Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 30.71 | 1:04.53 | 1:39.70 | 2:13.88 | |||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.51 | 1:09.96 | 1:47.48 | 2:24.52 | |||
- | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | 59.81 | 1:30.36 | 1:59.36 | |||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.57 | 59.85 | 1:30.28 | 2:00.02 | |||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.43 | 59.90 | 1:31.10 | 2:02.11 | |||
4 | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.10 | 1:02.22 | 1:32.49 | 2:02.13 | |||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.75 | 1:02.67 | 1:34.29 | 2:05.84 | |||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | 1:01.46 | 1:34.14 | 2:06.49 | |||
7 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.34 | 1:01.46 | 1:34.57 | 2:07.75 | |||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 30.34 | 1:03.47 | 1:37.34 | 2:11.35 | |||
9 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.30 | 1:06.90 | 1:43.36 | 2:19.05 | |||
10 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.32 | 1:06.85 | 1:43.84 | 2:20.39 | |||
11 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.44 | 1:10.00 | 2:30.01 | 2:30.01 | |||
12 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.96 | 1:18.10 | 1:58.37 | 2:35.99 | |||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 28.97 | 1:00.16 | 1:32.32 | 2:04.20 | |||
2 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 29.88 | 1:02.89 | 1:34.93 | 2:08.05 | |||
3 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:03.49 | 1:37.33 | 2:09.74 | |||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 30.00 | 1:03.63 | 1:37.25 | 2:09.82 | |||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | 1:02.96 | 1:36.75 | 2:09.82 | |||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.43 | 1:04.75 | 1:38.65 | 2:10.13 | |||
7 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 29.89 | 1:02.86 | 1:36.94 | 2:10.59 | |||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | 1:03.67 | 1:37.41 | 2:10.64 | |||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.08 | 1:03.05 | 1:37.23 | 2:10.91 | |||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.78 | 1:03.37 | 1:37.97 | 2:12.38 | |||
11 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.69 | 1:04.40 | 1:39.57 | 2:13.88 | |||
12 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.11 | 1:05.55 | 1:40.38 | 2:14.93 | |||
13 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 30.78 | 1:05.02 | 1:40.68 | 2:15.21 | |||
14 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.40 | 1:05.83 | 1:41.01 | 2:15.31 | |||
15 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | 1:05.30 | 1:40.77 | 2:15.88 | |||
16 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 31.65 | 1:06.21 | 1:41.87 | 2:17.24 | |||
17 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.08 | 1:07.52 | 1:43.03 | 2:17.42 | |||
18 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.70 | 1:07.50 | 1:42.89 | 2:18.15 | |||
19 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 32.20 | 1:07.54 | 1:43.72 | 2:18.24 | |||
20 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 31.08 | 1:06.18 | 1:42.93 | 2:18.62 | |||
21 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:06.52 | 1:42.96 | 2:19.21 | |||
22 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.23 | 1:07.33 | 1:45.16 | 2:22.64 | |||
23 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.16 | 1:08.73 | 1:45.77 | 2:23.31 | |||
24 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.40 | 1:11.30 | 1:49.48 | 2:24.92 | |||
25 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 32.64 | 1:10.19 | 1:49.24 | 2:26.44 | |||
26 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.80 | 1:12.47 | 1:50.14 | 2:26.81 | |||
27 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:12.18 | 1:50.85 | 2:28.04 | |||
28 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | 1:12.71 | 1:51.42 | 2:29.23 | |||
29 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.52 | 1:13.54 | 1:54.22 | 2:33.02 | |||
30 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.85 | 1:19.76 | 2:02.93 | 2:44.83 | |||
31 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.75 | 1:21.24 | 2:03.88 | 2:49.11 | |||
32 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.72 | 1:24.94 | 2:11.77 | 2:56.27 | |||
33 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 38.17 | 1:24.41 | 2:13.40 | 3:01.65 | |||
34 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 42.35 | 1:31.93 | 2:26.19 | 3:17.76 | |||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.87 | 1:08.18 | 1:42.31 | 2:15.96 | |||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:06.81 | 1:43.16 | 2:18.62 | |||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.62 | 1:10.78 | 1:48.61 | 2:25.85 | |||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 34.13 | 1:10.80 | 1:48.89 | 2:27.76 | |||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.30 | 1:12.63 | 1:51.85 | 2:29.22 | |||
6 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.17 | 1:13.29 | 1:54.29 | 2:31.09 | |||
7 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.45 | 1:10.39 | 1:50.79 | 2:31.42 | |||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.43 | 1:18.14 | 1:57.61 | 2:34.91 | |||
9 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | 1:16.29 | 1:57.30 | 2:36.89 | |||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.24 | 1:18.52 | 1:59.51 | 2:38.00 | |||
11 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.42 | 1:17.76 | 1:59.70 | 2:38.50 | |||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.66 | 1:18.28 | 2:00.08 | 2:39.93 | |||
13 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.68 | 1:17.69 | 1:59.95 | 2:40.82 | |||
14 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.30 | 1:18.53 | 2:01.32 | 2:41.10 | |||
15 | Alexander F. Sørensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.04 | 1:18.47 | 2:00.84 | 2:41.20 | |||
16 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.40 | 1:18.55 | 2:01.01 | 2:41.73 | |||
17 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.56 | 1:20.53 | 2:03.98 | 2:46.29 | |||
18 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 38.57 | 1:22.87 | 2:08.41 | 2:50.03 | |||
19 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.34 | 1:23.36 | 2:07.48 | 2:51.12 | |||
20 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.62 | 1:23.73 | 2:09.56 | 2:53.32 | |||
21 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.63 | 1:25.05 | 2:10.26 | 2:54.72 | |||
22 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.80 | 1:25.84 | 2:12.09 | 2:55.26 | |||
23 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 42.02 | 1:28.59 | 2:16.96 | 3:04.55 | |||
24 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.19 | 1:29.99 | 2:18.77 | 3:05.62 | |||
25 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.47 | 1:30.94 | 2:20.16 | 3:05.98 | |||
26 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 45.41 | 2:29.17 | 3:11.77 | 3:11.77 | |||
27 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.25 | 1:35.72 | 2:24.74 | 3:11.97 | |||
28 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | 1:34.41 | 2:25.79 | 3:14.06 | |||
29 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.67 | 1:34.90 | 2:26.51 | 3:14.77 | |||
30 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.30 | 1:38.96 | 2:32.56 | 3:21.03 | |||
31 | Kasper H. Johannesen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 49.51 | 1:49.57 | 2:50.84 | 3:50.60 | |||
- | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederik Christiansen | 1999 | Odder IGF | DSQ | afsæt fra bund 150m | |||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.02 | 1:16.82 | 1:58.37 | 2:39.62 | |||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.49 | 1:19.11 | 2:02.25 | 2:40.85 | |||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.25 | 2:46.86 | 2:46.86 | ||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:19.50 | 2:04.33 | 2:47.57 | 2:47.57 | |||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | 1:20.40 | 2:04.31 | 2:47.63 | |||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.09 | 1:25.26 | 2:10.86 | 2:52.50 | |||
7 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.02 | 1:25.77 | 2:12.27 | 2:55.89 | |||
8 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.45 | 1:25.47 | 2:13.37 | 3:00.45 | |||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 40.73 | 1:27.61 | 2:14.85 | 3:00.75 | |||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.25 | 1:25.95 | 2:13.74 | 3:01.69 | |||
11 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.59 | 1:33.59 | 2:23.18 | 3:10.81 | |||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 46.40 | 1:38.53 | 2:32.18 | 3:23.12 | |||
- | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNF | ||||||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |