Results for SydCup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stvne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangr | Haderslev Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 september 2011 |
Lb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.52 | ||||||
2 | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svmme Klub | 28.56 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 28.67 | ||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svmmeklubben Snderborg | 28.92 | ||||||
Lb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svm | 27.87 | ||||||
2 | Emil Jensen | 1994 | Svmmeklubben Snderborg | 27.91 | ||||||
3 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svmme Klub | 28.28 | ||||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svmmeklub Triton | 28.47 | ||||||
5 | Mikkel Mller Srensen | 1994 | Delta Svm | 28.71 | ||||||
6 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svm | 29.30 | ||||||
7 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 30.44 | ||||||
8 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.30 | ||||||
- | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svmmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Jonte Krner | 1997 | Sg_elbe | 28.24 | ||||||
2 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 28.72 | ||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 29.76 | ||||||
4 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 30.42 | ||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svmmeklub Triton | 30.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svmmeklubben Snderborg | 31.36 | ||||||
7 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 32.09 | ||||||
8 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svm | 38.38 | ||||||
9 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svmme Klub | 45.47 | ||||||
- | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svmmeklub Triton | DNS | ||||||
Lb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svmmeklubben Snderborg | 30.58 | ||||||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 30.85 | ||||||
3 | Emil Rimer | 1998 | Svmmeklubben Snderborg | 31.90 | ||||||
4 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 32.67 | ||||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 32.67 | ||||||
6 | Bjrn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 32.95 | ||||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 32.99 | ||||||
8 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 33.22 | ||||||
9 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 35.96 | ||||||
10 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 38.61 | ||||||
11 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 41.96 | ||||||
12 | Jeppe Kjr | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 42.41 | ||||||
Lb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 35.38 | ||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.72 | ||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 37.25 | ||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 39.97 | ||||||
5 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 40.34 | ||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svm | 42.59 | ||||||
7 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 42.77 | ||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 54.09 | ||||||
9 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:14.96 | ||||||
- | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | DSQ | 1 hnd i vend/25m | |||||
- | Mads Tnder | 2002 | Haderslev Svmme Klub | DSQ | brystben fly | |||||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DSQ | async ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |