Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap            2:56.79   
11  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap            2:59.04   
12  Vendela Vicko  1997  Järfälla Simsällskap            2:59.56   
13  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap            2:59.73   
14  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap            3:00.18   
15  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap            3:03.00   
16  Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap            3:03.55   
17  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            3:03.95   
18  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            3:04.16   
19  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap            3:04.75   
20  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            3:09.98   
21  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap            3:10.39   
22  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus            3:18.08   
23  Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap            3:20.88   
24  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians            3:47.90   
Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  22:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening            1:08.68   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            1:11.88   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            1:16.29   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap            1:03.39   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap            1:07.49   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            1:07.77   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap            1:10.61   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap            1:15.87   
Rasmus Östersjö  1993  Karlstads Simsällskap            1:17.98   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            1:18.39   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            1:21.77   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            1:22.27   
10  Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening            1:30.49   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            1:08.90   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            1:10.76   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap            1:10.83   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            1:11.14   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap            1:11.23   
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap            1:12.89   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            1:13.27   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            1:13.97   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap            1:15.56   
10  Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            1:26.63   
11  Joel Kolli  1994  Västerås Simsällskap            1:29.58   
12  Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening            1:31.32   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap            1:13.26   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap            1:13.43   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap            1:13.44   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            1:13.75   
Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap            1:14.06   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            1:17.55   
Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap            1:21.26   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            1:22.74   
Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            1:27.68   
10  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            1:34.54   
11  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            1:38.39   
12  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            1:40.64   
13  Hampus Pehrsson  1997  Simklubben Nautilus            1:54.89   
Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            DSQ   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  22:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap            1:18.55   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus            1:19.73   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap    39.78        1:23.28   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening    39.35        1:23.53   
Louise Eklind  1992  Mariestads Simsällskap    39.89        1:25.82   
Emelie Runsten  1992  Karlstads Simsällskap    42.92        1:30.61   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap    45.13        1:34.28   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening            1:13.25   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    39.72        1:21.62   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening            1:22.06   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap    39.04        1:23.82   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap    41.38        1:26.26   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    41.38        1:27.36   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap    42.11        1:28.76   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    38.09        1:20.17   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening    38.79        1:21.50   
Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap    38.92        1:23.61   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    39.75        1:24.32   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    40.26        1:24.72   
My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    40.44        1:25.73   
Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    41.45        1:27.00   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap    41.91        1:27.86   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    43.45        1:30.15   
10  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap    42.99        1:33.63   
11  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap    45.68        1:36.09   
12  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap    47.71        1:38.60   
13  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap    46.84        1:39.27   
14  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    47.27        1:40.81   
15  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    48.49        1:43.98   
Evelina Blom  1994  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap            1:19.60   
Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    39.83        1:22.03   
Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    40.53        1:23.16   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    40.48        1:26.73   
Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap    41.79        1:26.86   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    41.28        1:27.92   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    41.73        1:28.06   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    41.63        1:28.54   
Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap    41.22        1:28.80   
10  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    43.01        1:29.35   
11  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    42.53        1:29.66   
12  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    42.56        1:29.93   
13  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    42.99        1:30.55   
14  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap    43.81        1:31.73   
15  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap    43.49        1:33.01   
16  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    45.11        1:34.07   
17  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    44.96        1:34.38   
18  Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    45.67        1:35.87   
19  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    46.62        1:36.14   
20  Vendela Vicko  1997  Järfälla Simsällskap    45.62        1:36.97   
21  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    46.53        1:37.01   
22  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    46.51        1:37.81   
23  Elsa Falkman  1996  Karlstads Simsällskap    47.43        1:38.69   
24  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap    46.67        1:38.76   
25  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    48.87        1:41.67   
26  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    49.56        1:42.67   
27  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    49.48        1:42.71   
28  Linnea Lund  1995  Örebro Simallians    49.24        1:43.50   
29  Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap    49.02        1:43.96   
30  Hanna Karlsson  1995  Flens Simsällskap    50.30        1:44.61   
31  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb    50.23        1:44.66   
32  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap    50.20        1:45.12   
33  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    50.99        1:45.44   
34  Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb    48.46        1:46.58   
35  Sara Ytterström  1996  Simklubben Nautilus    50.84        1:46.87   
36  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    52.18        1:47.34   
37  Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening    52.61        1:48.28   
38  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    51.85        1:49.58   
39  Sara Essemo-Lorenzen  1995  Skövde Simsällskap    52.56        1:51.81   
40  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    52.50        1:51.92   
41  Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening    55.24        1:56.63   
42  Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening    55.82        1:58.94   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  22:20   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ahmed Zakzouk  1992  Järfälla Simsällskap    34.96  1:14.17  1:54.41    2:34.11   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    37.58  1:20.06  2:03.57    2:45.39   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap    38.28  1:21.15  2:04.14    2:46.42   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    38.76  1:22.60  2:05.81    2:47.99   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    39.58  1:22.29  2:07.19    2:50.91   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    41.56  1:28.08  2:15.45    3:02.13   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    37.49  1:17.86  2:00.03    2:42.80   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    36.90  1:19.36  2:02.08    2:43.65   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    37.66  1:19.18  2:02.42    2:46.36   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    39.95  1:23.86  2:09.42    2:55.06   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    39.71  1:26.55  2:14.73    3:01.36   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    41.30  1:27.62  2:14.79    3:02.50   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    40.98  1:27.31  2:15.30    3:03.31   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    42.39  1:30.06  2:18.69    3:08.71   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians    42.72  1:32.71  2:24.22    3:11.75   
10  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    2:31.25  3:22.98      3:22.98   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    36.90  1:17.90  1:59.98    2:42.66   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    38.61  1:21.65  2:06.24    2:50.26   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    38.69  1:23.27  2:07.40    2:51.30   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    39.31  1:24.04  2:09.72    2:55.42   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    39.30  1:26.83  2:15.50    3:01.67   
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    41.23  1:28.94  2:16.70    3:03.31   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    2:17.14  3:05.47      3:05.47   
Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap    42.24  1:30.24  2:18.55    3:05.99   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    44.29  1:34.09  2:22.28    3:08.41   
