Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2012 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 595 | 31.61 | 1:05.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Johanna Fransson | 1994 | 546 | 33.27 | 1:07.57 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 493 | 34.00 | 1:09.92 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | 459 | 33.95 | 1:11.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Christine Pedersen | 1993 | 449 | 34.95 | 1:12.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 449 | 34.55 | 1:12.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amanda Åström | 1994 | 400 | 36.48 | 1:14.98 | |||||
S71 | ||||||||||
8 | Majbrit Rosin | 1996 | 385 | 36.11 | 1:15.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Hanna Nilsson | 1996 | 380 | 36.60 | 1:16.24 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Helena Holm Iversen | 1995 | 372 | 36.98 | 1:16.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Line Jensen | 1993 | 317 | 38.44 | 1:20.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Engström | 1996 | 275 | 41.42 | 1:24.90 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Anna Okkels | 1996 | DSQ | Svøm på maven v/25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 468 | 35.04 | 1:11.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 424 | 35.59 | 1:13.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Christensen | 1997 | 422 | 35.87 | 1:13.65 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 371 | 36.27 | 1:16.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Buchwald | 1998 | 354 | 38.27 | 1:18.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Palmø | 1997 | 350 | 38.66 | 1:18.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jessica Jönsson | 1998 | 346 | 37.83 | 1:18.65 | |||||
S71 | ||||||||||
8 | Alice Edfast | 1998 | 344 | 38.44 | 1:18.80 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
9 | Kate Ladefoged | 1998 | 326 | 39.91 | 1:20.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Elin Andersson | 1998 | 323 | 39.14 | 1:20.52 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 295 | 40.38 | 1:22.97 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 291 | 40.75 | 1:23.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Laura Hartz | 1998 | 278 | 41.38 | 1:24.63 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Meltem Dagidir | 1998 | 273 | 41.66 | 1:25.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 547 | 32.95 | 1:07.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 500 | 34.30 | 1:09.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | 497 | 33.21 | 1:09.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 459 | 34.81 | 1:11.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | 418 | 35.65 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emily Brophy | 1999 | 408 | 36.52 | 1:14.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 392 | 36.94 | 1:15.45 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinna Schnabl | 1999 | 374 | 36.54 | 1:16.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | 366 | 37.27 | 1:17.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Delphine Møller | 1999 | 361 | 38.10 | 1:17.60 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 357 | 38.19 | 1:17.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 354 | 38.18 | 1:18.04 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Hanna Olsson | 1999 | 353 | 37.82 | 1:18.13 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | 353 | 37.88 | 1:18.17 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 340 | 38.20 | 1:19.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Laura Christensen | 1999 | 334 | 38.53 | 1:19.60 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maria Olsen | 2000 | 322 | 38.29 | 1:20.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Sofie Kornbek | 2000 | 316 | 39.20 | 1:21.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 313 | 39.51 | 1:21.35 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 312 | 40.44 | 1:21.39 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 308 | 39.79 | 1:21.75 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Mai Andersen | 2000 | 307 | 40.21 | 1:21.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 300 | 39.96 | 1:22.53 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Maja Leth Bang | 1999 | 299 | 40.63 | 1:22.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Celine Termark Brock | 2000 | 294 | 39.77 | 1:23.03 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Amanda Modig | 1999 | 292 | 40.08 | 1:23.25 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
27 | Amalie Gotthard | 1999 | 281 | 41.67 | 1:24.31 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
28 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 277 | 41.64 | 1:24.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Victoria Dahl | 2000 | 245 | 43.47 | 1:28.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Karoline Rasmussen | 1999 | 241 | 42.45 | 1:28.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | 240 | 43.11 | 1:28.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 235 | 42.90 | 1:29.53 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 229 | 44.27 | 1:30.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Emilie Friis Preisler | 2000 | 218 | 45.39 | 1:31.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 210 | 45.15 | 1:32.88 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Julie Nielsen | 1999 | 207 | 44.33 | 1:33.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | 203 | 44.87 | 1:34.05 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 190 | 1:36.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Alma Esbensen | 2000 | 167 | 49.09 | 1:40.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 155 | 49.76 | 1:42.83 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Josefine Sørensen | 2000 | 145 | 50.27 | 1:45.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Caroline Bonde | 2000 | 114 | 54.20 | 1:53.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ingrid Jørgensen | 1999 | DSQ | Ej fort. bev. v/50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Hinge | 2000 | DSQ | Ej fort. bev v/25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 396 | 36.64 | 1:15.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 352 | 38.82 | 1:18.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Josefine Nickelsen | 2001 | 339 | 38.85 | 1:19.23 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 324 | 38.96 | 1:20.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | 319 | 38.94 | 1:20.85 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 300 | 40.10 | 1:22.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 288 | 41.42 | 1:23.65 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Mathilde Laugesen | 2001 | 253 | 41.33 | 1:27.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 248 | 42.50 | 1:27.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 248 | 42.95 | 1:27.89 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Nicoline Fejer | 2001 | 238 | 43.29 | 1:29.11 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Frida Schledermann | 2001 | 236 | 1:29.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Malou Poulsen | 2001 | 229 | 45.50 | 1:30.23 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
14 | Caroline Mathiesen | 2001 | 226 | 44.48 | 1:30.64 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Julie Ludvig | 2001 | 207 | 46.86 | 1:33.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristhine Andersen | 2002 | 205 | 42.84 | 1:33.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 195 | 47.93 | 1:35.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Camilla Andersen | 2001 | 188 | 48.08 | 1:36.42 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Nikoline Nielsen | 2001 | 179 | 48.65 | 1:37.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 155 | 51.07 | 1:42.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 152 | 48.92 | 1:43.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Zara Enkebølle | 2001 | 97 | 57.83 | 2:00.24 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
23 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 68 | 1:07.85 | 2:15.30 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Nynne Nørlem | 2002 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 197 | 45.82 | 1:34.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 140 | 49.38 | 1:46.42 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Vega Broe Fergo | 2003 | 132 | 52.10 | 1:48.35 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Esther Hek Hansen | 2004 | 114 | 55.15 | 1:53.98 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 81 | 1:01.93 | 2:07.39 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 61 | 1:06.74 | 2:20.59 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Rosa Dalfoss Siggaard | 2003 | 57 | 1:10.23 | 2:23.37 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Caroline Ramussen Engmark | 2003 | DSQ | Svøm på maven v/25 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Phoebe Wendelborg | 2003 | DSQ | Ej fort. bev. v/25 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:28 |