Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2012 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 665 | 24.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | William Hagemann | 1994 | 426 | 28.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristian Jensen | 1994 | 346 | 31.06 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Gustav Josterud | 1994 | 321 | 31.85 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
5 | Philip Broberg | 1994 | 189 | 38.02 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 417 | 29.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | 480 | 27.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | 398 | 29.63 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Lasse Termark Brock | 1997 | 384 | 29.99 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Antonios Karantininis | 1997 | 377 | 30.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | 361 | 30.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | 333 | 31.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 300 | 32.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 290 | 32.94 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 279 | 33.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Arvid Elmberg | 1998 | 268 | 33.82 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Jacob Hunsballe | 1997 | 248 | 34.71 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
12 | Mads Andersen | 1998 | 237 | 35.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 191 | 37.85 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Andreas Dyreborg Poulsen | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 403 | 29.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 350 | 30.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | 316 | 32.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Nikolai Hougaard | 1999 | 271 | 33.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Erik Engström | 1999 | 268 | 33.83 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Philip Chen | 2000 | 266 | 33.88 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Jakob Kolberg | 2000 | 242 | 34.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Christopher Kiss | 1999 | 235 | 35.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 189 | 38.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 161 | 40.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 135 | 42.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Valdemar Damsø | 1999 | 127 | 43.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Morten Kilhof | 2000 | 36 | 1:06.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 213 | 36.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 202 | 37.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Enghave | 2002 | 159 | 40.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 157 | 40.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 144 | 41.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | 124 | 43.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Laurits Hinge | 2002 | 121 | 44.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Alexander Schiøtz | 2001 | 113 | 45.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 101 | 46.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | 94 | 47.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Albert Voldum Krog | 2001 | 87 | 49.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Theodor Palmø | 2002 | 76 | 51.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 70 | 52.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 70 | 52.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 40 | 1:03.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 204 | 37.04 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Marius Bugge | 2003 | 63 | 54.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | DSQ | Async arme ved start | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:58 |