Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.24 | 1:05.56 | 1:37.97 | 2:10.89 | |||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 32.56 | 1:08.11 | 1:43.33 | 2:18.46 | |||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.39 | 1:07.30 | 1:43.34 | 2:19.40 | |||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.43 | 1:09.29 | 1:45.28 | 2:20.36 | |||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 33.16 | 1:08.95 | 1:45.57 | 2:21.90 | |||
6 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.02 | 1:08.85 | 1:45.81 | 2:22.03 | |||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | 1:10.27 | 1:47.78 | 2:22.54 | |||
8 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.56 | 1:10.78 | 1:47.78 | 2:23.86 | |||
9 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.77 | 1:12.43 | 1:50.65 | 2:26.92 | |||
10 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | 1:18.85 | 2:02.52 | 2:46.71 | |||
11 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 37.37 | 1:19.35 | 2:03.41 | 2:46.72 | |||
12 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.72 | 1:20.40 | 2:05.01 | 2:49.13 | |||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | 1:07.12 | 1:42.00 | 2:16.36 | |||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 30.92 | 1:06.03 | 1:41.92 | 2:17.09 | |||
3 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.47 | 1:07.46 | 1:43.01 | 2:17.56 | |||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.89 | 1:07.89 | 1:43.93 | 2:20.27 | |||
5 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.92 | 1:08.92 | 1:46.44 | 2:22.20 | |||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:09.43 | 1:47.20 | 2:23.31 | |||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.00 | 1:11.54 | 1:49.86 | 2:26.11 | |||
8 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.76 | 1:11.68 | 1:49.28 | 2:26.53 | |||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.31 | 1:11.02 | 1:48.79 | 2:26.68 | |||
10 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.94 | 1:10.91 | 1:49.83 | 2:27.00 | |||
11 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.03 | 1:12.97 | 1:51.58 | 2:28.54 | |||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 34.44 | 1:13.19 | 1:53.04 | 2:31.88 | |||
13 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.26 | 1:13.93 | 1:53.09 | 2:32.02 | |||
14 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 35.70 | 1:13.97 | 1:53.33 | 2:32.24 | |||
15 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.05 | 1:14.45 | 1:54.33 | 2:33.67 | |||
16 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.49 | 1:16.13 | 1:55.22 | 2:34.68 | |||
17 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 35.56 | 1:14.88 | 1:55.16 | 2:35.14 | |||
18 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.74 | 1:17.45 | 1:58.42 | 2:38.84 | |||
19 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 36.32 | 1:17.19 | 2:00.09 | 2:39.86 | |||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.60 | 1:17.29 | 1:58.98 | 2:40.24 | |||
21 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 37.43 | 1:20.06 | 2:04.36 | 2:46.64 | |||
22 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.04 | 1:19.73 | 2:03.86 | 2:47.62 | |||
23 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.41 | 1:22.98 | 2:08.31 | 2:51.73 | |||
24 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:25.09 | 2:10.63 | 2:53.78 | |||
25 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 42.49 | 1:29.85 | 2:19.46 | 3:05.16 | |||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.73 | 1:06.65 | 1:41.96 | 2:16.09 | |||
2 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.81 | 1:10.58 | 1:47.33 | 2:22.81 | |||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:11.05 | 1:48.76 | 2:25.57 | |||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.81 | 1:12.69 | 1:50.28 | 2:27.13 | |||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.35 | 1:11.63 | 1:50.59 | 2:28.91 | |||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.62 | 1:12.61 | 1:51.85 | 2:30.80 | |||
7 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.09 | 1:12.83 | 1:52.13 | 2:30.81 | |||
8 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.55 | 1:14.59 | 1:52.99 | 2:31.06 | |||
9 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.38 | 1:14.72 | 1:54.35 | 2:33.23 | |||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.08 | 1:15.89 | 1:56.06 | 2:35.52 | |||
11 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.68 | 1:17.23 | 1:57.84 | 2:37.06 | |||
12 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.70 | 1:17.74 | 2:00.37 | 2:39.99 | |||
13 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.98 | 1:16.89 | 1:58.84 | 2:40.00 | |||
14 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.98 | 1:18.40 | 2:00.39 | 2:40.79 | |||
15 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.21 | 1:19.40 | 2:02.18 | 2:41.07 | |||
16 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | 1:18.65 | 2:02.23 | 2:41.72 | |||
17 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.18 | 1:21.08 | 2:04.81 | 2:44.60 | |||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.58 | 1:18.33 | 2:01.87 | 2:45.79 | |||
19 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.02 | 1:21.01 | 2:05.05 | 2:49.10 | |||
20 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | 1:20.57 | 2:05.75 | 2:49.27 | |||
21 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 38.58 | 1:21.85 | 2:06.30 | 2:49.39 | |||
22 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | 1:22.28 | 2:06.65 | 2:49.44 | |||
23 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.49 | 1:20.77 | 2:05.91 | 2:49.98 | |||
24 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.74 | 1:22.86 | 2:08.23 | 2:51.76 | |||
25 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.58 | 1:23.26 | 2:08.52 | 2:51.78 | |||
26 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.48 | 1:24.42 | 2:10.33 | 2:51.87 | |||
27 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.51 | 1:22.33 | 2:07.71 | 2:52.89 | |||
28 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.89 | 1:23.48 | 2:09.74 | 2:52.92 | |||
29 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.47 | 1:25.73 | 2:10.92 | 2:53.21 | |||
30 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.58 | 1:24.15 | 2:09.58 | 2:54.71 | |||
31 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.86 | 1:25.53 | 2:11.05 | 2:54.76 | |||
32 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.09 | 1:25.64 | 2:12.91 | 2:56.46 | |||
32 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.72 | 1:25.90 | 2:12.47 | 2:56.46 | |||
34 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 41.40 | 1:27.29 | 2:13.87 | 2:57.02 | |||
35 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.79 | 1:25.95 | 2:12.93 | 2:58.33 | |||
36 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.83 | 1:27.92 | 2:59.23 | 2:59.23 | |||
37 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.58 | 1:25.76 | 2:15.36 | 2:59.66 | |||
38 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.03 | 1:27.97 | 2:16.68 | 2:59.97 | |||
39 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.79 | 1:31.51 | 3:03.41 | 3:03.41 | |||
40 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.15 | 1:26.70 | 2:16.68 | 3:03.50 | |||
41 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.92 | 2:17.80 | 3:03.80 | 3:03.80 | |||
42 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.34 | 1:27.98 | 2:16.81 | 3:03.93 | |||
43 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:07.50 | 3:07.50 | |||||
44 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 42.77 | 1:30.17 | 2:19.94 | 3:08.34 | |||
45 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 43.49 | 1:32.40 | 2:21.92 | 3:09.33 | |||
46 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 46.33 | 1:38.38 | 2:30.22 | 3:19.40 | |||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 150m | |||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.27 | 1:18.57 | 2:00.76 | 2:39.59 | |||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:17.72 | 1:59.58 | 2:41.13 | |||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.25 | 1:18.69 | 2:00.59 | 2:42.36 | |||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 39.20 | 1:22.55 | 2:06.93 | 2:49.28 | |||
5 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.52 | 1:23.01 | 2:07.88 | 2:51.96 | |||
6 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 41.35 | 1:28.11 | 2:15.24 | 2:58.41 | |||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.95 | 1:30.09 | 2:15.20 | 3:07.50 | |||
8 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.26 | 1:33.07 | 2:22.81 | 3:09.49 | |||
9 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 42.82 | 1:32.35 | 2:23.51 | 3:09.64 | |||
10 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.21 | 1:33.89 | 2:23.35 | 3:09.67 | |||
11 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.14 | 1:32.70 | 2:23.44 | 3:10.16 | |||
12 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 42.74 | 2:23.28 | 3:12.45 | 3:12.45 | |||
13 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.01 | 1:30.69 | 2:23.11 | 3:12.50 | |||
14 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 44.01 | 1:33.81 | 2:24.85 | 3:12.54 | |||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.45 | 1:33.48 | 2:25.24 | 3:13.36 | |||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 44.11 | 1:33.93 | 2:25.83 | 3:13.96 | |||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:13.96 | 3:13.96 | |||||
18 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 47.04 | 1:38.78 | 2:30.69 | 3:16.24 | |||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 2:51.76 | 3:20.18 | 3:20.18 | ||||
20 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.14 | 1:35.47 | 3:22.73 | 3:22.73 | |||
21 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.38 | 1:38.99 | 2:32.63 | 3:23.39 | |||
22 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 48.68 | 1:44.14 | 2:37.86 | 3:28.69 | |||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.19 | 1:43.07 | 2:38.39 | 3:32.93 | |||
24 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.91 | 1:47.41 | 2:43.95 | 3:37.04 | |||
25 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.16 | 1:49.10 | 2:48.75 | 3:42.81 | |||
26 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 51.98 | 1:53.69 | 2:59.06 | 3:59.81 | |||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:29 |