Results for SydCup 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.64 | 1:11.36 | |||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 35.24 | 1:19.08 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.27 | 1:08.44 | |||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.62 | 1:10.23 | |||||
3 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.99 | 1:15.39 | |||||
4 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.97 | 1:16.20 | |||||
5 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 34.21 | 1:19.72 | |||||
6 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.98 | 1:25.02 | |||||
7 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.56 | 1:29.16 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 33.95 | 1:12.66 | |||||
2 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 34.58 | 1:16.63 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.70 | 1:18.37 | |||||
4 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 37.21 | 1:18.45 | |||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.02 | 1:18.52 | |||||
6 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 37.95 | 1:19.87 | |||||
7 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 37.92 | 1:20.82 | |||||
8 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.25 | 1:22.21 | |||||
9 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.39 | 1:22.40 | |||||
10 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 41.34 | 1:24.81 | |||||
11 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 40.39 | 1:26.01 | |||||
12 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.50 | 1:32.46 | |||||
13 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 44.02 | 1:32.75 | |||||
14 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 44.72 | 1:33.63 | |||||
15 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.61 | 1:35.24 | |||||
16 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.42 | 1:46.16 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 38.09 | 1:21.13 | |||||
2 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 43.10 | 1:28.88 | |||||
3 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 41.48 | 1:30.01 | |||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 43.72 | 1:34.29 | |||||
5 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 42.61 | 1:34.37 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.42 | 1:36.84 | |||||
7 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 46.98 | 1:38.70 | |||||
8 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 47.04 | 1:41.15 | |||||
9 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.96 | 1:45.57 | |||||
10 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 51.22 | 1:47.05 | |||||
11 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.14 | 1:47.37 | |||||
12 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.71 | 1:50.12 | |||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | DSQ | Using tape | |||||
- | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | 1h i vend v/75m | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.80 | 1:40.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |