Resultater for GSC Short Course
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.31 | 1:18.72 | |||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | 1:20.08 | |||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.97 | 1:21.69 | |||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.19 | 1:21.75 | |||||
5 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.34 | 1:25.18 | |||||
6 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.31 | 1:25.46 | |||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.88 | 1:25.82 | |||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 43.14 | 1:27.08 | |||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.26 | 1:27.34 | |||||
10 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.56 | 1:27.57 | |||||
11 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.11 | ||||||
12 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 46.81 | 1:33.54 | |||||
12 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 45.70 | 1:33.54 | |||||
14 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 1:34.17 | ||||||
15 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.44 | ||||||
16 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.14 | 1:36.33 | |||||
17 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.74 | 1:36.92 | |||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.32 | ||||||
19 | Ann Sophie Bill | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:38.89 | ||||||
20 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.47 | ||||||
21 | Lærke Rask Sander | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 49.67 | 1:41.02 | |||||
22 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.10 | 1:41.65 | |||||
23 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.21 | 1:41.94 | |||||
24 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.95 | 1:42.18 | |||||
25 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.33 | 1:42.39 | |||||
26 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.07 | 1:42.44 | |||||
27 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 52.62 | 1:43.07 | |||||
28 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.46 | 1:43.91 | |||||
29 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.47 | 1:46.47 | |||||
30 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.63 | 1:47.05 | |||||
31 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 52.19 | 1:48.28 | |||||
32 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.04 | 1:48.93 | |||||
33 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 56.25 | 1:50.27 | |||||
34 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.76 | 1:50.40 | |||||
35 | Isabella Eggers | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 54.93 | 1:51.17 | |||||
36 | Anna Aarbak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 53.43 | 1:51.26 | |||||
37 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.30 | 1:52.37 | |||||
38 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.89 | 1:55.49 | |||||
39 | Louise Rejmers | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.94 | 2:01.74 | |||||
40 | Sofie Bak Rasmussen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.05 | 2:04.92 | |||||
41 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.08 | 2:10.08 | |||||
42 | Kaja Brandt Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.37 | 2:10.38 | |||||
43 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.83 | 2:15.12 | |||||
44 | Maria Holst | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.04 | 2:23.73 | |||||
45 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.00 | 2:23.87 | |||||
- | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.76 | 1:13.92 | |||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:15.35 | |||||
3 | Josefine Brosolat Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.31 | 1:17.76 | |||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.10 | 1:17.96 | |||||
5 | Malene Bang | 1999 | A6 | 38.16 | 1:18.29 | |||||
6 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.45 | 1:18.46 | |||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.91 | 1:20.00 | |||||
8 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 39.36 | 1:20.77 | |||||
9 | My Weitling | 2000 | A6 | 39.36 | 1:20.87 | |||||
10 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | 1:21.28 | |||||
11 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | 1:21.45 | |||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | 1:21.84 | |||||
13 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.77 | 1:22.18 | |||||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.41 | 1:23.06 | |||||
15 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | 1:23.24 | |||||
16 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.06 | 1:23.98 | |||||
17 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.90 | 1:25.13 | |||||
18 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.46 | 1:25.48 | |||||
19 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | 1:25.92 | |||||
20 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.56 | 1:27.39 | |||||
21 | Natasha Worm Magnus | 2000 | A6 | 44.66 | 1:29.47 | |||||
22 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 43.83 | 1:29.60 | |||||
23 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.78 | ||||||
24 | Emilia Johnsson | 1999 | Simklubben Lödde | 46.70 | 1:34.08 | |||||
25 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 1:38.56 | ||||||
26 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 54.62 | 1:49.41 | |||||
- | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 armtag i vend | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 33.49 | 1:08.84 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.29 | 1:10.16 | |||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 35.24 | 1:11.27 | |||||
4 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.82 | 1:11.81 | |||||
5 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.17 | 1:12.83 | |||||
6 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.97 | 1:13.80 | |||||
7 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:19.44 | |||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.09 | 1:20.50 | |||||
9 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 39.55 | 1:20.58 | |||||
10 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.30 | 1:23.80 | |||||
- | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.17 | 1:09.64 | |||||
2 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:11.34 | |||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | A6 | 34.97 | 1:11.86 | |||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.93 | 1:13.20 | |||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.29 | 1:14.65 | |||||
6 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.36 | 1:17.96 | |||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.27 | 1:18.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 41.57 | 1:25.66 | |||||
- | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 12:00 |