Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Mix [2000] Lag 1 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:40.23 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Tobias Hörlin | 2000 | 43.65 | 1:24.08 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 36.14 | 2:00.22 | |||||||
William Mattsson | 2004 | 40.01 | 2:40.23 | |||||||
2 | Ösmo Knattemix | 2011 | Ösmo Simsällskap | 2:41.79 | ||||||
Hanna Josefsson | 2002 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Kristina Johnsson | 2000 | 40.99 | 1:26.86 | |||||||
Anton Mylläri | 2001 | 37.06 | 2:03.92 | |||||||
Mattias Kvist | 2003 | 37.87 | 2:41.79 | |||||||
3 | Södertälje Mix Lag 1 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:42.90 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 40.15 | 1:13.83 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 52.92 | 2:06.75 | |||||||
Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | 36.15 | 2:42.90 | |||||||
4 | Väsby SS Mix [2000] Lag 2 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:45.00 | ||||||
Gustaf Andersson | 2002 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Alexander Bjurström | 2000 | 47.23 | 1:28.20 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 32.12 | 2:00.32 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 44.68 | 2:45.00 | |||||||
5 | Södertälje Mix Lag 3 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:45.75 | ||||||
Oscar Andersson | 2000 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 49.95 | 1:30.08 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 45.08 | 2:15.16 | |||||||
David Erovic | 2001 | 30.59 | 2:45.75 | |||||||
6 | Väsby SS Mix [2000] Lag 3 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:47.15 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 47.82 | 47.82 | |||||||
Dag Unevik | 2001 | 43.96 | 1:31.78 | |||||||
Julia Björkén | 2001 | 39.43 | 2:11.21 | |||||||
Noah Rengart | 2002 | 35.94 | 2:47.15 | |||||||
7 | SK Strängn Mix [2000] | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:47.42 | ||||||
Maja Eriksson | 2002 | 44.44 | 44.44 | |||||||
Jesper Sandberg | 2001 | 49.81 | 1:34.25 | |||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 33.41 | 2:07.66 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 39.76 | 2:47.42 | |||||||
8 | Spårvägen 1 Mix [2000] | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:47.82 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 47.80 | 47.80 | |||||||
Linn Herlin | 2002 | 50.98 | 1:38.78 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 35.61 | 2:14.39 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 33.43 | 2:47.82 | |||||||
9 | Väsby SS Mix [2000] Lag 5 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:56.65 | ||||||
Erik Bjurström | 2002 | 46.41 | 46.41 | |||||||
Tuva Björkén | 2003 | 51.56 | 1:37.97 | |||||||
Ebba Andersson | 2001 | 40.40 | 2:18.37 | |||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 38.28 | 2:56.65 | |||||||
10 | Väsby SS Mix [2000] Lag 4 | 2000 | Väsby Simsällskap | 2:56.78 | ||||||
Angelo Sun | 2004 | 50.70 | 50.70 | |||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 48.47 | 1:39.17 | |||||||
Dimitra Tsirona | 2002 | 40.83 | 2:20.00 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 36.78 | 2:56.78 | |||||||
11 | Södertälje Mix Lag 2 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:58.01 | ||||||
Elin Nano | 2003 | 48.57 | 48.57 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 48.43 | 1:37.00 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 36.42 | 2:13.42 | |||||||
Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | 44.59 | 2:58.01 | |||||||
12 | Södertälje Mix Lag 4 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 3:03.48 | ||||||
Alva Lindby | 2001 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 1:06.72 | 1:50.06 | |||||||
Wilma Frisch | 2000 | 34.14 | 2:24.20 | |||||||
Viktor Lindelöf | 2003 | 39.28 | 3:03.48 | |||||||
13 | Västerås Mix Lag 2 | 2000 | Västerås Simsällskap | 3:06.27 | ||||||
Vilgot Berglund | 2003 | 51.02 | 51.02 | |||||||
Julia Faleke-Novy | 2000 | 47.33 | 1:38.35 | |||||||
Victoria Åberg | 2001 | 36.62 | 2:14.97 | |||||||
Isak Ahlbäck | 2002 | 51.30 | 3:06.27 | |||||||
14 | Ösmo Knattemix 2 | 2011 | Ösmo Simsällskap | 3:09.59 | ||||||
Alice Hartell | 2002 | 55.66 | 55.66 | |||||||
Liam Björklund | 2003 | 53.69 | 1:49.35 | |||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 43.61 | 2:32.96 | |||||||
Emil Gustavsson | 2000 | 36.63 | 3:09.59 | |||||||
15 | Saltsjöb Mix [2000] | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:09.88 | ||||||
Axel Lilja | 2002 | 47.74 | 47.74 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 54.49 | 1:42.23 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 46.09 | 2:28.32 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 41.56 | 3:09.88 | |||||||
16 | Västerås Mix Lag 1 | 2000 | Västerås Simsällskap | 3:13.55 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 51.32 | 51.32 | |||||||
Lina Rehnman | 2002 | 56.30 | 1:47.62 | |||||||
William Ejlegård | 2000 | 37.94 | 2:25.56 | |||||||
Lucas Baunsgaard | 2001 | 47.99 | 3:13.55 | |||||||
17 | Södertälje Mix Lag 6 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 3:13.85 | ||||||
Axel Moureau | 2001 | 46.29 | 46.29 | |||||||
Anna von Platten | 2003 | 1:03.21 | 1:49.50 | |||||||
Gabriel Bachir | 2000 | 41.27 | 2:30.77 | |||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 43.08 | 3:13.85 | |||||||
18 | Västerås Mix Lag 3 | 2000 | Västerås Simsällskap | 3:36.86 | ||||||
Felicia Rogell | 2003 | 1:01.58 | 1:01.58 | |||||||
Olle Rydberg | 2003 | 1:00.84 | 2:02.42 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 46.29 | 2:48.71 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 48.15 | 3:36.86 | |||||||
- | Södertälje Mix Lag 5 | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Åkersberga Mix [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ösmo Knattemix 1 | 2011 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Anton Broman | 2001 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Linn Claesson | 2002 | 52.17 | 1:37.95 | |||||||
Marcus Eriksson | 2000 | 44.11 | 2:22.06 | |||||||
- | Ösmo Knattemix 3 | 2011 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
William Wennerberg | 2003 | 1:00.77 | 1:00.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.64 | ||||||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.67 | ||||||
3 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.56 | ||||||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.76 | ||||||
5 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.13 | ||||||
6 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.66 | ||||||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 43.72 | ||||||
8 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.85 | ||||||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.10 | ||||||
10 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.15 | ||||||
11 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.27 | ||||||
12 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.44 | ||||||
13 | Isa Edfors | 2003 | Ösmo Simsällskap | 45.95 | ||||||
14 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.67 | ||||||
15 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.07 | ||||||
16 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 47.93 | ||||||
17 | Sofia Ståhlkrantz | 2004 | Norrtälje Simklubb | 50.32 | ||||||
18 | Josefin Ejhed | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.46 | ||||||
19 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.77 | ||||||
20 | Anna von Platten | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.77 | ||||||
21 | Klara Gihl | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.04 | ||||||
22 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 55.44 | ||||||
23 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.90 | ||||||
24 | Bianca Wernerman | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.71 | ||||||
25 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.88 | ||||||
26 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 57.79 | ||||||
27 | Frida Josefsson | 2005 | Ösmo Simsällskap | 57.99 | ||||||
28 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 59.39 | ||||||
29 | Evelin Vidlund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
29 | Stella Lindqvist | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.55 | ||||||
31 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
32 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:02.13 | ||||||
33 | Agnes Halén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:05.28 | ||||||
- | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.01 | ||||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.13 | ||||||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.66 | ||||||
4 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.80 | ||||||
5 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.22 | ||||||
6 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.50 | ||||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.23 | ||||||
8 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.31 | ||||||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.00 | ||||||
10 | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.01 | ||||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.26 | ||||||
12 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.37 | ||||||
13 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.55 | ||||||
14 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.78 | ||||||
15 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.02 | ||||||
16 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.65 | ||||||
17 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.84 | ||||||
18 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.66 | ||||||
19 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.71 | ||||||
20 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.41 | ||||||
21 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.47 | ||||||
22 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.64 | ||||||
23 | Delina Mokonen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.67 | ||||||
24 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.74 | ||||||
25 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.14 | ||||||
26 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.24 | ||||||
27 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.57 | ||||||
28 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.65 | ||||||
29 | Hanna Stödberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.69 | ||||||
30 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.81 | ||||||
31 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.14 | ||||||
32 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.56 | ||||||
32 | Madelene Järnström | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.56 | ||||||
34 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.74 | ||||||
35 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.99 | ||||||
36 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.53 | ||||||
37 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.60 | ||||||
38 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.30 | ||||||
39 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 52.97 | ||||||
40 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.85 | ||||||
41 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:06.90 | ||||||
42 | Irina Piskunov | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:08.24 | ||||||
- | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.81 | ||||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.70 | ||||||
3 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.97 | ||||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 33.09 | ||||||
5 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.17 | ||||||
6 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 34.77 | ||||||
7 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.30 | ||||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.32 | ||||||
9 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.38 | ||||||
10 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.39 | ||||||
11 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.86 | ||||||
12 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.26 | ||||||
13 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 36.83 | ||||||
14 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.85 | ||||||
15 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.20 | ||||||
16 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.93 | ||||||
17 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.07 | ||||||
18 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.37 | ||||||
19 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.64 | ||||||
20 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.17 | ||||||
21 | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.45 | ||||||
22 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.73 | ||||||
23 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.80 | ||||||
24 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.92 | ||||||
25 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.03 | ||||||
26 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.87 | ||||||
27 | Helana Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.03 | ||||||
28 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.20 | ||||||
29 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.29 | ||||||
30 | Tove Blomqvist | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.15 | ||||||
31 | Emilia Nilsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.39 | ||||||
32 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.64 | ||||||
33 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.91 | ||||||
34 | Felicia Lundberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.92 | ||||||
35 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 44.94 | ||||||
36 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.13 | ||||||
37 | Märta Johansson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.30 | ||||||
38 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.00 | ||||||
39 | Jasmin Safaei | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.14 | ||||||
40 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 49.35 | ||||||
41 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.67 | ||||||
- | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 30.00 | ||||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | ||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.21 | ||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.34 | ||||||
5 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 32.08 | ||||||
6 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.62 | ||||||
7 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.63 | ||||||
8 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.82 | ||||||
9 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.36 | ||||||
10 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.09 | ||||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.42 | ||||||
12 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.47 | ||||||
13 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.67 | ||||||
14 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.68 | ||||||
15 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.18 | ||||||
16 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.19 | ||||||
17 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.60 | ||||||
18 | Fredrika Hagman | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.75 | ||||||
19 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.05 | ||||||
20 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.20 | ||||||
21 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.97 | ||||||
22 | Sirma Meydan | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.29 | ||||||
23 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.39 | ||||||
24 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.45 | ||||||
25 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.79 | ||||||
26 | Jill Ivung | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.54 | ||||||
27 | Maja Lindén | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.40 | ||||||
28 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.34 | ||||||
29 | Malin Bäckström | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.27 | ||||||
30 | Qian-Min Ruan | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:02.08 | ||||||
- | Klara Pranke | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.99 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.64 | ||||||
3 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.72 | ||||||
4 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.03 | ||||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.46 | ||||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.50 | ||||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.87 | ||||||
8 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.48 | ||||||
9 | Angelo Sun | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.66 | ||||||
10 | Julian Ryott | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.01 | ||||||
11 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.61 | ||||||
12 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.13 | ||||||
13 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.60 | ||||||
14 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 51.39 | ||||||
15 | Emil Jagt | 2012 | Åkersberga Simsällskap | 51.56 | ||||||
16 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 52.35 | ||||||
17 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.81 | ||||||
18 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 53.23 | ||||||
19 | Oscar Johnsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 53.97 | ||||||
20 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.70 | ||||||
21 | William Johansson | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:05.10 | ||||||
22 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:07.55 | ||||||
23 | William Wennerberg | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:13.30 | ||||||
- | Erik Westman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.11 | ||||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 35.60 | ||||||
3 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.04 | ||||||
4 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.32 | ||||||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.80 | ||||||
6 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.84 | ||||||
7 | John Sun | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.27 | ||||||
8 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.45 | ||||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.83 | ||||||
10 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.54 | ||||||
11 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.57 | ||||||
12 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | ||||||
13 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.79 | ||||||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 40.13 | ||||||
15 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.66 | ||||||
16 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.91 | ||||||
17 | Johan Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.10 | ||||||
18 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.18 | ||||||
19 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.66 | ||||||
20 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.52 | ||||||
21 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.57 | ||||||
22 | Erik Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.80 | ||||||
23 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.46 | ||||||
24 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.33 | ||||||
25 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.89 | ||||||
26 | Liam Juhl | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.42 | ||||||
27 | Tobias Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.02 | ||||||
28 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.47 | ||||||
29 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.56 | ||||||
30 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.03 | ||||||
31 | Isak Ahlbäck | 2002 | Västerås Simsällskap | 53.71 | ||||||
32 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 56.72 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 30.94 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.96 | ||||||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 34.91 | ||||||
4 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.99 | ||||||
5 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | ||||||
5 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.22 | ||||||
7 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 36.75 | ||||||
8 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.77 | ||||||
9 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.57 | ||||||
10 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.96 | ||||||
11 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.01 | ||||||
12 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.11 | ||||||
13 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.44 | ||||||
14 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.60 | ||||||
15 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.91 | ||||||
16 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.51 | ||||||
17 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.64 | ||||||
18 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.31 | ||||||
19 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.45 | ||||||
20 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.96 | ||||||
21 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.41 | ||||||
22 | Anton Gihl | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.70 | ||||||
23 | Elias Norrman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.67 | ||||||
24 | Theo Gustafsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 47.60 | ||||||
25 | Lucas Baunsgaard | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.73 | ||||||
- | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.51 | ||||||
2 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.63 | ||||||
3 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 32.98 | ||||||
4 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.32 | ||||||
5 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.10 | ||||||
6 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.21 | ||||||
7 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | ||||||
8 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.79 | ||||||
9 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 35.25 | ||||||
10 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.63 | ||||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.71 | ||||||
12 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.36 | ||||||
13 | Emil Gustavsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 38.08 | ||||||
14 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.18 | ||||||
15 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.00 | ||||||
16 | Alexander Bjurström | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.08 | ||||||
17 | Furkan Kücûkgöl | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.85 | ||||||
18 | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.50 | ||||||
19 | Adam Edström | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.65 | ||||||
20 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.17 | ||||||
21 | Marcus Lundmark | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.11 | ||||||
22 | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.72 | ||||||
23 | Alexander Son | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.37 | ||||||
24 | Lucas Berglund | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.39 | ||||||
2 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.48 | ||||||
3 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 52.51 | ||||||
4 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 53.41 | ||||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 53.63 | ||||||
6 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 53.92 | ||||||
7 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 56.05 | ||||||
8 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 56.69 | ||||||
9 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.11 | ||||||
10 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 58.64 | ||||||
11 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 58.66 | ||||||
12 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 59.33 | ||||||
13 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 59.47 | ||||||
14 | Klara Gihl | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.59 | ||||||
15 | Isa Edfors | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:00.12 | ||||||
16 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:00.15 | ||||||
17 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:00.57 | ||||||
18 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:00.99 | ||||||
19 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:04.38 | ||||||
20 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:04.80 | ||||||
21 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:05.04 | ||||||
22 | Evelin Vidlund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:06.29 | ||||||
23 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:07.10 | ||||||
24 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:07.56 | ||||||
25 | Josefin Ejhed | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.49 | ||||||
26 | Anna von Platten | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:08.77 | ||||||
27 | Agnes Halén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:09.27 | ||||||
28 | Frida Josefsson | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:16.12 | ||||||
29 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:17.41 | ||||||
- | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Lindqvist | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.82 | ||||||
1 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.82 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.92 | ||||||
4 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.13 | ||||||
5 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 49.20 | ||||||
6 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.30 | ||||||
7 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.30 | ||||||
8 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.54 | ||||||
9 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.80 | ||||||
10 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.21 | ||||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.62 | ||||||
12 | Frida Moberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.76 | ||||||
13 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.90 | ||||||
14 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.93 | ||||||
15 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.74 | ||||||
16 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 54.04 | ||||||
17 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 54.31 | ||||||
18 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.62 | ||||||
19 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 56.12 | ||||||
20 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.34 | ||||||
21 | Hanna Stödberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 56.85 | ||||||
22 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 56.93 | ||||||
23 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 56.99 | ||||||
24 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 57.44 | ||||||
25 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 58.13 | ||||||
26 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 58.42 | ||||||
27 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 59.38 | ||||||
28 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 59.49 | ||||||
29 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 59.73 | ||||||
30 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 59.80 | ||||||
31 | Madelene Järnström | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:01.06 | ||||||
32 | Linn Axelsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
33 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:03.03 | ||||||
34 | Irina Piskunov | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:04.20 | ||||||
35 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:05.08 | ||||||
36 | Lova Alba | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.56 | ||||||
37 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:07.21 | ||||||
38 | Elvine Peters | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:11.41 | ||||||
- | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.89 | ||||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.70 | ||||||
3 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.95 | ||||||
4 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.47 | ||||||
5 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.65 | ||||||
6 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.08 | ||||||
7 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.32 | ||||||
8 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.51 | ||||||
9 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.58 | ||||||
10 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.71 | ||||||
11 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 48.03 | ||||||
12 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.11 | ||||||
13 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 48.29 | ||||||
14 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.84 | ||||||
15 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.96 | ||||||
16 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.28 | ||||||
17 | Helana Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.05 | ||||||
18 | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.83 | ||||||
19 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.84 | ||||||
20 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 51.28 | ||||||
21 | Felicia Lundberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 51.43 | ||||||
22 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 51.62 | ||||||
23 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 52.05 | ||||||
24 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.27 | ||||||
25 | Tove Blomqvist | 2001 | Norrtälje Simklubb | 52.44 | ||||||
26 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.60 | ||||||
27 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.96 | ||||||
28 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.35 | ||||||
29 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 54.51 | ||||||
30 | Maya Varley | 2001 | Norrtälje Simklubb | 54.99 | ||||||
31 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 55.05 | ||||||
32 | Märta Johansson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.54 | ||||||
33 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 57.40 | ||||||
34 | Emilia Nilsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 57.66 | ||||||
35 | Jasmin Safaei | 2001 | Väsby Simsällskap | 59.37 | ||||||
36 | Hannah Stenstrand | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:01.62 | ||||||
37 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:01.82 | ||||||
38 | Camilla Loretito | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:02.16 | ||||||
- | Linn Balmer Degerlund | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 40.89 | ||||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.45 | ||||||
3 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.42 | ||||||
4 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.14 | ||||||
5 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.75 | ||||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 45.70 | ||||||
7 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.95 | ||||||
8 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.00 | ||||||
9 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 46.05 | ||||||
10 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.31 | ||||||
11 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 46.92 | ||||||
12 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.55 | ||||||
13 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.58 | ||||||
14 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.45 | ||||||
15 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 48.53 | ||||||
16 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.59 | ||||||
17 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.43 | ||||||
18 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.49 | ||||||
19 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.28 | ||||||
20 | Sirma Meydan | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.33 | ||||||
21 | Fredrika Hagman | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.65 | ||||||
22 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 55.05 | ||||||
23 | Malin Bäckström | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:04.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.06 | ||||||
2 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 54.48 | ||||||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 55.19 | ||||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 55.31 | ||||||
5 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 55.70 | ||||||
6 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 56.01 | ||||||
7 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 56.13 | ||||||
8 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 58.46 | ||||||
9 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:00.06 | ||||||
10 | Angelo Sun | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:00.62 | ||||||
11 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.22 | ||||||
12 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:01.28 | ||||||
13 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:02.13 | ||||||
14 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:02.81 | ||||||
15 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:03.84 | ||||||
16 | William Johansson | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:05.21 | ||||||
17 | Oscar Johnsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:06.04 | ||||||
18 | William Wennerberg | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:09.89 | ||||||
19 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:12.13 | ||||||
- | Emil Jagt | 2012 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.26 | ||||||
2 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.38 | ||||||
3 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 51.28 | ||||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.43 | ||||||
5 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 52.00 | ||||||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 52.20 | ||||||
7 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.41 | ||||||
8 | Johan Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 53.16 | ||||||
9 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 53.73 | ||||||
10 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 53.98 | ||||||
11 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.02 | ||||||
12 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.33 | ||||||
13 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 55.17 | ||||||
14 | Erik Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 55.37 | ||||||
15 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.55 | ||||||
16 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 55.90 | ||||||
17 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 59.48 | ||||||
18 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:02.28 | ||||||
19 | Tobias Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:02.92 | ||||||
20 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:03.59 | ||||||
21 | Liam Juhl | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:05.50 | ||||||
22 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:05.73 | ||||||
23 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:06.82 | ||||||
24 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.48 | ||||||
25 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:10.55 | ||||||
- | Anton Hägbom | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isak Ahlbäck | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.10 | ||||||
2 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 46.58 | ||||||
3 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 46.71 | ||||||
4 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.18 | ||||||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.50 | ||||||
6 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.66 | ||||||
7 | Marcus Flank | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.35 | ||||||
8 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 49.56 | ||||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.16 | ||||||
10 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.56 | ||||||
11 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 51.79 | ||||||
12 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.70 | ||||||
13 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 53.55 | ||||||
14 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 55.50 | ||||||
15 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 56.04 | ||||||
16 | Elias Norrman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 56.15 | ||||||
17 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.11 | ||||||
18 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 57.86 | ||||||
19 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.07 | ||||||
20 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 59.42 | ||||||
21 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 59.66 | ||||||
22 | Lucas Baunsgaard | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:06.35 | ||||||
- | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.20 | ||||||
2 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.91 | ||||||
3 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.44 | ||||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.65 | ||||||
5 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.62 | ||||||
6 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.91 | ||||||
7 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.10 | ||||||
8 | Emil Gustavsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 49.44 | ||||||
9 | Alexander Bjurström | 2000 | Väsby Simsällskap | 49.52 | ||||||
10 | Furkan Kücûkgöl | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.37 | ||||||
11 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 50.60 | ||||||
12 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 52.21 | ||||||
13 | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.58 | ||||||
14 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 52.64 | ||||||
15 | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | 54.45 | ||||||
16 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 54.85 | ||||||
17 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.14 | ||||||
18 | Adam Edström | 2000 | Södertörns Simsällskap | 56.22 | ||||||
19 | Marcus Lundmark | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:00.09 | ||||||
20 | Lucas Berglund | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:01.82 | ||||||
21 | Alexei Tsoi | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:03.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.47 | ||||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.40 | ||||||
3 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.12 | ||||||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.24 | ||||||
5 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.39 | ||||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.84 | ||||||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 50.48 | ||||||
8 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.91 | ||||||
9 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.20 | ||||||
10 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 54.25 | ||||||
11 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.00 | ||||||
12 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.47 | ||||||
13 | Bianca Wernerman | 2004 | Ösmo Simsällskap | 55.85 | ||||||
14 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 56.20 | ||||||
15 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.44 | ||||||
16 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.36 | ||||||
17 | Josefin Ejhed | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 58.05 | ||||||
18 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 58.40 | ||||||
19 | Anna von Platten | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:01.36 | ||||||
20 | Isa Edfors | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:03.53 | ||||||
21 | Frida Josefsson | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:03.81 | ||||||
22 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:06.56 | ||||||
23 | Evelin Vidlund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:08.40 | ||||||
24 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:10.12 | ||||||
25 | Agnes Halén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:12.58 | ||||||
26 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:15.13 | ||||||
- | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.79 | ||||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.91 | ||||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.78 | ||||||
4 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.26 | ||||||
5 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.32 | ||||||
6 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.33 | ||||||
7 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.36 | ||||||
8 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.47 | ||||||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.21 | ||||||
10 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 45.38 | ||||||
11 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.71 | ||||||
12 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.02 | ||||||
13 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.38 | ||||||
14 | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.65 | ||||||
15 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.73 | ||||||
16 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.79 | ||||||
17 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.72 | ||||||
18 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.55 | ||||||
19 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.64 | ||||||
20 | Hanna Stödberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.87 | ||||||
21 | Delina Mokonen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.99 | ||||||
22 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.01 | ||||||
23 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.43 | ||||||
24 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.28 | ||||||
25 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.91 | ||||||
26 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 53.22 | ||||||
27 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 53.46 | ||||||
28 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 54.26 | ||||||
29 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 54.30 | ||||||
30 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 54.48 | ||||||
31 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.94 | ||||||
32 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.77 | ||||||
33 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 56.37 | ||||||
34 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 56.58 | ||||||
35 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.40 | ||||||
36 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 58.36 | ||||||
37 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 59.78 | ||||||
38 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.02 | ||||||
39 | Elvine Peters | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:02.41 | ||||||
40 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:08.91 | ||||||
41 | Irina Piskunov | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:10.80 | ||||||
- | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Madelene Järnström | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.78 | ||||||
2 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.00 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.31 | ||||||
4 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.54 | ||||||
5 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.53 | ||||||
6 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.55 | ||||||
7 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.11 | ||||||
8 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.75 | ||||||
9 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.60 | ||||||
10 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.01 | ||||||
11 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.48 | ||||||
12 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.56 | ||||||
13 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.89 | ||||||
14 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.63 | ||||||
15 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.88 | ||||||
16 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.41 | ||||||
17 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.53 | ||||||
18 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.55 | ||||||
19 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.88 | ||||||
20 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.42 | ||||||
21 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.76 | ||||||
22 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.93 | ||||||
23 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.36 | ||||||
24 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.70 | ||||||
25 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.88 | ||||||
26 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 49.07 | ||||||
27 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.36 | ||||||
28 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 49.52 | ||||||
29 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 49.53 | ||||||
30 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.56 | ||||||
31 | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.23 | ||||||
32 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.51 | ||||||
33 | Helana Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.85 | ||||||
34 | Märta Johansson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.29 | ||||||
35 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 52.72 | ||||||
36 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 56.23 | ||||||
37 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 56.38 | ||||||
38 | Emilia Nilsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 57.43 | ||||||
39 | Jasmin Safaei | 2001 | Väsby Simsällskap | 57.86 | ||||||
40 | Hannah Stenstrand | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:00.77 | ||||||
41 | Felicia Lundberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.02 | ||||||
42 | Camilla Loretito | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:08.54 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.39 | ||||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.75 | ||||||
3 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.94 | ||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 37.48 | ||||||
5 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.91 | ||||||
6 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.46 | ||||||
7 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 38.55 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.50 | ||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.92 | ||||||
10 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.75 | ||||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.31 | ||||||
12 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.39 | ||||||
13 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.09 | ||||||
14 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.49 | ||||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.61 | ||||||
16 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.90 | ||||||
17 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 45.52 | ||||||
18 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.59 | ||||||
19 | Sirma Meydan | 2000 | Väsby Simsällskap | 46.90 | ||||||
20 | Jill Ivung | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.78 | ||||||
21 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.89 | ||||||
22 | Fredrika Hagman | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.01 | ||||||
23 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.52 | ||||||
24 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.66 | ||||||
25 | Klara Pranke | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.62 | ||||||
26 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.09 | ||||||
27 | Qian-Min Ruan | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:06.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.46 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 47.28 | ||||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.35 | ||||||
4 | Angelo Sun | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.57 | ||||||
5 | Julian Ryott | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.75 | ||||||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.93 | ||||||
7 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.72 | ||||||
8 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.25 | ||||||
9 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 54.73 | ||||||
10 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 54.78 | ||||||
11 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.96 | ||||||
12 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 57.32 | ||||||
13 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:00.27 | ||||||
14 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:01.13 | ||||||
15 | Emil Jagt | 2012 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.27 | ||||||
16 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:02.64 | ||||||
17 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.03 | ||||||
18 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:04.90 | ||||||
19 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:06.74 | ||||||
20 | Oscar Johnsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:09.02 | ||||||
- | Erik Westman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | William Johansson | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Wennerberg | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.00 | ||||||
2 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.73 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.57 | ||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 43.24 | ||||||
4 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.24 | ||||||
6 | John Sun | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.82 | ||||||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.18 | ||||||
8 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.75 | ||||||
9 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.59 | ||||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.87 | ||||||
11 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.88 | ||||||
12 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.48 | ||||||
13 | Erik Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.82 | ||||||
14 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.31 | ||||||
15 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.38 | ||||||
16 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.82 | ||||||
17 | Johan Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.11 | ||||||
18 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.17 | ||||||
19 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.70 | ||||||
20 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.51 | ||||||
21 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.30 | ||||||
22 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.55 | ||||||
22 | Tobias Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 57.55 | ||||||
24 | Liam Juhl | 2002 | Väsby Simsällskap | 58.51 | ||||||
25 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 58.87 | ||||||
26 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 59.12 | ||||||
27 | Isak Ahlbäck | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:03.28 | ||||||
28 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:04.00 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.98 | ||||||
2 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.22 | ||||||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.94 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.66 | ||||||
5 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.31 | ||||||
6 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 44.34 | ||||||
7 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.40 | ||||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.85 | ||||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.17 | ||||||
10 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.33 | ||||||
11 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.75 | ||||||
12 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.44 | ||||||
13 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.46 | ||||||
14 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.65 | ||||||
15 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.70 | ||||||
16 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.80 | ||||||
17 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.00 | ||||||
18 | Anton Gihl | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.77 | ||||||
19 | Theo Gustafsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:00.55 | ||||||
- | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.44 | ||||||
2 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.58 | ||||||
3 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.91 | ||||||
4 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.71 | ||||||
5 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.82 | ||||||
6 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.37 | ||||||
7 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 42.80 | ||||||
8 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 43.35 | ||||||
9 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.43 | ||||||
10 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.66 | ||||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.47 | ||||||
12 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.87 | ||||||
13 | Alexander Bjurström | 2000 | Väsby Simsällskap | 48.74 | ||||||
14 | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | 49.80 | ||||||
15 | Emil Gustavsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 50.40 | ||||||
16 | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 18.59 | ||||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 21.00 | ||||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.63 | ||||||
4 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 22.51 | ||||||
5 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 22.62 | ||||||
6 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.84 | ||||||
7 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 24.03 | ||||||
8 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 24.04 | ||||||
9 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.19 | ||||||
10 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 24.57 | ||||||
11 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 24.98 | ||||||
12 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 25.22 | ||||||
13 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 25.61 | ||||||
14 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 25.68 | ||||||
15 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 27.00 | ||||||
16 | Sofia Ståhlkrantz | 2004 | Norrtälje Simklubb | 27.01 | ||||||
17 | Isa Edfors | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.46 | ||||||
18 | Anna von Platten | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.88 | ||||||
19 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.23 | ||||||
- | Evelin Vidlund | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Ejhed | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.66 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.40 | ||||||
3 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.52 | ||||||
4 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 18.61 | ||||||
5 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.91 | ||||||
6 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 19.25 | ||||||
7 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 19.36 | ||||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 20.50 | ||||||
9 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 21.15 | ||||||
10 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 21.35 | ||||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.38 | ||||||
12 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.81 | ||||||
13 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 21.88 | ||||||
14 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 22.03 | ||||||
15 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.21 | ||||||
16 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 22.25 | ||||||
17 | Hanna Stödberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.94 | ||||||
18 | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.25 | ||||||
19 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 23.28 | ||||||
20 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 23.60 | ||||||
21 | Madelene Järnström | 2002 | Södertälje Simsällskap | 24.07 | ||||||
22 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 24.58 | ||||||
23 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 25.31 | ||||||
24 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 25.92 | ||||||
- | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Delina Mokonen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvine Peters | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 16.13 | ||||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 16.54 | ||||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 16.67 | ||||||
4 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.37 | ||||||
5 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 17.44 | ||||||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 17.82 | ||||||
7 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.49 | ||||||
8 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 18.54 | ||||||
9 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 18.63 | ||||||
10 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 18.64 | ||||||
11 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 18.78 | ||||||
12 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 18.82 | ||||||
13 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 18.88 | ||||||
14 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 19.06 | ||||||
15 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 19.99 | ||||||
16 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 20.23 | ||||||
17 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 20.56 | ||||||
18 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 20.62 | ||||||
19 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 20.87 | ||||||
20 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 20.90 | ||||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 20.93 | ||||||
22 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 21.17 | ||||||
23 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 21.65 | ||||||
24 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 22.11 | ||||||
25 | Felicia Lundberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 22.12 | ||||||
26 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 22.15 | ||||||
27 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 23.06 | ||||||
28 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 23.66 | ||||||
29 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 23.68 | ||||||
30 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 24.43 | ||||||
31 | Jasmin Safaei | 2001 | Väsby Simsällskap | 26.57 | ||||||
32 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.85 | ||||||
33 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.68 | ||||||
34 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 29.34 | ||||||
- | Emilia Nilsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 15.56 | ||||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.60 | ||||||
3 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 16.29 | ||||||
4 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.05 | ||||||
5 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.29 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.41 | ||||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 17.41 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.55 | ||||||
9 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 17.73 | ||||||
10 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 17.92 | ||||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 18.65 | ||||||
12 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 18.80 | ||||||
13 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 18.96 | ||||||
14 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 19.36 | ||||||
15 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.41 | ||||||
16 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 19.61 | ||||||
17 | Jill Ivung | 2000 | Väsby Simsällskap | 19.82 | ||||||
18 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 19.96 | ||||||
19 | Fredrika Hagman | 2000 | Spårvägens Simförening | 20.65 | ||||||
20 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 20.81 | ||||||
21 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 21.55 | ||||||
22 | Sirma Meydan | 2000 | Väsby Simsällskap | 21.75 | ||||||
23 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 23.04 | ||||||
- | Klara Pranke | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:46 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.79 | ||||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 20.82 | ||||||
3 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 20.89 | ||||||
4 | Angelo Sun | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.78 | ||||||
5 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.12 | ||||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 25.25 | ||||||
7 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 25.40 | ||||||
8 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 25.73 | ||||||
9 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 25.75 | ||||||
10 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 26.15 | ||||||
- | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Jagt | 2012 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 17.91 | ||||||
2 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.98 | ||||||
3 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.32 | ||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 18.37 | ||||||
5 | John Sun | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.94 | ||||||
6 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.97 | ||||||
7 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.64 | ||||||
8 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 20.02 | ||||||
9 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 20.55 | ||||||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 20.88 | ||||||
11 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 21.14 | ||||||
12 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.22 | ||||||
13 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.61 | ||||||
14 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.01 | ||||||
15 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.85 | ||||||
16 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 24.18 | ||||||
17 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 24.56 | ||||||
18 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 24.75 | ||||||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 24.77 | ||||||
20 | Erik Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 26.00 | ||||||
21 | Tobias Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.88 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 15.79 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 16.03 | ||||||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 17.53 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 18.91 | ||||||
5 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 19.75 | ||||||
6 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 20.17 | ||||||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 20.29 | ||||||
8 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 20.37 | ||||||
9 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 20.42 | ||||||
10 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 20.76 | ||||||
11 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 21.31 | ||||||
12 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 21.72 | ||||||
13 | Marcus Flank | 2001 | Väsby Simsällskap | 21.96 | ||||||
14 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 22.16 | ||||||
15 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 22.19 | ||||||
16 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 23.09 | ||||||
17 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 23.18 | ||||||
18 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 23.36 | ||||||
19 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 24.16 | ||||||
20 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 26.62 | ||||||
21 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.95 | ||||||
- | Anton Gihl | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 15.22 | ||||||
2 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 16.53 | ||||||
3 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 16.69 | ||||||
4 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 17.78 | ||||||
5 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 17.93 | ||||||
6 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 18.25 | ||||||
7 | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | 19.18 | ||||||
8 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 19.34 | ||||||
9 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 19.68 | ||||||
10 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 20.28 | ||||||
11 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 20.41 | ||||||
12 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 20.42 | ||||||
13 | Emil Gustavsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 20.61 | ||||||
14 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 20.69 | ||||||
15 | Alexander Bjurström | 2000 | Väsby Simsällskap | 20.93 | ||||||
16 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 22.03 | ||||||
17 | Marcus Lundmark | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 22.15 | ||||||
18 | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.21 | ||||||
- | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:46 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:40.72 | ||||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:43.44 | ||||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:49.72 | ||||||
4 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:50.91 | ||||||
5 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:50.99 | ||||||
6 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:51.52 | ||||||
7 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:52.44 | ||||||
8 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:52.65 | ||||||
9 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:53.35 | ||||||
10 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:54.26 | ||||||
11 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:57.76 | ||||||
12 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:59.62 | ||||||
13 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:00.90 | ||||||
- | Anna von Platten | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:28.08 | ||||||
2 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:32.98 | ||||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:33.95 | ||||||
4 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:34.81 | ||||||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:34.98 | ||||||
6 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:35.22 | ||||||
7 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:35.42 | ||||||
8 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:38.96 | ||||||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:40.32 | ||||||
10 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:40.87 | ||||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:42.05 | ||||||
12 | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:46.64 | ||||||
13 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:47.97 | ||||||
14 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:49.39 | ||||||
15 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:50.79 | ||||||
16 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:51.14 | ||||||
17 | Hanna Stödberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:51.80 | ||||||
18 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:53.82 | ||||||
19 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:00.47 | ||||||
- | Madelene Järnström | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:21.76 | ||||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:24.05 | ||||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:24.92 | ||||||
4 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:25.92 | ||||||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:27.62 | ||||||
6 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:29.55 | ||||||
7 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:30.91 | ||||||
8 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:31.38 | ||||||
9 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:32.43 | ||||||
10 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:32.92 | ||||||
11 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:33.54 | ||||||
12 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:34.52 | ||||||
13 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:37.21 | ||||||
14 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:37.93 | ||||||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:38.55 | ||||||
16 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:39.41 | ||||||
17 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 1:41.20 | ||||||
18 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:41.37 | ||||||
19 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:41.39 | ||||||
20 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:42.72 | ||||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:43.56 | ||||||
22 | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:44.40 | ||||||
23 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:45.49 | ||||||
24 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:46.74 | ||||||
25 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:47.57 | ||||||
26 | Jessica Blair | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:48.97 | ||||||
27 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:52.77 | ||||||
28 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:53.41 | ||||||
29 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:55.77 | ||||||
30 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:55.78 | ||||||
31 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 2:01.21 | ||||||
32 | Jasmin Safaei | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:01.57 | ||||||
- | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:16.83 | ||||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:21.68 | ||||||
3 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:21.95 | ||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:23.23 | ||||||
5 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:23.60 | ||||||
6 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:23.76 | ||||||
7 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:28.03 | ||||||
8 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:28.60 | ||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:29.27 | ||||||
10 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:30.69 | ||||||
11 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:31.55 | ||||||
12 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:32.60 | ||||||
13 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:32.76 | ||||||
14 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:33.77 | ||||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:35.76 | ||||||
16 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:36.10 | ||||||
17 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:36.81 | ||||||
18 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:38.76 | ||||||
19 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:39.07 | ||||||
20 | Sofia Fischer | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:39.59 | ||||||
21 | Jill Ivung | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:43.41 | ||||||
22 | Sirma Meydan | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:44.17 | ||||||
23 | Fredrika Hagman | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:45.67 | ||||||
24 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:45.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2012 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 13:41 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2012 |
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:34.78 | ||||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:54.40 | ||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:54.58 | ||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:59.67 | ||||||
5 | Angelo Sun | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:00.46 | ||||||
6 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:10.24 | ||||||
- | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:31.37 | ||||||
2 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:34.68 | ||||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:37.28 | ||||||
4 | Gustaf Andersson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:38.48 | ||||||
5 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:40.45 | ||||||
6 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:42.79 | ||||||
7 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:45.26 | ||||||
8 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:45.64 | ||||||
9 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:46.54 | ||||||
10 | Arian Parsa | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:49.24 | ||||||
11 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:49.48 | ||||||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:49.93 | ||||||
13 | Erik Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:51.93 | ||||||
14 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:53.00 | ||||||
15 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:53.23 | ||||||
16 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:53.66 | ||||||
17 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:04.85 | ||||||
18 | Tobias Bjurström | 2002 | Väsby Simsällskap | 2:14.55 | ||||||
- | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | John Sun | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:24.20 | ||||||
2 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:25.08 | ||||||
3 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:31.94 | ||||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:34.17 | ||||||
5 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:38.52 | ||||||
6 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:39.02 | ||||||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:39.40 | ||||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:41.18 | ||||||
9 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:42.93 | ||||||
10 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:43.03 | ||||||
11 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:43.74 | ||||||
12 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:45.28 | ||||||
13 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:45.85 | ||||||
14 | Marcus Flank | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:46.18 | ||||||
15 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:46.54 | ||||||
16 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:47.24 | ||||||
17 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:54.20 | ||||||
18 | David Ahlqvist | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:55.18 | ||||||
- | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:19.03 | ||||||
2 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:22.96 | ||||||
3 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:25.04 | ||||||
4 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:28.15 | ||||||
5 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:29.87 | ||||||
6 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:31.31 | ||||||
7 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:35.59 | ||||||
8 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:36.31 | ||||||
9 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:36.35 | ||||||
10 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:37.79 | ||||||
11 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:38.95 | ||||||
12 | Alexander Bjurström | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:40.68 | ||||||
13 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:41.71 | ||||||
14 | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:46.64 | ||||||
15 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:49.91 | ||||||
16 | Erik Westerlund | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:57.21 | ||||||
- | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 oktober 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 13:41 |