2018-05-22   19:59:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Cup    Udskriftsdato  16 juni 2012   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  West Swim Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2012         
 
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fie Holzmann  2000  Kolding SK    38.74  1:22.36  2:05.98    2:48.17   
Sofie West  2000  West Swim Esbjerg    39.43  1:24.08  2:11.22    2:53.49   
Julie Christensen  2000  Kolding SK    39.77  1:25.80  2:12.22    2:56.39   
Line Larsen  2000  West Swim Esbjerg    40.97  1:25.49  2:12.75    2:56.73   
Nanette Nikolajsen  2000  West Swim Esbjerg    40.96  1:26.61  2:13.86    2:59.61   
Freja Maack Lykke  2000  West Swim Esbjerg    40.40  1:27.69  2:17.87    3:07.94   
Julie Illeborg Jensen  2000  West Swim Esbjerg    46.47  1:43.71  2:43.85    3:41.04   
Frederikke Nielsen  2000  West Swim Esbjerg    50.53  2:52.80  3:47.15    3:47.15   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Shanna Armstrong  1998  Swim Team Esbjerg    34.56  1:11.86  1:49.44    2:26.92   
Christine Larsen  1998  Kolding SK    38.19  1:19.48  2:02.29    2:43.14   
Sissel L. Madsen  1999  Swim Team Esbjerg    37.26  1:20.60  2:04.63    2:45.26   
Line Nielsen  1999  West Swim Esbjerg    38.82  1:22.35  2:05.90    2:46.98   
Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense    39.78  1:23.44  2:07.11    2:47.41   
Mie Kirstine Nikolajsen  1999  Swim Team Esbjerg    39.74  1:23.92  2:08.56    2:50.32   
Celina R. Wiis  1999  Kolding SK    39.86  1:24.92  2:10.70    2:53.80   
Iben Højgaard Jensen  1998  Kolding SK    43.97  1:32.39  3:11.10    3:11.10   
Sarah Østergård  1998  Kolding SK    44.22  1:34.22  2:25.03    3:13.70   
10  Stine Kromann  1999  West Swim Esbjerg    46.15  1:38.98  2:30.77    3:21.55   
Claudia Olsen  1998  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Schmidt  1997  Swim Team Esbjerg    33.74  1:09.83  1:46.48    2:23.03   
Kirstine Theilgaard  1997  West Swim Esbjerg    34.38  1:12.49  1:51.06    2:29.32   
Sabrina H. Lauridsen  1996  West Swim Esbjerg    34.55  1:13.13  1:53.30    2:33.21   
Cecilie Knudsen  1997  Swim Team Esbjerg    40.38  1:26.56  2:15.09    3:03.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  16 juni 2012 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  15:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark