Results for SydCup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stvne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangr | Haderslev Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 september 2011 |
Lb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 19 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 24.97 | ||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svmme Klub | 25.14 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 25.36 | ||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svmmeklubben Snderborg | 27.28 | ||||||
- | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Michael Dan | 1994 | Kolding SK | 24.98 | ||||||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svmme Klub | 25.80 | ||||||
3 | Mikkel Mller Srensen | 1994 | Delta Svm | 25.97 | ||||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svmmeklub Triton | 26.06 | ||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svm | 26.14 | ||||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Svmmeklubben Snderborg | 26.40 | ||||||
7 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 27.55 | ||||||
8 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rdding Svmmeklub | 28.25 | ||||||
9 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 28.55 | ||||||
Lb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svm | 25.48 | ||||||
2 | Jonte Krner | 1997 | Sg_elbe | 26.52 | ||||||
3 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 26.59 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svmmeklub Triton | 27.55 | ||||||
5 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 27.65 | ||||||
6 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 27.98 | ||||||
7 | Sren Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 28.57 | ||||||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svmme Klub | 28.85 | ||||||
9 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svm | 30.69 | ||||||
- | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svmmeklubben Snderborg | DNS | ||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svm | 27.66 | ||||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svm | 27.90 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 27.97 | ||||||
4 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 28.27 | ||||||
5 | Emil Rimer | 1998 | Svmmeklubben Snderborg | 28.55 | ||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 28.67 | ||||||
7 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 28.77 | ||||||
8 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svmmeklubben Snderborg | 28.90 | ||||||
9 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svm | 30.28 | ||||||
10 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svmmeklubben Snderborg | 30.44 | ||||||
11 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 31.19 | ||||||
12 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 31.27 | ||||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | Rdding Svmmeklub | 31.48 | ||||||
14 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svm | 31.89 | ||||||
15 | Steffen Vester Uldal | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 32.54 | ||||||
16 | Svend Matzen | 1999 | Rdding Svmmeklub | 32.65 | ||||||
17 | Yelizar M. G. Mller | 1998 | Odder IGF | 32.75 | ||||||
18 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 33.06 | ||||||
19 | Jeppe Kjr | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 33.84 | ||||||
20 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 35.52 | ||||||
21 | Simon Thiesen | 1999 | Rdding Svmmeklub | 38.34 | ||||||
22 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 43.30 | ||||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 29.45 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svmmeklub Triton | 30.47 | ||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.85 | ||||||
4 | Kasper Petersen | 2000 | Rdding Svmmeklub | 31.20 | ||||||
5 | Mads Srensen | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 32.10 | ||||||
6 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 32.25 | ||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svmmeklub Triton | 32.81 | ||||||
8 | Sebastian Mller Jrgense | 2001 | Odder IGF | 34.55 | ||||||
9 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svm | 34.58 | ||||||
10 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 35.03 | ||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 35.23 | ||||||
12 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 36.22 | ||||||
13 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rdding Svmmeklub | 36.35 | ||||||
14 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 39.58 | ||||||
15 | Simon Perzynski | 2002 | Svmmeklubben Snderborg | 41.48 | ||||||
16 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 43.02 | ||||||
17 | Mads Tnder | 2002 | Haderslev Svmme Klub | 43.70 | ||||||
18 | Jacob Petersen | 2001 | Haderslev Svmme Klub | 45.23 | ||||||
19 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 51.80 | ||||||
- | Andr Iversen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:31 |