10  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    44.12  1:32.98  2:22.04    3:08.70   
11  Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    44.91  1:35.66  2:26.37    3:17.55   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    2:35.38  3:25.44      3:25.44   
13  Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap    51.92  1:49.88  2:48.19    3:44.55   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DSQ   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening            32.23   
Linn Allert  1992  Billingens Simklubb            33.96   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            35.08   
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening            36.27   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians            36.32   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            38.42   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus            39.34   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            40.44   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap            31.84   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening            32.25   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            32.56   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap            33.88   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening            35.24   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap            35.53   
Mikaela Eliasson  1993  Kristinehamns Simsällskap            36.98   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap            40.52   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            32.63   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            33.07   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            35.18   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            35.54   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening            35.59   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            35.68   
Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap            36.67   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            36.88   
Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb            37.84   
10  Olivia Elfstrand  1994  Karlskoga Simförening            38.36   
11  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            38.37   
12  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            38.85   
13  Julia Nygård  1994  Karlskoga Simförening            41.13   
14  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap            41.34   
15  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap            42.00   
16  Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap            42.08   
17  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap            42.59   
18  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening            42.61   
Evelina Blom  1994  Billingens Simklubb            DSQ   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            31.71   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            36.20   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            36.57   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            36.62   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            38.32   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            38.61   
Hanne Gustafsson  1995  Karlstads Simsällskap            38.66   
Julia Engström  1995  Strängnäs Simsällskap            38.77   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            39.14   
10  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            39.42   
11  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            39.59   
12  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            39.94   
13  Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap            40.20   
14  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            40.52   
15  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            40.63   
16  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap            41.41   
17  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            41.82   
18  Rebecka Brännström  1995  Karlskoga Simförening            41.99   
19  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            42.22   
20  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb            42.66   
21  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            42.88   
22  Hanna Karlsson  1995  Flens Simsällskap            42.95   
23  Johanna Lindqvist  1996  Karlskoga Simförening            43.48   
24  Linnea Lund  1995  Örebro Simallians            43.74   
25  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            44.49   
26  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus            44.89   
27  Sara Essemo-Lorenzen  1995  Skövde Simsällskap            44.99   
28  Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb            45.09   
29  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            45.10   
30  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            45.89   
31  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            46.00   
32  Maja Cederqvist  1996  Simklubben Solsta            46.09   
33  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            46.22   
34  Malin Brännström  1996  Karlskoga Simförening            47.39   
35  Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening            47.44   
36  Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            47.62   
37  Maja Wintzell  1998  Karlstads Simsällskap            47.65   
38  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap            48.55   
39  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            48.61   
40  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians            51.24   
41  Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening            56.54   
42  Elin Wara  1997  Karlskoga Simförening            1:00.64   
43  Jessica Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            1:09.80   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            DSQ   
Julia Åslin  1995  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            DSQ   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
Madeleine Eriksson  1996  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            32.18   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            33.09   
Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening            33.49   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            40.57   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap            29.06   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            31.71   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap            31.77   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap            32.73   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            34.28   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            36.64   
Dylan Majed  1993  Västerås Simsällskap            36.77   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            37.31   
Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening            42.17   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            32.37   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            33.09   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            33.13   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            34.01   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            34.64   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            35.27   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            40.23   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians            40.44   
Joel Kolli  1994  Västerås Simsällskap            40.72   
10  Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening            41.28   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            33.55   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            34.52   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            35.36   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            36.32   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            38.46   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            39.54   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            40.39   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            40.42   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            40.91   
Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            40.91   
11  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            40.95   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            41.93   
13  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            43.06   
14  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            43.13   
15  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            45.98   
16  Hampus Pehrsson  1997  Simklubben Nautilus            51.62   
17  Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            52.71   
18  Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening            56.94   
19  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            1:07.06   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            DSQ   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Wärn  1992  Karlskoga Simförening    31.95  1:07.20  1:43.00    2:17.70   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap    32.88  1:07.91  1:44.11    2:19.78   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    32.88  1:09.11  1:45.99    2:22.26   
Veronica Österman  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    32.98  1:09.13  1:46.71    2:23.17   
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap    32.85  1:08.43  1:46.19    2:24.11   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians    34.22  1:11.51  1:50.57    2:29.83   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap    36.27  1:14.99  1:54.90    2:33.72   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    30.83  1:04.74  1:39.54    2:12.74   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    32.37  1:05.95  1:40.24    2:14.19   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.29  1:06.01  1:42.27    2:18.34   
Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening    31.76  1:06.81  1:43.29    2:19.55   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap    33.41  1:09.34  1:46.12    2:22.82   
Jessica Grund  1993  Västerås Simsällskap    32.46  1:07.90  1:45.39    2:23.02   
Mikaela Eliasson  1993  Kristinehamns Simsällskap    34.33  1:11.90  1:50.04    2:27.02   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.41  1:05.30  1:39.41    2:11.86   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    31.77  1:06.11  1:39.39    2:12.04   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    31.05  1:05.08  1:39.55    2:12.49   
Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    33.60  1:09.86  1:46.61    2:22.38   
Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening    34.04  1:11.41  1:49.24    2:24.21   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap    33.47  1:09.64  1:47.56    2:25.26   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    33.84  1:11.22  1:48.76    2:26.02   
Johanna Modin  1994  Skövde Simsällskap    32.56  1:09.05  1:48.11    2:26.82   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    33.54  1:11.10  1:49.60    2:27.60   
10  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    35.50  1:13.29  1:53.27    2:31.18   
11  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    34.72  1:13.87  1:54.21    2:32.79   
12  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    34.57  1:12.54  1:52.72    2:33.80   
13  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    35.93  1:15.66  1:55.74    2:34.73   
14  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    35.66  1:15.25  1:57.14    2:38.49   
15  Sara Hammel  1994  Karlskoga Simförening    36.37  1:17.74  1:59.58    2:38.69   
16  Julia Nygård  1994  Karlskoga Simförening    36.86  1:18.09  2:00.09    2:40.25   
17  Olivia Elfstrand  1994  Karlskoga Simförening    36.18  1:16.38  1:58.62    2:40.70   
18  Viktoria Tallbacka  1994  Skövde Simsällskap    36.09  1:16.89  1:59.70    2:42.31   
19  Linnea Wallén  1994  Skövde Simsällskap    36.80  1:18.99  2:03.26    2:45.56   
20  Caroline Sallhed  1994  Strängnäs Simsällskap    39.31  1:22.13  2:05.45    2:48.09   
21  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    38.42  1:23.00  2:10.70    2:52.11   
22  Angelica Lundgren  1994  Skövde Simsällskap    48.53  1:29.86  2:11.40    2:53.21   
23  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap    39.28  1:27.64  2:14.14    2:55.82   
24  Evelina Blom  1994  Billingens Simklubb    42.29  1:30.66  2:20.04    3:04.18   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.19  1:05.76  1:40.69    2:13.22   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    32.58  1:06.87  1:41.13    2:14.28   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    32.03  1:07.08  1:42.91    2:18.12   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    32.25  1:07.04  1:43.04    2:18.50   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    35.62  1:14.31  1:51.76    2:28.45   
Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    35.35  1:13.60  1:51.81    2:28.50   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.31  1:14.18  1:53.40    2:30.08   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    34.24  1:12.59  1:53.55    2:30.16   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    35.27  1:14.29  1:57.13    2:31.62   
10  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    35.26  1:13.46  1:52.93    2:31.69   
11  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap    35.40  1:14.78  1:54.91    2:32.32   
12  Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap    34.58  1:13.22  1:53.81    2:33.89   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    35.34  1:15.12  1:55.04    2:33.94   
14  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap    34.35  1:13.21  1:53.68    2:34.60   
15  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    34.96  1:14.59  1:56.94    2:36.75   
16  Vendela Vicko  1997  Järfälla Simsällskap    36.27  1:16.35  1:57.49    2:36.80   
17  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap    34.27  1:13.62  1:55.32    2:37.78   
18  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    37.01  1:17.21  1:58.52    2:38.84   
19  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    36.11  1:16.55  1:59.21    2:39.20   
20  Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap    36.57  1:17.47  1:59.69    2:40.31   
21  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    37.65  1:18.98  2:00.31    2:40.37   
22  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    37.20  1:19.48  2:01.14    2:41.48   
23  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.49  1:19.32  2:02.30    2:41.87   
24  Elsa Falkman  1996  Karlstads Simsällskap    37.45  1:19.31  2:02.20    2:42.15   
25  Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    38.53  1:20.65  2:04.05    2:44.92   
26  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    36.51  1:17.92  2:02.33    2:45.20   
27  Anna Carlsson  1995  Skövde Simsällskap    41.04  1:24.52  2:08.95    2:48.20   
28  Elvira Mellqvist  1995  Billingens Simklubb    39.21  1:22.62  2:07.89    2:50.80   
29  Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    39.90  1:23.06  2:08.47    2:51.80   
30  Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    40.46  1:25.19  2:10.02    2:53.49   
31  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    38.42  1:24.09  2:12.21    2:58.49   
32  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap    49.07  1:27.92  2:14.97    3:00.31   
33  Sara Ytterström  1996  Simklubben Nautilus    41.58  1:29.77  2:19.88    3:04.44   
34  Sara Essemo-Lorenzen  1995  Skövde Simsällskap    42.10  1:31.30  3:06.57    3:06.57   
35  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    41.52  1:29.77  2:20.32    3:06.62   
36  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    41.47  1:30.59  2:21.14    3:07.70   
37  Alexandra Hampe-Nilsson  1995  Billingens Simklubb    42.34  1:32.07  2:22.47    3:12.37   
38  Carolina Vinefur  1996  Örebro Simallians    44.28  1:35.74  2:28.27    3:17.63   
Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ahmed Zakzouk  1992  Järfälla Simsällskap    28.90        1:00.96   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    29.73        1:02.59   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap    29.81        1:02.92   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap    32.79        1:10.67   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    27.67        57.01   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    27.79        58.14   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap    28.39        58.30   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap    29.42        1:00.90   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    29.83        1:01.50   
Dylan Majed  1993  Västerås Simsällskap    30.65        1:04.67   
Rasmus Östersjö  1993  Karlstads Simsällskap    31.89        1:06.12   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    31.79        1:06.81   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap    33.38        1:11.24   
10  Kim Larsson  1993  Karlskoga Simförening    35.09        1:13.61   
11  Niklas Karlsson  1993  Karlskoga Simförening    35.77        1:18.50   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    28.59        58.81   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    29.11        59.76   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    29.23        1:00.48   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    29.08        1:01.03   
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    29.92        1:01.84   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    30.67        1:02.52   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    30.51        1:02.60   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    29.97        1:03.27   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    30.73        1:03.40   
10  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    30.90        1:03.63   
11  Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians    33.77        1:09.89   
12  Thomas Ngai  1994  Karlskoga Simförening    34.14        1:11.71   
13  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    34.94        1:11.88   
14  Joel Kolli  1994  Västerås Simsällskap    46.78        1:18.37   
15  Mattias Tråvén  1994  Simklubben Nautilus    40.51        1:26.19   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    29.80        1:01.16   
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    30.41        1:02.70   
Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap    30.67        1:02.81   
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    30.63        1:03.27   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    31.42        1:04.06   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    31.40        1:04.60   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    31.02        1:04.80   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    31.60        1:05.54   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    32.26        1:06.03   
10  Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    32.60        1:07.23   
11  Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    33.30        1:07.27   
12  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    32.90        1:07.62   
13  Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap    32.81        1:08.41   
14  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    33.40        1:09.60   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    34.28        1:09.91   
16  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    32.49        1:10.02   
17  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    34.83        1:10.76   
18  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus    35.48        1:14.21   
19  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    35.88        1:14.60   
20  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    35.91        1:15.39   
21  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    37.32        1:16.53   
22  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap    37.54        1:17.16   
23  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    40.54        1:23.67   
24  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    40.50        1:25.04   
25  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening    42.08        1:33.34   
26  Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening    45.08        1:37.72   
27  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    51.82        1:39.32   
28  Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening    47.37        1:43.63   
29  Hampus Pehrsson  1997  Simklubben Nautilus    47.56        1:45.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening    1:14.88  2:36.34  4:05.71    5:19.46   
Cecilia Baron  1992  Järfälla Simsällskap    1:17.40  2:45.87  4:21.92    5:36.40   
Rebecca Skrba  1992  Simklubben Nautilus    1:20.74  2:56.61  4:24.53    5:45.84   
Johanna Vinefur  1992  Örebro Simallians    1:23.96  2:57.20  4:40.66    5:59.08   
Louise Eklind  1992  Mariestads Simsällskap    1:37.38  3:02.66  4:43.63    6:02.37   
Jessica Ugander  1992  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    1:13.56  2:35.49  3:58.43    5:07.95   
Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    1:12.99  2:33.80  4:09.57    5:22.67   
Madeleine Forsgren  1993  Järfälla Simsällskap    1:16.04  2:40.30  4:12.09    5:24.61   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    1:16.93  2:41.11  4:14.69    5:25.21   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    1:18.40  2:42.98  4:17.79    5:32.84   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    1:19.17  2:47.97  4:29.42    5:48.50   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    1:20.53  2:52.96  4:29.02    5:48.88   
Hanna Wideen  1994  Järfälla Simsällskap    1:22.30  2:52.42  4:35.31    5:52.31   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    1:27.69  2:58.03  4:40.16    6:00.18   
                     
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:17.24  2:39.20  4:01.00    5:09.81   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:10.91  2:35.31  4:06.77    5:19.48   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    1:17.00  2:39.06  4:10.92    5:26.01   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    1:16.62  2:40.95  4:21.87    5:39.55   
Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    1:26.86  2:59.96  4:30.29    5:49.88   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:23.24  2:53.57  4:33.65    5:54.14   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:28.50  2:59.90  4:43.40    6:01.65   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:31.58  3:08.35  4:44.16    6:05.75   
Sara Frisk  1996  Järfälla Simsällskap    1:29.21  3:08.01  4:48.13    6:12.22   
10  Maria Svedberg  1995  Järfälla Simsällskap    1:31.83  3:06.90  4:51.31    6:13.29   
11  Vanessa Vicko  1996  Järfälla Simsällskap    1:36.73  3:12.39  4:55.04    6:14.17   
12  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:29.99  3:07.66  4:54.92    6:14.57   
13  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:36.25  3:15.40  5:15.05    6:43.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ahmed Zakzouk  1992  Järfälla Simsällskap    31.65  1:13.80  1:52.23    2:25.27   
Marcus Nordin  1992  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    33.90  1:13.65  2:01.89    2:38.05   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap    31.55  1:14.74  2:04.81    2:43.60   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    29.97  1:06.22  1:50.66    2:20.63   
Fabian Modin  1993  Järfälla Simsällskap    31.04  1:06.78  1:50.42    2:22.32   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    29.93  1:06.72  1:51.36    2:25.38   
Christian Johansson  1993  Kristinehamns Simsällskap    29.85  1:11.28  1:54.38    2:26.07   
Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap    32.16  1:13.37  2:02.60    2:35.22   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    33.45  1:15.30  2:00.33    2:37.36   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    37.21  1:23.13  2:09.96    2:48.06   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap    39.39  1:21.98  2:12.04    2:50.12   
Rasmus Östersjö  1993  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    31.08  1:10.10  1:52.59    2:27.36   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    32.94  1:11.59  1:55.31    2:28.06   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    31.46  1:10.04  1:55.05    2:28.47   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    32.90  1:12.11  1:55.47    2:30.00   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    32.88  1:12.46  1:57.83    2:33.67   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    32.53  1:11.67  1:58.23    2:35.01   
Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    31.84  1:11.39  2:05.04    2:38.90   
Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    35.68  1:17.80  2:07.62    2:43.10   
Niclas Mauritzson  1994  Örebro Simallians    38.04  1:25.93  2:19.71    2:58.75   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Dansk  1995  Järfälla Simsällskap    33.75  1:13.98  1:59.54    2:34.32   
Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    34.56  1:14.72  2:02.37    2:36.68   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    34.89  1:16.73  2:01.66    2:38.05   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    36.39  1:20.65  2:03.89    2:39.48   
Simon Rouf  1996  Järfälla Simsällskap    37.51  1:17.03  2:05.32    2:40.00   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    37.18  1:20.06  2:08.41    2:44.27   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    36.81  1:17.29  2:07.62    2:44.43   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    37.49  1:20.59  2:10.58    2:46.20   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    37.64  1:23.33  2:11.37    2:46.37   
10  Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    35.55  1:17.99  2:09.18    2:46.47   
11  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    35.98  1:21.62  2:07.53    2:48.48   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    37.96  1:24.75  2:16.59    2:54.71   
13  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    37.86  1:25.19  2:16.96    2:56.52   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    40.39  1:25.96  2:20.86    2:58.67   
15  Edward Kirilmaz  1996  Järfälla Simsällskap    37.88  1:22.89  2:23.39    2:59.71   
16  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    48.74  1:36.32  2:32.08    3:11.22   
17  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    42.51  1:33.76  2:33.22    3:13.44   
18  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    46.67  1:38.36  2:39.66    3:26.77   
Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            DSQ   
Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            DSQ   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Karlskoga Simförening 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Alfred Nobel Cup/UGP4    Utskriftsdatum  05 oktober 2008   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
 
 
Gren 21, 10X50 m Mixed Nobel Cup, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Järfälla Lag 1  Järfälla Simsällskap            4:32.92   
  Therese Nord  1993      28.36        28.36   
  Jesper Björk  1993      25.66        54.02   
  Andreas Rotstam  1994      26.59        1:20.61   
  Cecilia Baron  1992      28.56        1:49.17   
  Josefin Eriksen  1995      28.78        2:17.95   
  Linda Baron  1995      28.81        2:46.76   
  Ahmed Zakzouk  1992      25.80        3:12.56   
  Joakim Fleminggård  1995      27.63        3:40.19   
  Therese Nord  1993      27.43        4:07.62   
  Jesper Björk  1993      25.30        4:32.92   
                     
Skövde SS Lag 1 Mixed  Skövde Simsällskap            4:35.58   
  Erika Carlén  1994      28.15        28.15   
  Simon Hedlund  1993      27.12        55.27   
  Céline Bertrand  1995      27.83        1:23.10   
  Martin Kastebo  1993      25.90        1:49.00   
  Marco Ramos  1993      29.31        2:18.31   
  Caroline Adolfsson  1993      26.81        2:45.12   
  Erika Carlén  1994      28.38        3:13.50   
  Simon Hedlund  1993      27.82        3:41.32   
  Céline Bertrand  1995      27.81        4:09.13   
  Martin Kastebo  1993      26.45        4:35.58   
                     
Västerås Lag 1  Västerås Simsällskap            4:40.35   
  Veronika Fredholm  1993      28.83        28.83   
  Emil Lövgren  1994      26.75        55.58   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      29.37        1:24.95   
  Victor Månsson  1995      28.07        1:53.02   
  Frida Berggren  1994      27.79        2:20.81   
  Johan Nyström  1994      27.69        2:48.50   
  Jessica Grund  1993      29.18        3:17.68   
  Omid Janani  1994      27.67        3:45.35   
  Veronika Fredholm  1993      28.20        4:13.55   
  Emil Lövgren  1994      26.80        4:40.35   
                     
Järfälla Lag 2  Järfälla Simsällskap            4:52.28   
  Elias Kirilmaz  1994      27.83        27.83   
  Hanna Wideen  1994      30.66        58.49   
  Fabian Modin  1993      27.02        1:25.51   
  Jessica Ugander  1992      30.40        1:55.91   
  Marcus Källbrink  1994      28.48        2:24.39   
  Malin Lorge  1993      29.45        2:53.84   
  Mattias Demirian  1994      28.10        3:21.94   
  Madeleine Forsgren  1993      30.65        3:52.59   
  Simon Rouf  1996      28.74        4:21.33   
  Vanessa Vicko  1996      30.95        4:52.28   
                     
Västerås Lag 2  Västerås Simsällskap            5:07.77   
  Rebecca Florinus  1994      31.30        31.30   
  Dylan Majed  1993      28.63        59.93   
  Elin Berggren  1996      32.59        1:32.52   
  Max Östberg  1996      31.97        2:04.49   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      31.32        2:35.81   
  David Hallberg  1994      28.81        3:04.62   
  Anna Oskar  1995      31.42        3:36.04   
  Marcus Aurén  1994      27.99        4:04.03   
  Sara Birgersson  1993      33.48        4:37.51   
  Thomas Danielsson  1993      30.26        5:07.77   
                     
Karlskoga Sf  Karlskoga Simförening            5:11.20   
  Patricia Hageräng  1992      33.11        33.11   
  Thomas Ngai  1994      27.78        1:00.89   
  Rebecka Ek  1994      29.24        1:30.13   
&nbs