2018-09-21   12:12:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Langbane Mesterskaber Grand Prix 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  Grand Prix 2 / Vest Langbane    Udskriftsdato  22 februar 2008   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:32.75 2005-03-22 
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:47.49 1995-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
:-) Wes Herrer 1  West Swim Esbjerg            8:02.50   
  Jon Rud  1986      59.83  2:02.31      2:02.31   
  Martin Saugstrup  1992      58.59  2:02.60      4:04.91   
  Nicolai Graae Hansen  1988      57.25  2:00.62      6:05.53   
  Jacob Carstensen  1978      56.23  1:56.97      8:02.50   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            8:20.14   
  Viktor B. Bromer  1993      1:00.16  2:03.41      2:03.41   
  Andi H. Sejersen  1988      59.24  2:04.64      4:08.05   
  David Jakobsen  1990      1:02.08  2:07.26      6:15.31   
  Christian Fischer  1986      1:02.16  2:04.83      8:20.14   
                     
Herning Killerwhales  Herning Svømmeklub            8:25.26   
  Martin Duedahl  1985      1:00.97  2:04.89      2:04.89   
  Lars Arnbak  1981      57.16  2:03.75      4:08.64   
  Lasse Sangild  1990      1:01.06  2:06.85      6:15.49   
  Jens Glent Abildgaard  1991      1:02.51  2:09.77      8:25.26   
                     
Sto 95 Herrer  Swim Team Odense 95            8:30.69   
  Martin T. Nielsen  1990      1:02.74  2:10.87      2:10.87   
  Stephan Norman Østergaard  1989      57.76  2:02.13      4:13.00   
  Morten Køhler  1991      29.23  1:36.52      5:49.52   
  Lars Wermuth  1993      1:00.34  2:41.17      8:30.69   
                     
Silkeborg Herrer  1987  Silkeborg Svømmeklub            8:31.29   
  Jesper Andersen  1989      1:00.19  2:04.50      2:04.50   
  Steffen Skjødt  1987      59.65  2:05.18      4:09.68   
  Jonas Skall Hansen  1990      1:05.04  2:14.67      6:24.35   
  Morten Riemenschneider  1989      1:02.01  2:06.94      8:31.29   
                     
Agf Drenge 2  Agfs Svømmeafdeling            8:43.67   
  Victor Ohn  1992      1:03.28  2:11.83      2:11.83   
  Mik Birk  1991      1:01.75  2:11.83      4:23.66   
  Simon Skærbæk  1990      1:01.57  2:10.92      6:34.58   
  Michael Schulz Andersen  1987      1:01.15  2:09.09      8:43.67   
                     
Horsens Herrer  Horsens Svømmeklub            8:52.66   
  Kasper Bisgaard  1991      1:04.54  2:13.67      2:13.67   
  Henrik Lagoni  1991      1:04.53  2:14.22      4:27.89   
  Mads Bygballe  1991      1:05.63  2:14.63      6:42.52   
  Brian Lagoni  1985      1:00.73  2:10.14      8:52.66   
                     
Hsc Drenge 1  1991  Holstebro Svømme Club            8:53.11   
  Rasmus Busk Sørensen  1991      1:02.68  2:09.57      2:09.57   
  Philip Dreyer  1990      1:04.56  2:15.99      4:25.56   
  Mike Torsland Pedersen  1991      1:06.11           
  Frederik Bielefeldt  1991      8:17.30  8:53.11      8:53.11   
                     
Hsc Herrer 1  Holstebro Svømme Club            9:11.30   
  Lars Schmidt  1987      1:02.30  2:10.14      2:10.14   
  Steffen Breinbjerg  1994      1:08.88  2:18.12      4:28.26   
  Kristian Trier Nipper  1992      1:07.88  2:17.73      6:45.99   
  Rasmus Vendelbo  1987      1:05.97  2:25.31      9:11.30   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.04 
Licens til Vildbjerg Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark