Results for Spar Nord Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag Indledende
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 56.66 | 1:54.78 | |||||
2 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 1:02.73 | 2:08.05 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:01.56 | 2:09.56 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 50.70 | 1:42.22 | |||||
2 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 52.08 | 1:42.55 | |||||
3 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 1:03.18 | 2:07.85 | |||||
4 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:03.01 | 2:12.35 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 46.68 | 1:35.12 | |||||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 47.55 | 1:35.21 | |||||
3 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 48.50 | 1:39.43 | |||||
4 | Thilde Lund | 2001 | Varde Svømmeklub | 54.49 | 1:47.27 | |||||
5 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 53.37 | 1:53.84 | |||||
6 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 56.44 | 1:53.88 | |||||
7 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 1:14.57 | 2:42.29 | |||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Ester Møller | 2001 | West Swim Esbjerg | DSQ | crawtag | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 43.16 | 1:28.53 | |||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.64 | 1:31.06 | |||||
3 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 44.82 | 1:31.17 | |||||
4 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 46.52 | 1:34.15 | |||||
5 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 46.77 | 1:37.34 | |||||
6 | Sofie Haahr | 2000 | Swim Team Esbjerg | 51.94 | 1:44.93 | |||||
7 | Katrine Risager Seegert | 2000 | Kolding SK | 49.02 | 1:45.20 | |||||
8 | Line Bæk Thulin | 2000 | West Swim Esbjerg | 51.64 | 1:46.56 | |||||
9 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 57.35 | 1:58.56 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.60 | 1:22.99 | |||||
2 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 41.71 | 1:25.09 | |||||
3 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 41.16 | 1:26.15 | |||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 42.53 | 1:26.62 | |||||
5 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 42.69 | 1:27.88 | |||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.18 | 1:29.68 | |||||
7 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 45.07 | 1:31.60 | |||||
8 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 44.83 | 1:32.35 | |||||
9 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 1:34.81 | 1:34.81 | |||||
10 | Sissel L. Madsen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 47.42 | 1:38.03 | |||||
11 | Stine Kromann | 1999 | West Swim Esbjerg | 54.29 | 1:52.13 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 37.13 | 1:16.29 | |||||
2 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.59 | 1:18.91 | |||||
3 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 42.19 | 1:25.91 | |||||
4 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 48.96 | 1:40.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 |