Tulokset SydCup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.58 | 1:15.99 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 38.41 | 1:20.32 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.84 | 1:19.39 | |||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.25 | 1:22.01 | |||||
3 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 39.92 | 1:24.59 | |||||
4 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 39.93 | 1:26.08 | |||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 41.29 | 1:28.41 | |||||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.00 | 1:30.65 | |||||
7 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.63 | 1:30.74 | |||||
8 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 44.01 | 1:33.27 | |||||
9 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 45.46 | 1:34.25 | |||||
10 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.72 | 1:47.84 | |||||
11 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 50.94 | 1:48.41 | |||||
- | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNF | ||||||
- | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd i vend/25m | |||||
- | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 41.98 | 1:28.65 | |||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.71 | 1:31.61 | |||||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 43.34 | 1:35.01 | |||||
4 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 49.56 | 1:42.38 | |||||
5 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 48.69 | 1:43.17 | |||||
6 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 49.01 | 1:43.22 | |||||
7 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 51.70 | 1:50.16 | |||||
8 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 52.60 | 1:50.46 | |||||
9 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 53.97 | 1:50.51 | |||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 53.08 | 1:51.87 | |||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.95 | 1:54.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |