2018-08-19   04:12:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Cup    Udskriftsdato  16 juni 2012   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  West Swim Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 juni 2012         
 
 
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jakob Mose  2000  Swim Team Esbjerg    36.74  1:18.52  2:01.72    2:45.05   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    38.82  1:21.98  2:07.20    2:49.38   
Oliver Frøsig  2000  Swim Team Esbjerg    39.66  1:24.59  2:10.57    2:55.09   
Andreas H. Paulsen  2000  West Swim Esbjerg    41.46  1:27.62  2:14.98    3:01.05   
Oliver Christensen  2000  West Swim Esbjerg    41.71  1:28.41  2:16.95    3:02.53   
Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense    1:34.02  3:15.14      3:15.14   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Sandberg Andersen  1998  West Swim Esbjerg    34.02  1:12.34  1:52.57    2:30.99   
Rasmus Ulka Nielsen  1999  Kolding SK    37.04  1:16.42  1:56.57    2:34.61   
Mads Bylow Nikolajsen  1998  Kolding SK    36.19  1:17.66  2:00.62    2:42.18   
Nicklas Frandsen  1998  Kolding SK    42.64  1:28.73  2:15.58    2:59.99   
Thor Erik Andreasen  1998  West Swim Esbjerg    40.21  1:28.27  2:17.24    3:04.20   
Mathias Jensen  1998  West Swim Esbjerg    46.45  1:39.18  2:31.45    3:20.83   
Marcus Møgelmose-Andersen  1998  West Swim Esbjerg    45.79  1:40.28  2:37.05    3:28.90   
Casper Skyt Frederiksen  1999  Kolding SK    49.82  1:48.72  2:49.39    3:47.93   
Jakob Sørensen  1998  West Swim Esbjerg            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Simon Juhl Schmidt  1997  Swim Team Esbjerg    29.76  1:03.35  1:37.86    2:11.86   
Anders Bjørn Fries  1996  West Swim Esbjerg    33.16  1:10.81  1:49.17    2:26.29   
Nicolai Bruun Thomsen  1997  Swim Team Esbjerg    35.33  1:14.94  1:56.65    2:37.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  16 juni 2012 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  15:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark